Šį penktadienį, gruodžio 1 dieną, į kino ekranus pagaliau atkeliauja vienu laukiamiausių 2023 metų filmu vadinama biografinė drama „Napoleonas“, kurią režisavo garsus režisierius, net 4 „Oskarų“ nominantas Ridley Scottas, o pagrindinį vaidmenį atliko „Oskaro“ laimėtojas Joaquinas Phoenixas. Artėjanč...
Čingischanas
22 straipsnių
Jums gali nerūpėti Kinija, bet Kinijai jūs rūpit – tokią žinią siunčia šio mėnesio neįprastas nutikimas Prancūzijos mieste Nante. Tai – pavyzdys, kaip Kinijos komunistų partija atmeta, jos nuomone, nereikšmingą vakarietišką akademinės ir kultūros laisvės sampratą. Bet koks Kinijos pavaizdavimas arba...
Pasaulio istorija kupina įvairiausių žymių paslapčių, o kai kurios iš jų lieka neatskleistos. Nuo Čingischano kapo vietos iki Bizantijos ginklo, įkvėpusio „Sostų karų“ kūrėjus, pasigaminimo instrukcijų – šis sąrašas apima labiausiai smalsumą žadinančias istorijos paslaptis. Kai kurios jų šimtmečius ...
Ko nežinome apie Čingischaną: pamišusiu skerdiku pramintas karvedys sukūrė savo laikmetį pranokusią valstybę (143)
Ką mes žinome apie Čingischaną? Beveik nieko, išskyrus tai, kad šis mongolų genčių karvedys kadaise nukariavo didžiulę Azijos dalį ir kėlė rimtą grėsmę visai Europai.
Šių monarchų žiaurumas stebina iki šiol: vienas skelbė karą jūrai, kita – dėl vienos pramogos pareikalavo 10 tūkstančių žmonių gyvybių (8)
Tikriausiai nemėgstamiausiu fantastikos ( o gal ir apskritai grožinės literatūros) veikėju galime laikyti žiaurų „Sostų karų“ karalių Joffrey Baratheon, kuris gimė iš incesto. Ne vienas knygų ir serialo mėgėjas džiūgavo, kai šis buvo nunuodytas. Tačiau nereikia daug fantazuoti – žmonijos istorijoje ...
Kinijoje populiari transliacijų platforma vaizdo įrašuose ėmė užtušuoti vyrų aktorių ausis, nes jie dėvi auskarus, rašo BBC. Tokia grubi cenzūra sukėlė diskusijas Kinijos internete apie cenzūros absurdą, seksizmą ir žalą.
Lietuviai aplankė Čingischano tėvynę: nuolat žudęs, prievartavęs ir plėšęs kitas tautas, šiandien jis vis tiek garbinamas (169)
Mongolija savo didžiūnų išmintį šiandien gerbia kur kas labiau, nei jų užkariavimus. Šalyje galima pamatyti daugybę pagarbos ženklų Čingischanui, tūkstantmečio žmogui. Jis vaizduojamas ant daugumos dabartinių mongoliškų banknotų. Vienas iš įstabių tokios pagarbos ženklų yra gigantiška Čingischano st...
Rytą išvažiavome prie Liepsnojančių uolų – Bajanzago. Pakeliui mus lenkė uigūrų motociklininkų grupė. Šie rūsčios išvaizdos žmonės, itin techniškai vairuojantys motociklus stepėje, darė didelį įspūdį ne tik mums, bet ir kitiems sutiktiems turistams, kurie būtinai stengėsi su jais nusifotografuoti.
Istorinis Šilko kelio maršrutas atgimsta – to pasiekti tapo įmanoma daugiau nei trilijono dolerių investicijos dėka: vien Kinija žada išleisti 800 mlrd. JAV dolerių „Vieno diržo, vieno kelio“ projektui (angl. One Belt, One Road).
