Finansų ministras Rimantas Šadžius sako palaikantis idėją kurti bendrą Europos Sąjungos (ES) kapitalo rinkų sąjungą, tačiau pabrėžia, kad prieš tai Europa, o ypač didžiosios valstybės, turi pasidaryti namų darbus ir pasimokyti iš Baltijos šalių patirties.
Christine Lagarde
430 straipsnių
Prezidentas Gitanas Nausėda, kalbėdamas apie euro naudą Lietuvos ekonomikai, pabrėžė, jog bendra Europos Sąjungos (ES) valiuta užtikrina stabilumą finansiškai neramiais laikais ir reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos ekonomikos augimo per pastarąjį dešimtmetį.
Ketvirtadienį Europos Centriniam Bankui (ECB) praeitą ketvirtadienį vėl sumažinus palūkanų normas, institucijos prezidentė Christine Lagarde tvirtina – tai nebuvo paskutinis mažinimas.
Europos centrinis bankas turėtų atidžiai stebėti sparčiai stiprėjančias valiutas, tokias, kaip Kinijos juanis, trečiadienį kalbėdama Vašingtone vykusiame renginyje pasakė banko vadovė Christine Lagarde.
Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde ketvirtadienį pareiškė, kad jos pirmtako Mario Draghi parengta ataskaita, kurioje raginama imtis didelių reformų ES ekonomikai skatinti, yra „griežta“, bet „teisinga“.
Europos Centrinio Banko (ECB) Valdančioji taryba ketvirtadienį nusprendė 25 baziniais punktais sumažinti palūkanų normą už naudojimąsi indėlių galimybės normą iki 3,5 proc. Tai pagrindinė iš trijų jo nustatomų bazinių palūkanų normų.
Europos Centrinis Bankas (ECB) sumažino palūkanų normas. Pirmininkė Christine Lagarde aiškina šį sprendimą ir dėsto, ką dar reikia padaryti, kad vidutiniu laikotarpiu infliacija grįžtų į 2 proc. lygį.
Euro zonoje mažėja bazinės palūkanų normos. Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį žengė šį žingsnį pirmą kartą nuo 2019 metų. Priklausomai nuo tolesnių reguliuotojo sprendimų, keisis ir Lietuvos gyventojams aktualaus „Euribor“ dydis.
Euro zonos ekonomika nekantrauja, kad vartotojai ryžtingai pademonstruotų pasitikėjimą ir pagaliau prasidėtų ilgai lauktas atsigavimas.
Tikimasi, kad dėl mažėjančios infliacijos Europos centrinis bankas (ECB) šį ketvirtadienį paskutinį kartą paliks palūkanas nepakeistas ir padės pamatus pirmam normų sumažinimui birželį.
Europos centrinio banko (ECB) palūkanų normas nustatantys pareigūnai yra vis labiau užtikrinti, kad infliacija pasieks 2 proc. tikslą, tačiau įžvelgia poreikį apsišarvuoti kantrybe, nors ir sutaria, jog palūkanų apkarpymo perspektyva stiprėja, ketvirtadienį parodė kovo 6-7 dienomis vykusio posėdžio ...
Viena Europos šalių tapo pirmąja iš išsivysčiusių valstybių, kurios centrinis bankas sumažino pagrindinę palūkanų normą. Iš kitų kol kas girdimos užuominos. Turkijos centrinis bankas pasuko kitu keliu ir dar padidino palūkanų normą. Tuo tarpu rinkoje aukso kaina naktį į ketvirtadienį šoktelėjo į vir...
Europos Centrinio Banko (ECB) prezidentė Christine Lagarde trečiadienį perspėjo apie riziką, kad palūkanų normos gali būti sumažintos „per vėlai“, ir dar kartą patvirtino galimybę, kad skolinimosi išlaidos pirmą kartą bus sumažintos birželio mėnesį.
Banko „Luminor“ vyr. ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) pastaruoju metu labiau žiūri ne į infliacijos skaičius, o į darbo užmokesčio augimą ir vėlina palūkanų normų mažinimo laikotarpį. Pasak jo, palūkanų normos turėtų būti mažinamos vasarą, birželio arba tik ru...
„Labai tikėtina“, kad Europos centrinis bankas palūkanas sumažins pavasarį, penktadienį pasakė vienas iš ECB valdytojų tarybos narių, pakurstydamas rinkos lūkesčius, kad palūkanos gali būti sumažintos iki birželio.
Penktadienį paskelbtais duomenimis, infliacija euro zonoje vasarį toliau traukėsi, tačiau ekonomistai perspėja, jog nėra tikėtina, kad Europos centrinis bankas dėl to kitą mėnesį puls mažinti palūkanų normas.
Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį pranešė, kad dėl palūkanų normų pakėlimų serijos 2023 m. pirmą kartą per beveik du dešimtmečius patyrė nuostolių, o greito grįžimo į pelningumo trajektoriją nesitikima.
Europos centrinio banko (ECB) pinigų politikos formuotojai sutaria, kad kitas pokytis palūkanų srityje bus normų sumažinimas.
Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba ketvirtadienį nusprendė nekeisti nė vienos iš trijų pagrindinių palūkanų normų. Jos lieka rekordiškai didelės. Žinoma, verslo tai nedžiugina, nes prieiga prie pinigų irgi išlieka rekordiškai bloga (Lietuvoje ypač, bet nesaldu ir mūsų kaimynėms, ir vis...
Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba ketvirtadienį nusprendė nekeisti nė vienos iš trijų pagrindinių palūkanų normų.