Skirtingų kultūrų žmonės nuo seno menstruacijų ciklą siejo su Mėnulio fazėmis. Tačiau, kad ir kokie neįtikėtini būtų vidutinio moters ciklo ir Mėnulio fazių ciklo trukmės panašumai, įrodymų, kad tai būtų susiję, yra nedaug.
Čarlzas Darvinas
18 straipsnių
Vasario 12 d. minimas visame pasaulyje garsaus anglų mokslininko Čarlzo Darvino gimtadienis. Jo sukurta evoliucijos teorija visiems laikams pakeitė žmonių požiūrį į pasaulį. Siekiant pagerbti vertingą Darvino indėlį į pasaulio mokslą, vasario 12-oji paskelbta Darvino diena.
Kaip dar devynioliktajame amžiuje įrodė anglų gamtininkas Čarlzas Darvinas, galiausiai išlieka tik tie, kurie sugeba greitai prisitaikyti prie kintančių sąlygų. Šis principas aktualus ne tik gamtoje, bet ir versle, o tai puikiai suprantančios Europos įmonės kruopščiai dėlioja planus, kaip palaipsniu...
Kai esi mažas ir lengvas, kai kurių prabangos atributų tenka atsisakyti. Kai esi protingas ir įžvalgus, net prabėgę šimtmečiai to nepakeičia.
Vargu ar rasite žmogų, kuris nebūtų girdėjęs garsiojo fiziko, kosmologo Stepheno Hawkingo pavardės. Tačiau sunku patikėti, kad mokykloje S. Hawkingui prastai sekėsi, o mokytojai buvo įsitikinę – berniukas nieko gyvenime nepasieks.
Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. Visgi, vienas įprotis, kuriuo pasižymėjo tokie žmonės kaip Albertas Einšteinas, Frydrichas Nyčė, Čarlzas Darvinas, gali būti kur kas vertingesnis nei daugeliui atrodo. Tai ...
Žurnalo „The Economist“ teigimu, pasaulio visuomenė skyla į dvi dalis. Vienoje pusėje atsiduria žmonės, turintys pinigų, bet stokojantys laiko.
Jau daug tūkstantmečių vyksta cikliška gamtos procesų kaita: ateina pavasaris – sprogsta pumpurai, vasarą pražysta gėlės, rudenį pagelsta medžių lapai, o žiemą sulaukiame sniego.
Po pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjusių žodžių „nano“ ir „kvantinis“, epigenetika – svarbi biologijos dalis – tampa dar vienu madingu moksliniu žodžiu, kurį okupuoja šarlatanai, rašo britų dienraštis „The Guardian“.
Jei Argentina būtų Europoje, ji būtų pati splvingiausia, įvairiapusiškiausia šalis, nes jos žmonių mąstymo būdas ispaniškas, stilius – prancūziškas, bendravimas – itališkas. Tačiau nuo senojo žemyno ją skiria daugiau kaip dešimt tūkstančių kilometrų.
Atostogautojams, pavargusiems nuo turistų pergrūstų populiariųjų poilsio vietovių, siūlome galimybę atrasti atokias salas, neįtrauktas į dažniausiai kelionių organizatorių peršamus maršrutus. Dauguma jų – nesunkiai pasiekiamos lėktuvu arba keltu bei turi puikiai išvystytą infrastruktūrą, tačiau leid...
Atostogautojams, pavargusiems nuo turistų pergrūstų populiariųjų poilsio vietovių, siūlome galimybę atrasti atokias salas, neįtrauktas į dažniausiai kelionių organizatorių peršamus maršrutus. Dauguma jų – nesunkiai pasiekiamos lėktuvu arba keltu bei turi puikiai išvystytą infrastruktūrą, tačiau leid...
Okeanografija, arba mokslas apie vandenynus, pasižymi sena ir turtinga praeitimi. Vandenynus ne vieną šimtmetį tyrinėjo daugybė Amerikos ir Vakarų Europos mokslininkų, inžinierių bei keliautojų, tarp kurių nemažai būta arba nuotykių mėgėjų, arba paprasčiausių avantiūristų.
Net nežinau, nuo ko pradėti savo rašinėlį... Na, pirmiausia reikia prisipažinti - esu ateistas. Kaip ir Le Hawk, netikiu į Krišną, netikiu į Odiną, Žemyną, Dzeusą, Jupiterį, Marduką, Baalą ar Actekų Ometekutliu. Vienintelis skirtumas tarp manęs ir Le Hawk - aš netikiu vienu dievu daugiau.
Čarlzas Darvinas sukėlė daugiau nei vieną diskusiją apie natūralią gyvenimo eigą. Vienas iš tokių atvejų –atolų (žiedo formos koralų salų, kurių viduryje – lagūna) evoliucija.
Kam buvo skirta dauguma viduramžių korėjiečių traktatų apie seksą, kas tikrinta merginai prieš pirmąją vedybinę naktį senovės Romoje, kaip kovota prieš homoseksualus viduramžių Venecijoje ir kodėl Darvinas buvo laikomas iškrypėliu? Šiame straipsnyje - atsakymai į šiuos ir kitus klausimus.