Kamikadze – kaip „dieviškasis vėjas“ išgelbėjo Japoniją ir įkvėpė fanatikus ryžtis beprotiškoms atakoms (109)
XIII a. mongolai su Čingischano anūku Chubilajumi priešakyje dusyk įsiveržė į Japoniją – 1274 ir 1281 metais. Tačiau abiem atvejais mongolų laivyną sunaikino didžiulis taifūnas (atogrąžų ciklonas), privertęs užpuolikus užmiršti savo planus ir sėkmingai išgelbėjęs Japoniją nuo užkariavimo. Japonai bu...
Pasaulio istorijoje tikrai yra nemažai faktų ir įvykių, kurie šiandien verčia stebėtis. Kai kurie žmonių įsitikinimai ar sprendimai šiandien mums skamba kvailai ir netgi juokingai. Portalas „Buzzfeed“ pateikė 51 istorinį faktą, kurie skamba neįtikėtinai, bet yra tiesa.
Garsiojo karvedžio ir didžiausios kontinentinės imperijos žmonijos istorijoje įkūrėjo kape gali gulėti nesuskaičiuojami lobiai, tačiau Mongolijoje norima, kad jo laidojimo vieta liktų paslaptyje. Kodėl?
Amerikietis Robertas Easteris prieš Denisą Šafikovą iš Rusijos. Šie boksininkai savaitgalį kausis dėl pasaulio čempiono titulo. Tai bus lengvo svorio (iki 61,5 kg) atletų akistata dėl IBF (Tarptautinės bokso federacijos) nugalėtojo diržo.
Dabartinė Rusijos būklė, kaip inkubacinis periodas ligos metu – liga kūne yra, bet dar nesireiškia, „Žinių radijui“ sakė rašytojas, buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Mečys Laurinkus.
Čingischano ledo maratonas vyko palei Tolos upę, čia praktiškai nėra žmonių, užtai yra daugybė vilkų. Būtent todėl bėgimo dalyvius lydėjo šunų kinkiniai. Haskiai ne tik saugojo bėgikus, bet ir gabeno vaistų bei vandens ir maisto atsargų.
Leidinys „Time“ paskelbė visų laikų ir tautų turtingiausių žmonių dešimtuką. Įdomiausia, kad į šį sąrašą iš šiandieninių multimilijonierių patenka tik Billas Gatesas - „Microsofto“ įkūrėjo turtas įvertintas 78,9 milijardo JAV dolerių. Su tokiu turtu jis sąraše užima tik devintą vietą. Kas gi kiti, p...
Valstybė gali didžiuotis savo kultūra, menu, filosofija, savo prašmatnumu bei pasauline šlove, tačiau visa tai yra niekis, jei valstybė neturi galingos kariuomenės jai apsaugoti. Mao Zedongas trumpai pareiškė: „Galia išauga iš ginklo vamzdžio”.
Nemanykite, kad rašydamas apie karvelius (balandžius) apžvalgininkas nušoko nuo proto ar kaip nors žiniomis konkuruoja sau tikraisiais šių paukščių mėgėjais ir specialistais – balandininkais (karvelininkais). Gal taip ir pavyks paukščius kiek reabilituoti, nes, pavyzdžiui, šie skraiduoliai miestuose...
Albertas Einšteinas studentų pripažintas iškiliausia visų laikų žmonijos istorine asmenybe. Legendinį mokslininką aukštuosius mokslus kremtantys žmonės vertino palankiau net ir už tokius moralės autoritetus kaip Motina Tereza, Mahatma Gandis ar net Jėzus Kristus.
Sukanka 75 metai nuo suomių karo su sovietais. Tai beveik užmirštas karas, mūsų jaunimas net nelabai apie jį žino, nors tai buvo labai dramatiška mažos tautos kova su milžine. Kova, iš esmės pasibaigusi Suomijos pergale. Ši baigtis turėjo didžiulę įtaką visai mūsų audringos epochos raidai.