Šis oro uostas laikomas vienu iš techniškai sudėtingiausių visame pasaulyje.
Butanas
38 straipsnių
Butano Karalystė (Butanas) – valstybė pietų Azijoje, Himalajuose. Ribojasi su Indija ir Kinija. Butaną nuo Nepalo vakaruose skiria Sikimo valstija Indijoje, nuo Bangladešo − Vakarų Bengalija.
Butanas ilgą laiką buvo viena labiausiai izoliuotų pasaulio valstybių, tačiau naujovės, tokios kaip tiesioginiai tarptautiniai skrydžiai, internetas, mobilusis ryšys ir kabelinė televizija, ženkliai modernizavo šalies miestus. Butane tokią modernizaciją bandoma suderinti su senovinės kultūra ir tradicijomis, taikant bendrosios nacionalinės laimės (BNL) filosofiją.
Į vieną uždariausių pasaulio šalių nuvykęs lietuvis neliko sužavėtas: už buvimą ten reikia susimokėti, o naktiniai nuotykiai nuvylė (8)
Nors praėję metai man buvo skalsūs kelionėmis, ne visomis likau patenkintas. Prašom, jums pavyzdys. Ilgus metus morališkai ruošėmės aplankyti vieną uždariausių pasaulio šalių – Himalajuose esančią Butano valstybę. Kai pernai pagaliau į ją nusigrūdome, paaiškėjo, kad geriau būtume dar šiek palaukę. Č...
Žinote, kurios šalies kariuomenė yra laikoma silpniausia pasaulyje? Skirtingi informacijos šaltiniai sako, kad tai būtų Himalajuose esančios vienos uždariausių pasaulyje Butano valstybės. Butano tai Butano, koks skirtumas, galėtumėte pasakyti jūs – negi maža šalių, turinčių silpnas kariuomenes? Bet ...
Lietuvis patikrino, kiek diktatūros yra vienoje uždariausių pasaulio šalių: internetas laisvas, bet įtarimų kėlė keistas gido elgesys (1)
Žinote, ką reikia daryti, kai gyveni skurdžiai, nieko neturi, nieko negali ir nieko gero nematai? Pakeisti požiūrį nusprendžiant, kad, jei nieko neturi, tai ir nereikia nieko, nebent mylimosios pėdsakų ant sniego. Ir, jog į tave nebūtų žiūrima kaip į nukvakėlį, sugalvoti kokį nors laimės indekso rod...
O kodėl ne į Propaną? Tokio klausimo sulaukiau iš maždaug kas antro pažįstamo, kai paviešinau žinią, kad ketinu keliauti į vieną uždariausių pasaulio valstybių – Butano Karalystę. Klausimas tikrai šmaikštus, tik kad labai jau nuspėjamas. Ir kodėl, pavyzdžiui, yra šmaikštaujama dėl propano, o ne dėl ...
Neretai ši šalis laikoma ne tik viena iš laimingiausių bei paslaptingiausių, bet ir žaliausių pasaulyje. Šalies vystymasis grindžiamas tuo, kiek laimingi ir klestintys yra jos piliečiai. Ši valstybė neskuba perimti vakarietiškų įpročių ir ypač daug dėmesio skiria tvariam vystymuisi, aplinkos apsauga...
Žvelgiant į Butano skiepijimo nuo COVID-19 grafiką, matyti, kad kreivė šauna viršun nuo pat pirmosios vakcinacijos dienos, pralenkdama Izraelio, Jungtinių Valstijų, Bahreino ir kitų sparčiai gyventojus skiepijančių valstybių kreives.
Butanas trečiadienį paskelbė paskiepijęs maždaug 60 proc. visų savo gyventojų pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze, imunizavimo kampanijai šioje Himalajų karalystėje prasidėjus prieš devynias dienas.
