Visi žino, kad cigarečių dūmai žalingi tiek patiems rūkaliams, tiek esantiems jų aplinkoje ir patiriantiems antrinio rūkymo poveikį. Tačiau nedaugelis susimąsto, kad grėsmė sveikatai gali kilti ilgiau leidžiant laiką patalpoje, kurioje buvo rūkoma.
cigarečių dūmai
8 straipsnių
Blyški ir suglebusi oda, ryškios mimikos raukšlės, maišeliai po akimis, padidėjęs porėtumas ir netolygi pigmentacija. Tai požymiai, pagal kuriuos net neįgudusi akis atpažins daug rūkantį žmogų – užkietėję rūkaliai atrodo kur kas vyresni nei nurodyta jų pase.
Kaip gyvename, ką valgome ar kokiais žalingais įpročiais nuodijame savo organizmą puikiai atspindi kepenys. Mūsų šalyje vis dar gajus mitas, kad labiausiai kepenis „ėda“ vaistai, tačiau statistika rodo ką kita.
Kas geriau, norint mesti rūkyti – visiškas rūkymo atsisakymas ar perėjimas prie elektroninių cigarečių? (12)
Elektroninių cigarečių populiarumas vis auga. Mokslininkai teigia, kad jos padeda atsisakyti itin žalingų tradicinių cigarečių, tačiau taip pat primena, kad ir elektroninės cigaretės kenkia sveikatai. Beje, naujas prancūzų tyrimas rodo, kad elektroninės cigaretės nėra pats patikimiausias būdas atsis...
Beveik visi rūkantieji žino apie cigarečių daromą žalą, nerūkantieji dažniausiai taip pat supranta apie pasyvaus rūkymo poveikį. Vis tik turime liūdnų žinių tiems, kurie mano, jog būnant patalpoje, kurioje buvo rūkyta vakar ar dar anksčiau, pavojus negresia.
Ankstyvasis komercinių kelionių lėktuvu etapas dažnai vadinamas aukso amžiumi: žavingos skrydžių palydovės, prabangiai atrodantys ir mandagūs keleiviai, visiems tekdavęs aukščiausios klasės aptarnavimas.
Ne paslaptis, kad pasyvusis rūkymas, arba kitaip – kvėpavimas cigarečių dūmų užterštu oru, kelia pavojų sveikatai. Dažnai būnant prirūkytose patalpose didėja rizika susirgti vėžiu, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių ligomis.
Vaikai, kuriuos pagimdė nėštumo metu rūkiusios motinos, būna niūresnės ir slogesnės nuotaikos už kitus berniukus ir mergaites, sako mokslininkai.