Pasaulio banko reitinge „Doing Business“ Lietuvą smukdo pasenęs ir neskaidrus nemokumo ir bankroto procesų reglamentavimas, teigia finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė.
Daiva Brasiūnaitė
26 straipsnių
Darbuotojų ir jų šeimų gerovė gali būti skatinama ne tik pinigais mokamu atlyginimu, bet ir kitomis priemonėmis, teigia Darbdavių socialinių iniciatyvų skatinimo įstatymą užregistravęs Seimo narys liberalas Jonas Varkalys. Jis siūlo, kad darbdaviai savo darbuotojams galėtų pasiūlyti visą aibę social...
Vyriausybė kurpia planus, pagal kuriuos trumpalaikės nuomos verslu su patentu užsiimantys asmenys savo nuomininkams privalės gaminti ir pusryčius. Jei tokie nuomotojai pusryčių nenori ar negali gaminti, jie turėtų dirbti ne pagal verslo liudijimą, o mokėti mokesčius nuo gautų už nuomą pajamų. Finans...
Praėjusią savaitę Vyriausybės pristatytoje skaičiuoklėje dirbantieji gali pasitikrinti, kaip nuo kitų metų keisis jų į rankas gaunamos pajamos. Finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė paaiškina, iš kur atsiras būsimi skirtumai.
Jau kitąmet papildomą 27 proc. dydžio gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą mokės asmenys, kurių darbo pajamos yra didesnės nei 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) per metus (apie 106 tūkst. Eur „ant popieriaus“), tačiau įstatymo projektą teikusi Finansų ministerija nežino, kas tiek uždirba, ir ki...
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) trečiadienį pritarė naujam valdančiųjų lyderių pasiūlymui kitąmet neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymo ribą išplėsti iki 2 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) ir atsisakyti ketinimų 2020 metais šią ribą padidinti iki 2,25, o 2021-aisiais – iki 2,5 VDU.
Siekiant stiprinti kovą su šešėline ekonomika ir geriau koordinuoti už valstybės finansus ir ekonomiką atsakingų institucijų veiksmus, ketinama suburti naują Vyriausybės kanclerio vadovaujamą komisiją. Ji pakeistų dabar veikiančią komisiją, skirtą tik kontrolei ir teisėkūrai koordinuoti.
Padidėjus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifui, asmenys, pateikę metinę pajamų deklaraciją, galės susigrąžinti daugiau pinigų iš valstybės biudžeto, tačiau tokias galimybes apriboja nustatytos lengvatos ribos, rašo „Verslo žinios“.
Kalbos apie mokesčių didinimą nebus tol, kol valstybinės institucijos nesusitvarkys su tais ištekliais, kuriuos turi. Tuo tarpu norint, kad „šešėlio“ nebūtų versle ir viešuosiuose pirkimuose, pavyzdį pirmiausia turi rodyti valstybė, sako finansų ministras Vilius Šapoka.
Finansų ministerija planuoja užtikrinti, kad mokestiniai pakeitimai būtų aiškūs trejiems metams į priekį. Paaiškėjo, kaip tokiu atveju tuo laikotarpiu keistųsi darbuotojų pajamos.
2019 metais gyventojai ir įmonės turės vienkartinę galimybę susimokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių, numatyta Vyriausybės reformų gairėse.
Mokesčių reformą parengusios Vyriausybės siūlymas leisti gyventojams susigrąžinti dalį pajamų mokesčio (GPM) už legaliai įsigytas namų ūkio paslaugas vertinamas skirtingai.
Nuo 2019 metų oficialiai apskaitytas remonto, statybos ir kitas namų ūkyje suteikiamas paslaugas perkantys gyventojai galės susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių, numatyta Vyriausybės reformų gairėse.
Didėjant gyventojų pajamų mokesčiui (GPM) samdomą darbą dirbantiems žmonėms, taip pat apmokestinti savarankiškai dirbančiuosius būtų klaida, sako ekonomistė Rūta Vainienė, kurios požiūriu šie asmenys neturi jokių valstybės garantijų. Tuo metu ekonomistas Žygimantas Mauricas tvirtina, kad gera mokesč...
Sujungus darbuotojo ir darbdavio mokamus mokesčius, atlyginimai „ant popieriaus“ išaugtų maždaug trečdaliu. Dėl to išsiplėstų ir neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymas, o tai reikštų, kad mažesnes pajamas gaunantiems darbuotojams „į rankas“ liktų daugiau.
Tėvai, kuriems vis sunkiau tampa išlaikyti vaikus, sukilo – daugiau nei 11 tūkstančių piliečių pasirašė peticiją, kurioje reikalaujama netaikyti PVM vaikų vaistams ir kūdikių prekėms.
Nuo sausio pinga visi receptiniai nekompensuojami vaistai. Jie bus apmokestinti lengvatiniu 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu – iki šiol jis buvo 21 proc.
Pastaruoju metu šoktelėjusi šalies infliacija kitais metais gali būti stabilizuota, o jos pagrindiniu varikliu išliks augantys atlyginimai.
Kitąmet daugiau mokesčių veikiausiai teks mokėti ne tik už brangų nekilnojamąjį turtą. Atsižvelgus į visus pasiūlymus, nemenką sumą tektų pakloti ir poilsio paskirties būstų savininkams – taip norima užkirsti kelią manipuliacijoms pastatų paskirtimi.
Vyriausybei paskubomis nusprendus, kad pridėtinės vertės mokestis (PVM) centriniam šildymui ir karštam vandeniui tris mėnesius turėtų būti mažesnis, o paskui vėl padidėti, jos pateiktą įstatymo projektą pradėjo svarstyti Seimas.