Griaustinio drakono žemė – viena paslaptingiausių šalių pasaulyje, į kurią turistai įleidžiami tik sumokėję solidžią sumą (28)
Butano karalystė iki šiol yra viena paslaptingiausių šalių pasaulyje. Patekti į Butaną galima tik gavus leidimą per tam tikrą turizmo agentūrą. Tai nėra taip sudėtinga, kaip tvirtinai kai kurie keliautojai, pasakojantys, kad reikalinga vos ne audiencija pas karalių. Tačiau kelionė į Butaną nebus pig...
Visas pasaulio šalis aplankęs rekordininkas papasakojo, kur geriau nekeliauti, o kurioje šalyje gyvena gražiausios pasaulio merginos (70)
Tyrinėtojas ir etnologas Michailas Zarubinas pabuvojo visose pasaulio šalyse ir pateko į Rusijos rekordų knygą. Per interviu jis papasakojo, kaip 45 kartus apkeliavo aplink Žemę ir priskraidė tiek kilometrų, jog jie savo kiekiu prilygsta penkioms kelionėms į Mėnulį. Jis taip pat atskleidė, kur nerek...
Izraelis šeštadienį užmezgė diplomatinius santykius su Butano Himalajų karalyste, paskelbė Izraelio užsienio reikalų ministerija.
Budistų vienuolynai paprastai įkuriami itin atokiose vietose, toli nuo miestų erzelio ir žmonių minių. Norint iki jų nukakti prireikia nemažai ryžto ir valios pastangų, o kai kurių pasiekti bemaž neįmanoma.
800 tūkst. gyventojų turinčią miniatiūrinę valstybę drebina pokyčiai: tuo nepatenkintos – net pasaulio supergaliūnės (2)
Butanas ketvirtadienį balsuos visuotinių rinkimų antrajame ture, po kurio šioje mažytėje Himalajų karalystėje į valdžią turėtų iškilti nauja partija.
Kai pasakai pavadinimą Butano karalystė, ko gero visi pirmiausia pagalvoja apie laimę. Daugelis esame girdėję, kad ši šalis kažkaip susijusi su laime. Bet šį kartą ne apie tai. Man kelionėje po Butaną į akį krito trys kiti dalykai, kurių nebuvau patyrusi niekur kitur.
Ginčijamoje Himalajų teritorijoje įvyko trumpas Indijos ir Kinijos karių susirėmimas, dar labiau didinantis įtampą, abiejų šalių kariuomenėms jau ne pirmą mėnesį konfliktuojant kitoje Himalajų vietoje, trečiadienį pranešė pareigūnai.
Kadangi gyvenu ir dirbu Pietryčių Azijoje, mano skaitomos knygos dažniausiai yra apie šiuos kraštus. Prieš važiuodama į naują šalį stengiuosi perskaityti bent kelias knygas apie ją, kad vėliau galėčiau palyginti ar protingai paklausti gido: „O sakykite, aš skaičiau, kad….“ Žinau, kaip gidams nepatin...
Butanas – vienintelė šalis, kuri deklaruoja einanti į laimę, laidoje „Labas rytas, Lietuva“ atskleidė šią išskirtinę šalį dvi savaites tyrinėjęs keliautojas Darius Radkevičius.
Neparlamentinės partijos – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) (LSS) – lyderis, buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia, kad Lietuvoje reikia kurti laimės ekonomiką, kurios pagrindinis tikslas – gyventojų gerovė ir pajamų didinimas.
Vienos laimingiausių pasaulio šalių piliečiai neįtikėtinai atvirai kalba apie tai, apie ką daugelis kalbėti nelinkę. Ar tai ir yra tas raktas į jų džiaugsmą? Keliautojas aprašė itin atvirą pokalbį su Butano gyventoju.
Nuvykti į vieną garsiausių vienuolynų, esančių Butane, nori ne vienas. Tačiau tokią mintį dažnam nuveja aukščio baimė, nes garsusis Taksango vienuolynas pastatytas ant 3120 metrų skardžio.