Šių metų pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įteisino galimybę moteriai pačiai apsispręsti, gimdyti natūraliai ar rinktis Cezario pjūvio operaciją. Visgi paslaugos prieinamumas Lietuvoje stebėtinai mažas, o gydymo įstaigoms palikta galimybių pacienčių norams ignoruoti.
Cezario
21 straipsnių
Dietologai pataria atkreipti dėmesį, kokių produktų reikėtų vengti, o kuriuos galime vadinti super maistu ir vartoti kasdien – kad gera savijauta galėtų džiaugtis kiekvienas – tiek mažas, tiek didelis.
Gali pasirodyti neįtikėtina, bet tai tiesa – 75 metų moteris iš Maroko pagimdė „suakmenėjusį kūdikį“, kurį, užsimezgusį prieš 46 metus, ji beveik pusę amžiaus nešiojo savyje. Tokie atvejai be galo reti.
Moters kūno galimybės – neišmatuojamos. Nėštumas ir gimdymas – puikūs to įrodymai. Vis dėlto kiekvienas nėštumas tame stebuklingame kūne palieka pėdsaką. Tad sūpuojant kūdikį ne vienai moteriai nerimą kelia klausimas, kaip susigrąžinti buvusią figūrą ir pasitikėjimą.
Šįkart kelionei į Taliną viešbutį rinkausi itin kruopščiai ir atsakingai, kam, prisipažinsiu, ne visada turiu kantrybės ir/arba laiko. Dėl šios priežasties dažniausiai renkuosi tai kas pažįstama ir įprasta, arba tiesiog bedu pirštą į sąrašą minimalius mano reikalavimus atitinkančius viešbučius, ir s...
Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuris neturėtų nė vieno rando. Bet savotiškas paradoksas – ne ką lengviau aptiktume ir tokį, kuris tais randais rūpintųsi. Pasirodo, rando priežiūra nėra tik tepaliuko ar pleistro naudojimas. Kineziterapeutė Judita Šikarskaitė tikina, kad prižiūrimi ir neprižiūrimi rand...
Juos vadina tikra maisto medžiagų bomba ir supermaistu: kokį sveikatos užtaisą slepia ridikėliai (18)
Ridikėliai – tai žvalinančiai traškios daržovės, kurių savybės ne tik pagerina imunitetą, bet netgi padeda užkirsti kelią vėžiui, na, o aitrokas skonis ir žaisminga išvaizda nuteikia pakiliai ir energingai.
Prancūzijos kultūros įstaigos protestais didina spaudimą Vyriausybei ir reikalauja, kad ši atlaisvintų karantino apribojimus ir leistų atnaujinti veiklą.
Istoriniai faktai, kurių moko mokykloje, tikrai įdomūs, tačiau tai dalykai, kuriuos žino visi. Arba beveik visi. Visgi įdomiausi istoriniai faktai tie, kurių dauguma žmonių nežino! Pavyzdžiui, ar žinojote, kad ilgiausia diena istorijoje truko daugiau nei 400 dienų?
Leidykla „Briedis“ pristato pasauliniu bestseleriu tapusią tikrą istoriją apie ano amžiaus septintojo dešimtmečio ieškomiausią pasaulio aferistą Franką W. Abagnale’ą, kurį kino studijos „DreamWorks“ juostoje tokiu pat pavadinimu įkūnijo garsusis Leonardas DiCaprio.
Šiandien gimdymu po 30-ies ir net 40-ies nieko nenustebinsi: moterys iš pradžių siekia karjeros, ir tik po to planuoja motinystę. Tačiau mūsų istorijos herojė Annegret Raunigk žengė dar toliau: ji nusprendė tapti mama išėjusi į pensiją, nors aplinkiniai tokį jos sprendimą ir pasmerkė. 2015 m. A. Rau...
Matematika yra mokslų motina, viena svarbiausių žmonijos civilizacijos kultūros dalių. Naujos matematinės idėjos padeda gilinti suvokimą apie pasaulį ir tobulėti įveikiant gamtos, buities ir visuomenės keliamus iššūkius. Be matematikos iki šiol gyventume olose kaip pirmykščiai žmonės. Šiame straipsn...
Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti bylą dėl neteisėtos moters sterilizacijos. Lazdijų gyventoja teisme bandė įrodyti, kad be jos žinios cezario operacijos metu buvo atidalinti kiaušintakiai, o iš ligoninės ji prašė 150 tūkst. Eur neturtinės žalos.
Žmogaus teisių gynėjai pranešė, kad Argentinoje nėščia vienuolikmetė buvo priversta darytis Cezario pjūvį, nors ji ir jos šeima kelias savaites prašė atlikti jai abortą, skelbia CNN. Pranešama, kad mergaitė patyrė savo močiutės partnerio seksualinę prievartą
Pigios oro linijos per kelias valandas maršrutu Vilnius – Roma darbą pakeičia atostogomis, lietų keliasdešimties laipsnių karščiu, drovumą – vynu persmelktais bučiniais į abejus skruostus. Ne veltui Roma yra vienas populiariausių turistinių Europos miestų.
Per pastaruosius kelis dešimtmečius Cezario pjūvio operacijų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje padaugėjo keleriopai. Moterys dažnai ją renkasi, nes bijo skausmo, nori suplanuoti gimdymą ar net išsaugoti santykius su mylimuoju. Kas yra tiesa, o kas tik mitas, papasakojo ginekologas Tomas Lūža.
1939 metais Liną Mediną motina nuvežė į Peru esančio Pisko miesto ligoninę. Iš atokiame Andų kaime gyvenusios vargingos šeimos kilusi mergaitės motina atrodė sunerimusi. Ji manė, kad jos mažylės sielą užvaldė piktosios dvasios, ir maldavo gydytojo Gerardo Lozados pagalbos, rašo thevintagenews.com.
Jei manėte, kad Lietuvos nacionalinis patiekalas yra cepelinas, vėdaras arba koks nors balandėlis, jūs klystate. Jau daugelį metų Lietuvos nacionaliniai patiekalai yra pica ir kebabas: pakanka apsidairyti mūsų miestuose ir miesteliuose.
Sukrečianti reanimatologo išpažintis: kažkodėl išgyvena neturėjęs išsikapstyti, o numiršta tas, kuriam medicina žadėjo gyventi (433)
Vladimiras Laiševcevas buvo reanimatologas-anesteziologas, miręs 2009 metais. Jam buvo 61-eri. Šis tekstas pirmą kartą pasirodė 2000 metais, bet tuomet gydytojas nesutiko atskleisti savo tapatybės. Po 16 metų ši išpažintis, šįkart jau su tikruoju vardu ir pavarde, buvo išleista dar kartą ir sulaukė ...
Prieštaringai vertinamas „šiuolaikinės ginekologijos tėvas“ eksperimentavo su moterimis be anestetikų (29)
2017 metų rugpjūtį grupė piktų protestuotojų ir žmogaus teisių aktyvistų susirinko prie gydytojo J. Mariono Simso skulptūros Niujorko Centriniame parke. Susierzinę ir įniršę žmonės vilkėjo baltus ligoninės chalatus, išteptus raudonai (aliuzija į kraują), taip norėdami atkreipti dėmesį į moterų skaus...