Penktadienį tarnybos skubėjo į Vievį. Pranešama apie eismo nelaimę.
cheminė medžiaga
9 straipsnių
Cheminė medžiaga – chemijoje vadinama bet kokia medžiaga, turinti tik jai būdingą cheminę sudėtį, natūralus arba pagamintas cheminis elementas ar jų junginys. Lietuvių kalboje terminas „cheminė medžiaga“ dažnai naudojama vien turint omeny chemikalus. Ta pačia prasme kaip cheminė medžiaga, naudojamas pavadinimas „medžiaga“.
Naujajame tyrime pabrėžta, kad cheminė medžiaga trichloretilenas (TCE), kadaise plačiai naudota visose srityse – nuo kavos be kofeino gamybos iki rašomųjų mašinėlių korektūros skysčių, gali būti svarbi daugelio Parkinsono ligos atvejų priežastis, rašo „Science Alert“.
Vaikštant pajūriu viena iš didesnių pramogų – gintaro rinkimas. Deja, ji gali baigtis ir ligoninėje, gintarą supainiojus su viena pavojingiausių jūroje palaidotų cheminių medžiagų – baltuoju fosforu.
Mįslingas įvykis Panevėžyje: moteris pranešė, jog jai ranką nudegino ant gyvatvorės išpilta neaiški cheminė medžiaga.
Pavojingos cheminės medžiagos darbo aplinkoje kasdien veikia didžiąją dalį darbuotojų. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) užsakymu atliktos tyrimų bendrovės „Spinter“ apklausos duomenimis, kasdien tiesiogiai arba netiesiogiai su pavojų sveikatai galinčiomis kelti cheminėmis medžiagomi...
Daugiabutyje remontuojant stogą gyventojus ant kojų sukėlė į lietaus kanalizaciją patekusi cheminė medžiaga.
Tyrimai rodo, kad kenksmingą savo namų aplinką dažnai susikuriame patys, nes dulkėse, ore ir kitose terpėse pavojingos cheminės medžiagos atsiranda, o vėliau į mūsų organizmą patenka iš kasdien naudojamų gaminių, apie kurių galimą poveikį net nesusimąstome.
Šiandien Japonijoje vykstančioje pasaulinėje Diplomatinėje konferencijoje aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir ES aplinkos komisaras Janezas Potočnikas Europos Sąjungos vardu pasirašė naują tarptautinę Minamatos konvenciją dėl gyvsidabrio. Pasirašytos konvencijos tikslas – mažinti gyvsidabrio ...
Balandžio 23 d. 13.19 val. Biržų rajono savivaldybėje garažuose padėto 6 ampulės, su užrašu „Ipritas“ ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas. Netrukus paaiškėjo, kad ampulėse buvusi medžiaga, greičiausia, nėra pavojinga.