Pavasarį kiekvienas daržininkas pasisėja morkų ir burokėlių, bet rudenį derliumi džiaugiasi ne visi. Kodėl gi taip yra? Žinoma, priežasčių gali būti įvairių, tačiau viena tikėtinų – netinkamai pasirinktas daržovių sėjos metas.
burokai
15 straipsnių
Ryškiai raudonos spalvos ir itin saldaus skonio burokėliai yra viena vertingiausių daržovių, kuri turėtų puikuotis jūsų lėkštėje. Burokėliai turi gausybę vitaminų, mineralų bei antioksidantų, beveik neaptinkamų kituose augaluose. Apie burokėlių naudą organizmui – iš patikimų lūpų: mintimis apie šios...
Improvizuoti mėgstantis Nacionalinės šefų rinktinės narys Jevgenijus Volkovas dalijasi burokėlių užkandžio receptu, kuris, nors ir atrodo paprastas pagaminti, bet savo skoniu nustebins net išrankiausius.
Kale kopūstai, goji uogos, chia sėklos – super maisto titulą užsitarnavę tolimų šalių produktai, kuriuos pamėgo ir lietuviai. Tačiau mitybos specialistai teigia, kad šiuo metu tendencijos po truputį keičiasi vietinių ūkininkų naudai – į madą grįžta sezoniniai, gimtoje šalyje užauginti ekologiški pro...
Nuo Viduržemio jūros krantų atkeliavęs ir mūsų kraštuose sėkmingai prigijęs burokėlis – Lietuvoje ilgametes maisto tradicijas turinti daržovė. Viena iš priežasčių, kodėl burokėlis ne vieną šimtmetį išliko populiarus, slypi jo paprastume – šią daržovę lengva pritaikyti gaminant įvairius patiekalus.
Improvizuoti mėgstantis Nacionalinės šefų rinktinės narys Jevgenijus Volkovas dalijasi burokėlių užkandžio receptu, kuris, nors ir atrodo paprastas pagaminti, bet savo skoniu nustebins net išrankiausius.
Rugpjūtis – puikus metas mėgautis žalumynų, ridikėlių ir daržovių derliumi. Dar vasaros pabaiga – optimalus laikas sodinti braškes, daugiamečius augalus ir svogūnus.
Kiekvienas daržininkas, pasėjęs šeimos daržą, neramiai laukia, kada pasirodys pirmieji daigeliai. Kartais nustembame: ridikėliai ir salotos jau sudygo, o morkų daigelių dar nesimato.
Neseniai knygą apie įvairių produktų rauginimą išleidusi Ieva Šidlaitė teigia, kad virtų ar žalių burokų sūrymas labai vertingas, nes jame gausu mūsų sveikatai naudingų vitaminų ir mikroelementų. Be to, jis gražiai nudažo kitus produktus, pavyzdžiui, silkę.
Virtuvės šefai sako, jog burokėlis suteikia patiekalams spalvų ir savo salsvumu padeda atsiskleisti kitų patiekalų skoniui, tačiau tai, kaip netrukus įsitikinsite, tik ledkalnio viršūnė. Dietologai turi daugiau ką pasakyti apie šias iš pažiūros proziškas daržoves – ir tik gerų dalykų.
Smegenys yra atsakingos už protinę veiklą ir nuolat turi atlikti daugybę užduočių. Todėl gerai smegenų veiklai užtikrinti reikėtų į savo racioną įtraukti naudingų medžiagų turinčių produktų – daržovių, jūros gėrybių ir net prieskonių.
Rugpjūčio 26 d., 10.58 val., Telšių r., kelio Šiauliai-Palanga 62-ajame kilometre (ties įvažiavimu į Birikų kaimą), 2008-ųjų metų laidos automobiliui „Mercedes-Benz“ įsirėžus į traktoriaus priekabą, policijos pareigūnams teko įminti ne vieną mįslę.
Vos poros dienų detoksas išvalo organizmą nuo kenksmingų medžiagų, kurios trukdo numesti nereikalingus kilogramus, o kartais net sukelia ligas. Produktai, kurie sudaro detokso racioną, pilni maistingų medžiagų, aktyvių fermentų ir maitina vidaus organus: kepenis, plaučius, inkstus, storąją žarną.
Burokėliai praturtinti gausybe vitaminų ir maistinių medžiagų, todėl juos pravartu ne tik valgyti, bet ir naudoti veido kaukėms.
Dar vaikystėje mums buvo „kalama“ į galvą, jog reikia valgyti daržoves. Daržoves valgyti yra labai sveika, bet dalis jų turi ganėtinai keistą šalutinį poveikį.