Jau trečią kartą įvykusi ilgaamžiškumo konferencija, kur šių metų dėmesys krypo į šeimos sveikatos ir ilgaamžiškumo temas.
burna
21 straipsnių
Burna (lot. os) – virškinimo sistemos pradinė dalis. Ją sudaro burnos ertmė (cavitas oris) ir burnos organai (dantys, liežuvis, seilių liaukos). Burnos priekinėje dalyje yra burnos prieangis (vestibulum oris), kurį supa lūpos (lot. labia oris), dantų lankai ir žandai. Burnos organų konfigūracija svarbi tariant kalbos garsus. Be to, pro ją galimą kvėpuoti esant kvėpavimo sutrikimui. Tačiau toks kvėpavimas nėra visavertis. Burnos sieneles sudaro gleivinė bei raumenys. Čia taip pat atsiveria mažosios seilių liaukos.
Burnos mikrobų ekosistema suteikė mokslininkams retą galimybę sužinoti daugiau informacijos apie bakterijų dauginimąsi.
Burnos srities papuošalai – nereto lietuvio pamėgta saviraiškos priemonė. Auskarai, deimančiukai, metalai bei viskas, ką pasufleruoja fantazija – ko tik neprasimano pasidailinti pasiryžę žmonės. Tačiau, anot medikų, čia verta prisiminti jau nuo seno žinomą liaudies patarlę – grožis reikalauja aukų.
Kasryt nubundate išsausėjusia burna? Gali būti, kad jums – mažai kam žinomas sveikatos sutrikimas (1)
Vos pabudus jūsų burna primena dykumą? Gali būti, jog tai ne tik troškulys, o mažai kam žinoma sveikatos būklė, vadinamoji kserostomija, arba kitaip – burnos sausumas, džiūvimas. Tai tikrai nepatogi būklė, kuri gali gerokai pagadinti ryto nuotaiką, ypač jei tai tęsiasi nuolat.
Veidotyros specialistų tvirtinimu, bene geriausias būdas objektyviai pažinti žmogų – įsižiūrėti į jo veidą. Tai padeda labiau suprasti kitą žmogų, atpažinti jo silpnąsias ir stipriąsias puses ir pagerinti tarpusavio santykius.
Tai – didžiausios žmonių burnos pasaulyje: išmatavo ir parodė, kad apžioja itin didelius objektus (2)
Taip, jūs tai pamatėte – šie žmonės – didžiausių burnų savininkai visame pasaulyje. Tarp žmonių, žinoma. „Guinnesso“ rekordininkais tapę amerikiečiai Isaacas ir Samantha turi tokias burnas, kad gali apžioti mažaburniams neįkandamus objektus.
Įvairių šaltinių duomenimis, lietuvių dantų būklė, lyginant su kitomis šalimis – prasta. Specialistai itin išskiria vaikų dantų problemas – Lietuvos Respublikos odontologų rūmų duomenimis, sveikų, visiškai neturinčių ėduonies pažeistų dantų vaikų tėra 15 – 20 proc. Sveiki dantys svarbūs toli gražu n...
Nykščio ar kito piršto čiulpimo fazė būdinga ne visiems, tačiau su ja susiduria gana nemažai vaikų. Nykščio čiulpimas nėra nekaltas įprotis – jis gali rimtai pakenkti vaiko sveikatai, ypač dantims. Vaikui augant šis blogas įprotis turėtų išnykti, o jei neišnyksta, būtina padėti jam jo atsikratyti, r...
„Ar liežuvį prarijai?“ – toks klausimas dažnai užduodamas kalbėti nenorinčiam žmogui. Žinoma, jį užduodantis žmogus iš tiesų nemano, kad pašnekovas prarijo savo liežuvį, tačiau kitose situacijose manoma, kad tai – rimta grėsmė. Bet ar iš tiesų žmogui įmanoma praryti savo paties liežuvį?
Nuo birželio iki pirmųjų šalnų mus džiugins ryškiai geltoni medetkų žiedai. Tai itin vertingos vaistažolės, kurių atsargomis turėtume pasirūpinti kiekvienas.
„Reikia sterilizuoti ir paleisti. Bent jau tiek...“ Taip galvojome, kai buvo planas stabdyti kačių dauginimąsi Oslo g. (Iš ten jau išgelbėta virš 10 katinukų).
Maždaug ketvirtadalio žmonių burnos kvapas yra blogas. Ši būklė vadinama halitoze (lot. Halitus – kvėpavimas ir graik. -osis – galūnė, vartojama nurodyti, kad funkcija yra sutrikusi). Medicinos šaltinuose šis sutrikimas dar vadinamas ozostomija, stomatodisodija.
Jei moteris nemoka gerai vyro patenkinti, tai šis laiko ją prasta meiluže. O vyrai ar visada moka pamaloninti moterį burna?
Veidotyros specialistų tvirtinimu, bene geriausias būdas objektyviai pažinti žmogų – pagal jo veidą. Be to, tai padeda ir labiau suprasti kitą žmogų, pagerinti tarpusavio santykius, bet tikrai ne vien pabrėžti jo trūkumus ar neigiamas puses.
Halitozė – tai nemalonus kvapas iš burnos, dėl kurio patiriamas diskomfortas bendraujant.
Burnos sudirgimai ir burnos ertmės pažeidimai – tai burnos ertmę, lūpas ar liežuvį apėmęs patinimas, spuogai arba opos. Esama įvairių burnos opų ir ligų rūšių, tačiau dažniausiai susiduriama su aftinio stomatito opomis, herpetinėmis opomis, leukoplakija ir kandidozė (pienlige).
Šiandien gamintojai siūlo pačius įvairiausius gaminius burnos higienai – įmantriausius šepetėlius ar dantų pastas su stebuklingais priedais, tačiau odontologai teigia, kad visa tai – tik reklaminiai triukai, nesugebantys pakeisti paties veiksmingiausio dantų valymo būdo.
Kaip toms garsenybėms pavyksta išsaugoti tokius balus dantis. Jie lyg perlai švyti ir mums kelia pavydą. Norim ir turėsim! Dėl akinančiai baltos šypsenos teks padirbėti: juos atidžiai prižiūrėti, rinktis tam tikrus produktus ir prisiminti keletą svarbių taisyklių.
Nežinome, kur ir kada gali nutikti nelaimė. Bet kokiu atveju, reikia žinoti, kaip elgtis patyrus traumą, kaip padėti sau, draugui ar vaikui, kaip atskirti paprastas traumas nuo sudėtingų, ir kaip suprasti kada reikia specialisto pagalbos, o kada tiesiog užteks ledo kompreso. Apie burnos traumas - po...
Tai, kas vyksta burnoje, gali paveikti visą organizmą. O tai, kas vyksta organizme – daro įtaką burnos sveikatai. Susidūrus su rimtomis sveikatos problemomis, dažnai neįvertinama, kokią žalą organizmui daro uždegimas burnoje. Jis gali būti ne tik širdies, kraujagyslių, diabeto ligų priežastis, bet t...