Žmogaus šypsena ir dantų būklė atspindi asmens požiūrį į savo sveikatą ir kasdienes rutinas. Burnos higienistė pastebi, kad dantų valymas yra įprotis ir įgūdis, kurio vaikai labai greitai išmoksta iš tėvų. Todėl burnos priežiūra turi būti taisyklinga, nuosekli ir prasminga visai šeimai – net ir pati...
Burnos higienistė
6 straipsnių
Burnos higienistė pataria pasitikrinti, ką turite vonioje: daug kas savo šepetėlius bus priversti išmesti (13)
Kai nusprendžiate įsigyti naują dantų šepetėlį, tikriausiai ne kartą susimąstote – na tai kokį šįkart rinktis. Pasirinkimo tikrai daug, tačiau kuris geriausias? Burnos higienistės Giedrės Morkūnaitės patarimas paprastas – imkite tik minkštus šepetėlius (ang. Soft) ir nebijokite išbandyti vieno danti...
Burnos higienistė Dovilė Maciulevičiūtė DELFI laidoje „Sveikatos receptas“ sakė, kad didžiausia klaida, kurią daro žmonės, rūpindamiesi dantų švara, – pirkti kietus šepetėlius. Kodėl tai prastas sumanymas – išsamiai pokalbyje su specialiste.
Minkštasis apnašas – problemų ledkalnio viršūnė: burnos higienistė įspėjo, dėl kokių klaidų gresia netekti dantų (51)
Minkštasis apnašas ant dantų, dantų akmenys, uždegimas, tirpstantis kaulas. Galiausiai – dantų netekimas. Štai tokia seka gali užpulti problemos, jei savo dantims neskirsite reikiamo dėmesio.
Dantų pasta – pagalbinė priemonė, bet jei norite, kad burnos kvapas būtų gaivesnis, galima rinktis pastą, LRT RADIJUI sako burnos higienistė Laura Sviglinskienė. Be to, aiškina ji, geriausia kruopščiai prieš miegą išsivalyti dantis vieno danties šepetėliu, o ryte tokiu, koks patinka.
Lietuvoje dantų ėduonis vargina net apie 90 proc. žmonių, o įvairios dantų ir dantenų ligos, sukeliančios net žarnyno bei skrandžio ligas, anot specialistų, itin dažnos. Priežastis – aplaidus požiūris į higieną burnoje.