„Kiekvienas lakūnas skaičiuoja kiekvieną minutę. Nežinau daug ar mažai – 11 tūkstančių valandų. Tai turbūt maždaug 3 metai“, – kiek laiko per savo gyvenimą praleido danguje šiandien skaičiuoja atsargos karys, lakūnas ir skraidymo instruktorius Gintautas Griauzdė.
Darius ir Girėnas
28 straipsnių
LDS galerija „Arka“ kartu su skulptoriumi Rimantu Milkintu, 2019-2020 m. vykdė Vilniaus miesto savivaldybės finansuotą programos „Kuriu Vilnių“ projektą, kurio metu R. Milkintas sukūrė skulptūrinę instaliaciją „@per tris dienas”.
Istorijos nekuria robotai: ji neatsiejama nuo žmogiškumo. Istoriniai įvykiai, simboliai ir žinios apie juos priklauso nuo to, kiek asmuo ar grupė, kolektyvas aprėpia branda, viduju tūriu. Tad pradedant aiškintis, kodėl didžių tautos didvyrių S. Dariaus ir S. Girėno palaikus ištiko beprecedenčių įvyk...
Prisimenant Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlanto vandenyną 1933 m. liepos 15–17 d. dažnai minima neva paslaptinga jų žūtis, gandai apie pašovimą Vokietijoje. Tos senos paslaptys – lyg kolektyvinės atminties balta dėmė ar randas; iš kur ir kaip tai atsirado? Neseniai vienas skaitytojas...
Atmintis yra keistas reiškinys: žmonės geba atsiminti nebūtus dalykus. Ypač po sukrečiančių, rezonansinių įvykių kartais išplinta išgalvotas pasakojimas: jį pradeda asmenys ar grupės ir tęsia bendruomenės, visuomenė, valdžia, ištisos kartos. Tarsi po masinės amnezijos žmonės įsimena ir vieni kitiems...
Pirmą kartą „Lituanicos“ istorija nagrinėta taip plačiai: trys valstybės, daugiau nei dvidešimt archyvų, tūkstančiai anksčiau netyrinėtų ir neskelbtų dokumentų, septyneri metai paieškų ir atradimų.
Meilės Lietuvai tema Stepono Dariaus anūko Skirmunto Maštaro namuose gvildenama ne vien valstybinių švenčių proga. Garsiausio Lietuvos aviatoriaus anūkas, jau drauge su savo vaikaisi ir anūkais, pareigą Tėvynei laiko kasdienybe. O įkvėpimo ir tvirtybės pasisemti visada pavyksta ne tik iš legendinio ...
Vaidas Baumila ir Jokūbas Bareikis – XXI a. Darius ir Girėnas – įsiamžino unikalia analoginės fotografijos forma. Būtent tokia fotografijos forma darytos „Lituanicos” bei Dariaus ir Girėno nuotraukos prieš skrydį virš Atlanto, rašoma pranešime.
Ar įsivaizduojate įprastą savo darbo dieną šunų, žiurkių ir tarantulų apsuptyje? Interneto reklamos platformos „Adform“ biuro darbuotojams tai – kasdienybė. Jau apie 10 metų biuro koridoriuose niekas nenustemba sutikęs augintinius, kurie čia laikomi svarbiais darbuotojais.
Auksinio rudens grožis ypač ryškiai atsiskleidžia Kauno Ąžuolyno parke – didžiausiame iš visų Europos miestų parkuose esančių ąžuolynų. 84 hektarų ploto teritorija pasidabinusi žaviais gamtos papuošalais – saulės nurausvintais, nugelsvintais lapais, kurie dabar virto įspūdingais medžių rūbais, o žem...
Veronika Gerasimavičienė gimė 1917 metais Pasvalio rajone, Saločių valsčiuje, Kubiliūnų kaime ir užaugo keturių vaikų šeimoje. Vos kelis mėnesius prieš Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą gimusi Veronika su šalies istorija žengė koja kojon.
Sovietmečiu – minėti draudžiama asmenybė, valstybės atkūrimo šimtmetį mininčioje Lietuvoje – nepelnytai pamiršta. Lėktuvų konstruktoriui Antanui Gustaičiui atėjo laikas būti prisimintam ir tinkamai įamžintam, LRT.lt teigia aviacijos ekspertai Gytis Ramoška ir Arvydas Pociūnas.
Karys be uniformos. Karo lakūnu Ukrainoje tapęs vyras – apie griežtas taisykles, baimes ir melą žmonai (23)
„Kiekvienas lakūnas skaičiuoja kiekvieną minutę. Nežinau daug ar mažai – 11 tūkstančių valandų. Tai turbūt maždaug 3 metai“, – kiek laiko per savo gyvenimą praleido danguje šiandien skaičiuoja atsargos karys, lakūnas ir skraidymo instruktorius Gintautas Griauzdė.
Kaune, šalia Vytauto prospekto, esančias kapines sunaikinę sovietiniai ideologai tvirtino, kad toks objektas gadina miesto centro vaizdą. Tačiau labiau tikėtina kita priežastis: komunistiniai vadai buvo apimti baimės dėl nuolatinių žmonių sambūrių ten, kur palaidoti Lietuvos didvyriai.
„Lietuvos mokslų akademijos siūlymai dėl šalies strateginio tikslo suformulavimo“. „Lietuva – liberalizmo ir rusofobijos gniaužtuose“. „Lietuvos Respublika: ar egzistuoja piliečių valstybės atgimimo galimybė“.
Legendiniai lakūnai turi naują uniformą. Šiuolaikinei madai ją pritaikė dizainerė Jolanta Rimkutė su „LT identity“ komanda. Vilniečiai naujus herojų drabužius galės pamatyti trečiadienį, vasario 4 d., 19 val. Menų spaustuvės scenoje.
Jau kelias dienas lietuviai gyvena eurų apsupti. Nors teigiama, kad prie naujos valiutos priprantama greitai, tačiau kol kas dar reikia laiko. Šiuo metu tenka skaičiuoti net dvi valiutas – eurus ir litus. O tai kelia nepatogumų ir pardavėjams, ir prekybininkams.
„Nijolė Pareigytė kaip aktorė buvo tikras atradimas“, - LNK laidų vedėją ir dainininkę Nijolę Pareigytę-Rukaitienę giria LNK žydrojo žiburėlio „Raudonkepuraitė, Darius ir Girėnas“ režisierius Robertas Razma.
„Nukėlėme Darių ir Girėną nuo postamentų, nuo dešimties litų banknoto, nuo Puntuko akmens ar apdulkėjusių talismanų lentynos, norėjome pavaizduoti juos žmogiškus ir gyvus, tokius, kokie jie galbūt galėjo būti“ – sakė komiksų kūrėjos Miglė Anušauskaitė ir Gerda Venčkauskaitė Jord, kurių knyga „10 lit...
Palikite istorijos vadovėliams ir bibliotekų pelėms viską, ką iki šiol buvote skaitę apie Lietuvos didvyrius Steponą Darių ir Stasį Girėną.