Praėjusį rudenį Prezidentas Gitanas Nausėda inicijavo papildomą bazinės pensijos padidinimą 3,5 euro ir deklaruoja, kad to negana, jis ir toliau rūpinsis pensijų didinimu. Tačiau 2013 metų rudenį, kuomet Vyriausybei ir Seimui siūliau sustabdyti visiškai amoralų pensijų fondų finansavimą dabartinių p...
Daiva Petrylaitė
20 straipsnių
Vienas popierius apnuogino nepatogią tiesą: ką iš tiesų žinome apie Seime priimamus sprendimus? (231)
Pastaruoju metu konfliktai tarp valdančiųjų ir opozicijos yra tapę tokie įprasti, kad sunku juos ir suskaičiuoti. Šiuo metu dėmesio centre – ginčas tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos nario Stasio Jakeliūno ir Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmi...
Paaiškėjus, kad Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas rugsėjo pradžioje buvo susitikęs su Konstitucinio Teismo (KT) pirmininku Dainiumi Žalimu ir su juo aptarė pensijų reformą, dėl kurios KT šiuo metu atlieka ...
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas, „valstiečių“ atstovas Stasys Jakeliūnas LRT laidoje „LRT forumas“ svarstė, kad konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis galėjo prisidėti prie asmenų, galimai gynusių pensijų fondų interesus Konstituciniame Teisme (KT). Tuo metu konservatorių ...
Paaiškėjus, kad Konstituciniam Teismui (KT) sprendžiant, ar imtis nagrinėti pensijų reformos atitikimo Konstitucijai, Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LŽVS) narys Stasys Jakeliūnas buvo susitikęs su KT pirmininku Dainiumi Žalimu ir kalbėjo būtent apie š...
Seime ketvirtadienį prisiekė Konstitucinio Teismo teisėjai Gintaras Goda, Daiva Petrylaitė ir Janina Stripeikienė.
Lapkritį darbą pradėjęs naujasis Seimas penktadienį susirinks į pavasario sesiją. BNS pateikia svarbiausių teisės aktų projektų, įtrauktų į darbų planą, apžvalgą.
Laikas nuo laiko vis atklystantis stipresnis šaltis žiemos metu verčia prisiminti taisykles, kurios taikomos organizuoti darbui šalčių metu.
Kone gražiausių žiemos švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų – dažnas laukia su džiaugsmu. Pasilepinama ne tik dovanomis, maistu, bet ir poilsio dienomis. Tačiau – ne šiemet.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija mano, kad kitais metais perskaičiuoti sukauptas atostogų dienas reikėtų apvalinant jas darbuotojų naudai. Tačiau teisininkai teigia, kad tokia nuomonė neturi teisinio pagrindo.
Nemažai darbuotojų vieną atostogų dalį tradiciškai išnaudoja per didžiąsias šventes tarp Kalėdų ir Naujųjų metų. Šiemet metų gale išeiginių bus mažiau nei pernai, tačiau pasinaudojus dabartine tvarka poilsio laiką dar galima pasiilginti. Dėl naujo Darbo kodekso kitąmet to padaryti neišeis.
Įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, nuo kitų metų pradžios keisis kasmetinių atostogų suteikimo tvarka. Daliai darbuotojų atostogų trukmė sumažės, o tai gali pažeisti teisėtus jų lūkesčius.
Pasak ekspertų, atostogos skirtos tam, kad darbuotojas atstatytų per darbo metus prarastą darbingumą.
Kiek gali trukti darbuotojų atostogos ir kaip jos suteikiamos? Ir ar darbuotojai turi teisę neatostogauti?
Darbuotojas po darbo laiko neprivalo atsakyti į darbo skambučius ar laiškus, jeigu su darbdaviu nėra iš anksto susitarta kitaip. Tai galioja ir tada, kai telefoną ar kitas technologijas suteikia pats darbdavys, sako Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto docentė Daiva Petrylaitė.
Audrą visuomenėje sukėlęs naujo socialinio šalies modelio projektas įgauna naujų spalvų.
Skaidrumo stoka, prasta komunikacija tarp institucijų, kategoriška interesų grupių kritika, koncentravimasis į reitingus ir užkulisinės intrigos – tokiais bruožais pasižyminčioje teisėkūros aplinkoje rengiamas naujas Lietuvos socialinis modelis.
Bandomasis laikotarpis nėra privalomas ir laikomas daugiau susitarimo reikalu. Tačiau yra išimčių, kai toks laikotarpis negali būti nustatomas, o ir jo trukmė griežtai reglamentuota. Taip sako Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto docentė Daiva Petrylaitė.
Nors darbas ir asmeniniai reikalai skamba kaip nesuderinami dalykai, gyvenimas pateikia įvairių staigmenų, mano Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto docentė Daiva Petrylaitė. Tačiau teisininkė nurodo, kad yra tik keletas išimtinių atvejų, kai Darbo kodeksas numato pareigą darbdaviui išleisti ...
Darbo santykiai nėra priverstiniai ir juos visuomet galima nutraukti. Tačiau labai svarbu, kokios yra išėjimo iš darbo priežastys, mat nuo to priklauso išeitinė išmoka, atleidimo terminas ir kiti svarbūs dalykai, sako Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto docentė Daiva Petrylaitė.