Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai gavo Energetikos ministerijos išaiškinimą, kaip bus įsigyjama elektros energija skirta bendrosioms namo reikmėms daugiabučiuose namuose.
Daiva Matonienė
123 straipsnių
Savimi rūpinamės kasdien, tačiau pamirštame, kad pastatai, kuriuose praleidžiame didžiąją dienos dalį, ypač pandemijos laikotarpiu, taip pat reikalauja priežiūros. Remiantis statistiniais duomenimis lietuviai, lyginant su EU vidurkiu, vidutiniškai būsto išlaikymui bei komunalinėms paslaugoms skiria ...
Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen savo pranešime paskelbė, kad Europos Komisija 2021 m. pradės „New European Bauhaus“ iniciatyvos projekto etapą. Šis projekto etapas paskatins paskelbti kvietimus teikti paraiškas, kad bent penkiose ES valstybėse būtų įgyvendintos „New European Bauhau...
2020-tieji pažėrė daug įvairių netikėtumų ir kliūčių daugiabučių namų atnaujinimo procese, tačiau būsto valdytojai tikina, kad darbai nesustojo, o tai liudija ne tik vykdomi renovacijos darbai, bet ir naujai sudaromos bendradarbiavimo sutartys.
Europos Komisijas kelia valstybėms narėms tikslą – iki 2050 m. didžioji dalis pastatų turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir būti pertvarkyti į energijos beveik nevartojančius pastatus. Šiam tikslui pasiekti Lietuva spalio mėnesį parengė ir diskusijai pristatė Ilgalaikę pastatų renovacij...
Seimas įstatymu uždraudė rūkyti daugiabučių balkonuose, jeigu tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas. Draudimas turėtų įsigalioti jau kitąmet. Įstatymo iniciatoriams tikintis, kad dauguma atvejų kaimynams pavyks susitarti gražiuoju, oponentai prieštarauja, kad jis tik paskatins nesantaiką bend...
Seimui nuo kitų metų uždraudus rūkyti daugiabučių namų balkonuose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, Lietuvos būsto rūmų prezidentė Daiva Matonienė sako, kad šio įstatymo įgyvendinimas bus neįmanomas.
Ragina susirūpinti senų daugiabučių būkle, nes nulūžusių balkonų daugės: atsakingi patys gyventojai, neprižiūrintiems – baudos (520)
Didžioji dauguma visoje Lietuvoje esančių daugiabučių statyti dar sovietmečiu. Jau kuris laikas diskutuojama, ar visi jie yra saugūs gyvenimui, ir ką daryti su tais, kurių būklė – prasta. Nors daugiabučius turi prižiūrėti patys gyventojai, „Delfi Būstas“ kalbinti ekspertai tvirtina, kad žmonės patys...
Šių metų vasario 1 d. pradėjo veikti modernizuota elektroninių statybų leidimų sistema „Infostatyba“. Nespėjus jai „įsivažiuoti“ pasigirdo kritikos, kad sistema veikia prastai, o dokumentų išdavimas stringa. Tačiau statybų specialistai tikina, kad procedūrų skaitmeninimas – būtina konkurencingumo są...
Įdiegus naują elektroninių statybų leidimų sistemą „Infostatyba“, leidimų tenka laukti mėnesį ar du, tad stoja investicijos, pajamų netenka darbo laiku negalintys pradėti statybų darbininkai.
Seimo rinkimuose dalyvauti vis dar negalintis „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas turi geležinę kantrybę arba yra neįtikėtinai pasyvus. Tik taip galima paaiškinti jo poziciją partijoje dėl įtakos kaunantis dviem grupuotėms.
Per pirmąjį šių metų mėnesį šalyje baigti renovuoti, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, dar 59 daugiabučiai namai. Dauguma jų – 46 – modernizuoti įgyvendinant savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programas, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.
Kiekvienam gyvenamojo namo savininkui aktualu, kad būstas būtų sandarus ir šiltas. Dažnai pastato šilumos laidumo problemos plika akimi nepastebimos. Siekiant tinkamai įvertinti namo šiluminę izoliaciją, pasitelkiami termoviziniai tyrimai.
GRYNAS.lt aprašė ne vieną nelegalių statybų atvejį įvairiose Lietuvos vietose. Galiausiai nutarėme sudaryti Lietuvos nelegalių statybų žemėlapį ir pasidomėti, kuriuose regionuose statybos be leidimų vyksta dažniausiai.
Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šiais metais jau atnaujinta 535 seni daugiabučiai. Vien per pastarąją savaitę baigta modernizuoti 30 daugiabučių, pranešime spaudai informuoja Aplinkos ministerija.
Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie įžūlius nelegalių statybų atvejus, kai statybos prasideda be leidimų vėliau tikintis įteisinti jau stovintį pastatą, Aplinkos ministerija išplatino pranešimą spaudai, kuriame išsako savo poziciją, kad tai yra normali praktika ir jau stovinčių namų įteisin...
Buvęs Seimo narys, neparlamentinės Lietuvos liaudies partijos (LLP) pirmininkas Andrius Šedžius su dalimi partijos narių pereina į valdančiajai koalicijai priklausančią partiją „Tvarka ir teisingumas“.
Daugiabučių renovaciją kiekviena valstybė supranta skirtingai. Lietuvoje – tai pastatų apšiltinimas ir apdailinimas, Švedijoje tai – kapitalinis namo, laiptinių, butų ir aplinkos atnaujinimas. GRYNAS.lt suteikia galimybę pamatyti, kaip renovuoti skurdžiausių Stokholmo gyventojų butai.
Per Seimo komitetus keliauja pataisos, kurios įteisintų garantuotą sumą statybų brokui šalinti – 5 proc. nuo statinio sąmatos vertės. Taip apsaugoti būstą perkančius žmones nutarta dėl, palyginti, dažnų bankrotų statybų sektoriuje.
Jau ne vienus metus klausimas, ar daugiabučio namo pirmojo ir antrojo aukšto butų savininkai turi mokėti už lifto priežiūrą ir išlaikymą, kelia nemažai ginčų. Ir Aplinkos ministerija paaiškina, kaip yra iš tiesų.