Atsižvelgdamas į tarifų grėsmes be išaugusias rizikas pasaulio ekonomikai, „Citadele“ bankas sumažino Baltijos šalių ekonomikos augimo prognozes. Banko teigimu, šiemet visų trijų Baltijos valstybių BVP augs, tačiau lėčiau nei manyta 2024 m. gruodį.
BVP
5124 straipsnių

Bendrasis vidaus produktas (BVP) (angl. Gross Domestic Product – GDP) yra vienas iš pagrindinių rodiklių, rodančių šalies ekonomikos išsivystymo lygį. Bendrasis vidaus produktas yra apibrėžiamas kaip galutinė prekių ir paslaugų sukurtų šalyje rinkos vertė per tam tikrą laiko tarpą.
Lietuvos ekonomika veikia gerai, todėl visų Finansų ministerijos siūlomų mokestinių pakeitimų galėtų ir nebūti, teigia „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.
NATO ketvirtadienį paskelbė, kad bent du procentus BVP gynybai pernai skyrė 22 iš 32 aljanso narių – tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trumpas reikalauja, kad šis normatyvas būtų padidintas daugiau nei du kartus.
Pernai žemiau skurdo rizikos ribos Lietuvoje gyveno 620 tūkst. žmonių – 0,9 proc. daugiau nei 2023 m., skelbia Lietuvos duomenų agentūra (LDA). Taip pat šoktelėjo ir absoliutaus skurdo lygis – nuo 3,6 proc. 2023 m. iki 5,8 proc. pernai. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjos Jekateri...
2024 m. paskutinįjį ketvirtį sezoniškai pakoreguotas valdžios sektoriaus deficito ir bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis euro zonoje siekė 3,2 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) – 3,4 proc., praneša Eurostatas. Tuo metu Lietuvoje buvo fiksuojamas 0,3 proc. deficitas.
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pagerino šių metų Lietuvos ekonomikos augimo prognozę ir teigia, kad šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) turėtų kilti 2,8 proc. arba 0,2 proc. daugiau nei prognozuota praėjusių metų spalį.
Gyventojų pasitraukimo iš kaupimo antrojoje pensijų pakopoje apimtys priklausys nuo pensijų fondų pastangų išlaikyti turimus klientus, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė. Pasak politikės, Vyriausybės siūlymus pensijų sistemos pertvarkai Lietuvos bankas (LB) įvertino iki galo...
Vokietija ruošiasi sumažinti savo 2025 m. ekonomikos augimo prognozę iki nulio, antradienį patvirtino vyriausybės šaltiniai.
Tariantis dėl mokestinės pertvarkos, verslo atstovai ir valdantieji sutinka dėl poreikio didinti išlaidas gynybai ir viešiesiems poreikiams, o „mažas“ nuomonių išsiskyrimas atsiranda diskutuojant dėl priemonių tam pasiekti, sako asociacijos „Investors’ Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.
2024 m. valdžios sektoriaus biudžeto deficitas siekė apie 1 mlrd. eurų ir sudarė 1,3 proc. BVP remdamasi išankstiniais duomenimis praneša valstybės duomenų agentūra. Anot agentūros, 2024 m. skola siekė 29,9 mlrd. eurų ir sudarė 38,2 proc. nuo BVP.
Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas mano, kad, su Jungtinėmis Valstijomis derantis dėl šios šalies tarifų Europos Sąjungai (ES), svarbu išlaikyti solidarumą tarp valstybių narių. Visgi, anot jo, nors derybos reikalingos, ES taip pat turi būti pasiruošusi į JAV sprendimus atsakyti kitomi...
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vertinimu, 2024 m. atsigavus Lietuvos ekonomikai, ji šiemet turėtų augti 3,1 proc. – sparčiau nei prognozuota. EBPO šalių studijų skyriaus direktoriaus pavaduotojos Isabell Koske teigimu, tokį ekonomikos atsigavimą ir tolimesnį augimą nulėm...
Remiantis praėjusių metų rezultatais ir atnaujintomis prielaidomis, numatoma, jog šiemet šalies ekonomika augs 2,9 proc., praneša Valstybės kontrolė.
Po ekonomikos atsigavimo pernai, 2025 metais numatoma 2,8 proc. siekianti šalies ūkio plėtra. Infliacija šiemet padidės iki 3,3 proc., tačiau kitąmet sulėtės. Nedarbo lygis 2025 metais turėtų sumažėti iki 7,0 proc., o atlyginimų augimas išlikti pakankamai spartus ir siekti 8,4 proc. Tai numatoma atn...
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus teigia, kad Europos Sąjungos (ES) ketinimai smarkiai didinti išlaidas gynybai, tarp jų – ir Lietuvos planai krašto apsaugai per ketverius metus skirti iki 12 mlrd. eurų – augins bendrijos narių ekonomikas. Visgi, centrinio banko vadovas pridu...
Kinijos ekonomika susiduria su didėjančiu „neapibrėžtumu“ tarptautinėje aplinkoje ir nepakankama vidaus paklausa, ketvirtadienį pareiškė šalies aukščiausio rango pareigūnas. Pekinas pažadėjo didinti išlaidas ir mažinti palūkanų normas, kad paskatintų nusilpusį augimą.
Verslo bankas „OP Corporate Bank“ nekeičia ankstesnių prognozių ir praneša, kad Lietuvos ekonomika 2025 m. augs 3 proc., tiek pat numatyta ir 2026 m. Tuo metu, anot pažymi „OP Corporate Bank“, metinė infliacija turėtų siekti 3 proc., 0,5 proc. punkto daugiau nei buvo prognozuota.
Prezidentui Gitanui Nausėdai šią savaitę kviečiant visų parlamentinių partijų lyderius diskutuoti apie galimybes atnaujinti nacionalinį susitarimą dėl gynybos, Seimo frakcijų atstovai sveikina tokią šalies vadovo iniciatyvą.
Prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė ketvirtadienį JAV prekybos partneriams įvesiantis „abipusius tarifus“ – tai reiškia, kad prekybos kare bus atvertas naujas frontas.
Siekiant iki 2030-ųjų gynybos finansavimą padidinti iki 5-6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ir konservatoriams šiam tikslui siūlant papildomas pajamas surinkti parduodant nenaudojamus valstybinius sklypus, prezidentūra tokią idėją laiko svarstytina, tačiau pabrėžia, kad pardavimo procesus būtin...