Mokestis už bet kurio nekilnojamo turto įregistravimą turėtų siekti 25 eurus - tokį siūlymą teikia Teisingumo ministerija. Ministras Juozas Bernatonis sako, jog dėl informacinių technologijų plėtros paslaugos pinga, o ateityje jos pigs dar labiau.
Centrinė hipotekos įstaiga
8 straipsnių
Sutrikimai įvedus naują Piniginių lėšų apribojimų informacinę sistemą nemenkai sujaukė ne vieno Lietuvos gyventojo įprastinę rutiną. Su DELFI susisiekusi skaitytoja pasidalijo savo patirtimi, kaip užblokuota sąskaita ją privertė panikuoti.
Su vyru susituokėme prieš 18 metų, turime du sūnus. Būnant santuokoje mano vyras paveldėjo iš savo tetos namą ir žemės. Ten gyvenome ir esame registruoti. Jau 4 metai kaip aš su vaikais gyvenu Anglijoje, o vyras gyvena Lietuvoje, bet nesu išsituokusi.
Esame dvi seserys, todėl motina (tėvas miręs) nerašo testamento, nes mano, kad pagal įstatymą bet kokiu atveju viskas dalinsis iš dviejų. Tačiau visko gyvenime nutinka ir, kad išvengtume konfliktų dėl turto, gal reikėtų pas notarą motinai parašyti testamentą, jog mums viską palieką lygiomis dalimis?
Noriu savo sūnui surašyti elektroninį įgaliojimą. Ar jis pagal tokį įgaliojimą galės už mane tvarkyti visus reikalus? Kaip toks įgaliojimas sudaromas?
Mano tėvas miręs, mama jau senyvo amžiaus ir ji atsisako pasirašyti testamentą man ir mano seseriai – mano, kad pagal įstatymą bet kokiu atveju viskas dalinsis iš dviejų. Bet visko gyvenime būna, todėl noriu sužinoti, ar būtina pas notarą parašyti testamentą, kad viską palieka lygiomis dalimis?
Ar gali neveiksnus asmuo globėjo, o ribotai veiksnus – rūpintojo pagalba surašyti testamentą, atitinkamai globėjui ar rūpintojui pasirašant už juos?
Mano teta, kuri turėjo JAV ir Lietuvos pilietybes, 20 metu pragyveno JAV, mirė ten prieš 2 mėnesius. JAV esantis turtas mūsų nedomina, bet Lietuvoje liko mirusios tetos butas.