Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis.
Deividas Pelenis
25 straipsnių
Daugelis prietaisų - žaislai, kavos aparatai ar išmanūs šaldytuvai - gali būti valdomi mobiliaisiais telefonais. Tai itin patogu vartotojams, tačiau retas susimąsto, kad išmaniųjų telefonų saugumo pažeidžiamumai gali būti panaudoti atakuojant daiktų interneto įrenginius.
Baudos už piratavimą internete, deja, nuo jo dar neatgrasė – Alexa.com duomenimis, tarp populiariausių interneto svetainių Lietuvoje „Linkomanija“ šiuo metu yra 31 vietoje.
Pokalbių programėlės „WhatsApp“ vartotojai ir vėl atsidūrė sukčių pinklėse. Antivirusinių programų kūrėjai perspėja dėl plintančių sukčiavimo el. laiškų, kuriais siekiama pasipelnyti ir išgauti vartotojų mokėjimo duomenis.
Kai kalbama apie socialinių tinklų naudojimą darbe, dažniausiai galvojama apie darbuotojų laiko švaistymą ir neproduktyvumą. Tačiau, pasak antivirusinių programų kūrėjų, pastarųjų kibernetinių grėsmių fone gerokai svarbiau yra kalbėti apie įmonių saugumą, teigiama „eScan“ pranešime.
Kenksminga programa „Petya“ sukėlė ne tik rimtų padarinių. Manoma, kad už „Petya“ atakas yra atsakinga programišių grupuotė „TeleBots“, ne kartą rengusi panašius išpuolius Ukrainoje.
Mobiliosios bankininkystės vartotojų skaičius žaibiškai auga, o bankai neslepia planų visas paslaugas perkelti į mobiliąją erdvę.
25 metų Reality Leigh Winner, paviešinusi ypač slaptą JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) dokumentą, buvo suimta vos per kelias dienas. Jos kompiuteryje buvo aptikti ankstesni asmeniniai laiškai, siųsti „Intercept“ naujienų svetainei, kuri ir paskelbė slaptą dokumentą.
„Google“ jau ruošiasi teikti diagnostikos paslaugas per savo debesijos sprendimus, rašoma pranešime spaudai remiantis „Bloomberg“ pranešimu.
Tradiciškai reklaminės programos (angl. adware) nėra laikomos rimtais kenkėjais – jų tikslas tėra platinti reklamas ir nukreipti vartotojus į norimus puslapius. Bent jau taip buvo iki šiol. Saugumo ekspertai nustatė, kad pusiau legali programa „Fireball“ gali atsisiųsti gerokai pavojingesnes reklami...
Išpirkos reikalaujančio „WannaCry“ atakas patyrė gerokai per 150 tūkst. kompiuterių visame pasaulyje. Tačiau kartu su naujienomis apie kenkėjo plitimą socialiniuose tinkluose pasipylė melagingų žinių, vadinamų „hoax“, srautas.
Saugumo ekspertai įspėja planuojančius atostogas – internete padaugėjo jiems skirtų sukčiavimo atvejų. Lyginant su praėjusiais metais, tokių atakų padaugėjo beveik 20 procentų.
Antivirusinių programų „eScan“ kūrėjai praneša apie naują išpirkos reikalaujantį kenkėją, kuris šifruoja tai, ką „mato“.
„Linux“ sistemas atakuoja nauja kenksminga programa „Linux/Shishiga“, kuri ateityje gali pakenkti ir daiktų interneto įrenginiams. ESET saugumo ekspertai atliko detalią šio kenkėjo analizę, rašoma pranešime spaudai.
„Android“ vartotojai galėjo susidurti su dar vienu kenkėju, kuris blokuoja telefono ekraną ir imituodamas legalias programėles bando išvilioti aukų bankininkystės duomenis.
Jungtinės Karalystės Niukaslio universiteto tyrimo rezultatai nustebino ne tik tyrėjus, bet ir saugumo ekspertus: išmaniųjų telefonų vidiniai jutikliai gali suteikti kibernetiniams nusikaltėliams pakankamai informacijos, kuri padėtų be vargo atspėti vartotojų PIN kodus ir slaptažodžius.
Programėlių parduotuvėje „Google Play“ nustatytos kenksmingos programėles, vagiančios „PayPal“ ir „Paxful“ prisijungimo duomenis. Vienas kenkėjas apsimetė įrankiu, skirtu gauti pajamas iš „YouTube“, kitas – bitkoinų prekybos programėle.
Antradienį „Windows 10“ atsinaujina ir atsisveikinama su „Microsoft Vista“, nes balandžio 11 d. „Microsoft“ stabdomas jos palaikymas.
Vartotojai įspėjami dėl naujo išpirkos reikalaujančių kenkėjų tipo – „doxware“. Šie kenkėjai šantažuoja savo aukas, kad paviešins vartotojų asmeninius ir konfidencialius failus internete.
Užsienyje sparčiai populiarėjantys minkšti žaislai „CloudPets“, kurie jungiasi prie interneto ir gali įrašyti, siųsti bei gauti balso žinutes, pridarė nemažai nemalonumų technologijų besivaikantiems tėvams.