Kadaise Meksiko mieste buvę Fridos Kahlo namai, o dabar – ir muziejus, kasdien sutraukia didžiulį skaičių smalsuolių. Tam apriboti net imtasi priemonių – viskas čia itin griežtai sustyguota. Įeiti gali ne bet kas, o bilietus reikia įsigyti gerokai prieš lankantis.
Diego Rivera
10 straipsnių
Meksikiečių menininkė Frida Kahlo išgarsėjo savo ypatingais autoportretais, persmelktais skausmo ir aistros bei drąsių, ryškių spalvų. Ne tik Meksikoje, bet ir visame pasaulyje, ji giriama už moters atvaizdavimą, perteiktą fizinį ir emocinį skausmą paveiksluose. Moteris patyrė neramius santykius su ...
Šiemet leidyklos „Lapas“ išleista pasaulinio garso architekto Remo Koolhaaso knyga „Karščiuojantis Niujorkas: retroaktyvus manifestas Manhatanui“ – tai kultinis pasakojimas, tapęs ode žmogaus kūrybiškumui, architektūrai ir visa tai talpinančiam Niujorkui. Apie architektūros ir literatūros taisykles ...
Lietuviškai ką tik naujai išleista vienos žymiausios pasaulio menininkės Fridos Kahlo biografija iškart šovė į perkamiausių knygų topus. Skaitytojus žavi ne tik įstabi menininkės kūryba, stipri asmenybė, bet ir audringas jos gyvenimas bei sudėtingi santykiai su didžiąja jos meile, meksikiečių menini...
Fridos Kahlo gyvenimas ir kūryba buvo iššūkis jos laikmečiui. Ši moteris įkūnijo svarbias XX a. iliuzijas ir siekiamybes – Meksikos revoliuciją ir moters emancipaciją, liudijo begalinę aistrą gyventi ir kurti. Tokia aistra įveikia net fizinę negalią ir skausmą. Menininkės istorija atgimsta naujame b...
Prieš 60 metų Jungtinių Valstijų teismas skyrė mirties bausmę Juliusui ir Ethel Rosenbergams už šnipinėjimą Sovietų Sąjungai.
Iškilus meksikiečių tapytojas Jose Luisas Cuevasas, pagarsėjęs ketvirtajame ir penktajame dešimtmečiais dėl savo sprendimo atitolti nuo šalies nacionalistinių freskų tapytojų tradicijos, mirė pirmadienį, būdamas 83 metų.
Dveji metai sunkių derybų ir štai rezultatas – liepos 1 dieną Vilniuje atidaroma pasaulinės įžymybės skulptoriaus Jacques‘o Lipchitzo (1891–1973) paroda „Gyvenimas skulptūroje“.
Frida Kahlo – viena garsiausių Meksikos dailininkių, realizmo, siurrealizmo ir simbolizmo atstovė. Gerbėjus domino ne tik menininkės kūryba, bet ir meilės istorijos. Jos lovoje buvo laukiami ne tik vyrai, bet ir moterys. Tačiau didžiausias jausmų audras ji išgyveno su savo sutuoktiniu.
1940 m. rugpjūčio 20 d. sovietų slaptosios tarnybos agentas tyliai prisėlino prie rankraštį užgulusio Levo Trockio ir suknežino galvą ledo kirtikliu su tokia jėga, kad kirtiklis labai giliai įsmigo į kaukolę.