dilgėlės
53 straipsnių
Dilgėlių lapai ir stiebai daug kur naudojami gydymui, kosmetologijoje, kulinarijoje, žemės ūkyje (vitaminai į galvijų pašarą), iš dilgėlių gaminami natūralūs maistiniai dažai.
Dilgėlių lapeliai ar jauni ūgliai geriausiai išlieka surinkti ir išdžiovinti gegužę. Jų galima dėti praktiškai į visus patiekalus.
Dilgėlės gali būti pagrindinis salotų komponentas. Yra įvairių dilgėlių sriubų receptų. Dilgėlės labai maistingos ir naudingos: jos ir medžiagų apykaitą spartina, lieknina, nejaučiant alkio, stiprina organizmą, apsaugo nuo uždegimų. Prieš vartojant dilgėles reikia nuplauti ir nuplikyti verdančiu vandeniu, kad jos nebedilgintų.
Pirmąkart paragavo dilgėlių pesto ir nustebo dėl skonio: teko tramdyti save, kad visko nesuvalgyčiau
Lietuviški ledai sulaukė įtakingos užsienio žiniasklaidos dėmesio: lietuvių išradingumui nėra ribų
Žolininkė siūlo grąžinti į savo lėkštes šiuos laukinius augalus: tai tikros sveikatos bombos
Vitaminų šaltinis – dilgėlės: pats laikas virti sriubą!
Maistas iš patvorio: labai skanus dilgėlių padažas
Italų virtuvės šefas apie tai, kokie lietuviški virtiniai stebina labiausiai ir kaip juos paruošti, kad būtų lyg Italijoje
Maisto tinklaraštininkė Renata – apie šaltas sriubas: kaip paruošti, kad būtų išskirtinai skanu, ir ko niekada nepatiektų svečiui
Žolininkė dalijasi 6 augalais, kurių šiuo metu galima pasiskinti miške ar pievoje – vienas jų maistingumu net lenkia kai kurias daržoves
Žolininkė apie lietuviškus augalus: jeigu žmonės sužinotų apie dilgėlių naudą, daugiau nieko savo darželiuose ir nebeaugintų
Apie dilgėles žinojote tikrai ne viską: padės net numesti svorį
Pirmąkart paragavo dilgėlių pesto ir nustebo dėl skonio: teko tramdyti save, kad visko nesuvalgyčiau
Nors tradiciškai jis ruošiamas iš bazilikų, šiandien pesto padažas gaminamas iš labai įvairių žalumynų. Jį ruošia iš krapų, morkų, petražolių ir kitokių lapų bei stiebelių. Auklių agentūros „Mama ir auklė“ įkūrėja, knygos „Kaip pasirinkti auklę“ autorė Ieva Augustinienė kviečia pasigaminti pesto iš ...
„Jeigu mėgstate eksperimentuoti ir nebijote naujų, neįprastų skonių, savo pavasario valgiaraštį galite pabandyti paįvairinti gėlėmis ir laukinėmis žolėmis“, – sakė kretingiškė žolininkė Katerina Labanauskienė.
Jei norite užsiauginti tikrai ekologiškų daržovių, rekomenduojama jas tręšti tik organinėmis trąšomis, o mineralines trąšas naudoti tik esant būtinybei. Vienas iš variantų - trąšos iš dilgėlių.
Kaunietis fitoterapeutas Nojus Kalvaitis vasarą paliktas išgyventi miške tikrai nepražūtų – jis puikiai pažįsta vaistinius augalus, uogas. Atvirkščiai, gyvenimas miško glūdumoje prie ežero su palapine bent savaitėlei – jam būtų tikra atgaiva. Su Nojumi susitinkame ant Vieškūnų piliakalnio pokalbiui ...
Gamtos gėrybes vertinanti Daiva Žeimytė-Bilienė stebina nematytais patiekalais: kiaulpienių „makaronų“ recepto prašė ne vienas (1)
Socialiniuose tinkluose pasidalijusi gamtos gėrybių – kiaulpienių žiedų, kotų ir dilgėlių – nuotrauka žurnalistė ir laidų vedėja Daiva Žeimytė-Bilienė sulaukė nustebusių pažįstamų ir kolegų klausimų, ar iš tikrųjų ji tai valganti. „Aš gal jau dešimt metų tokias gėrybes valgau“, – atsakė Daiva.
„Delfi agro“. Arbūzų augintojai iš Elektrėnų pasidalino gero derliaus patarimais: skonis nenuvils (1)
Nelijus ir Justina Zaleckiai, ūkininkaujantys Elektrėnų savivaldybėje, šiemet 20 arų lauke pasodino 750 arbūzų daigų.
Vaikščiodamas miške negali neužuosti miško kvapo, nepastebėti ant miško paklotės krentančios saulės šviesos ar neišgirsti paukščių čiulbėjimo. Žmogų nesąmoningai teigiamai veikia gamtinė aplinka, joje jis pailsi ir nusiramina. Klysta tie, kurie mano, jog miškininkams miško vertė – vien tik mediena.
Kartais derlius gali pažerti netikėčiausių staigmenų – tuo neseniai įsitikino Marijampolės rajone gyvenanti Oksana Saračinskaitė–Karpavičienė. Savo sode išvydusi įspūdingo dydžio pomidorą, ji suprato, kad tokio vienu prisėdimu neįveiktų net visa šeima. Mutantas, rekordininkas, gigantas, milžinas – t...
Nesuklysiu pasakydamas, jog pavasarį vienas populiariausių darbų yra tręšimas.
Nors pavasarį dar negalime pasidžiaugti savo daržų derliumi, tačiau jau galime keliauti žoliauti ir pasisemti vitaminų bei mineralinių medžiagų iš gamtos suteikiamų žolelių. Alfas kartu su aromatinių žolynų ūkio savininke Milnora Pšibišauskiene įvardijo, kokios žolelės randamos Lietuvos laukuose ir ...
Norite organizmą papildyti pavasarį taip trūkstamais vitaminais – valgykite dilgėles. Šie augalai ir skanūs, ir naudingi sveikatai. Nuo seno Lietuvoje vertinamos dilgėlės turi ir ypatingą vietą tautinėje virtuvėje, o dilgėlių sriubos skonis dažnam pažįstamas nuo vaikystės.
Gamta gali pasiūlyti daugybę nepaprastų augalų, kurie pasižymi sveikatai naudingomis savybėmis. Pasirodo, kad žmogui vertingų medžiagų galima aptikti ne tik augalų lapuose ir uogose, bet ir jų šaknyse ir netgi kai kuriuose ant medžių augančiuose grybuose. Gamtininkė Nomeda Vėlavičienė pasidalino, ko...
Irinos Žilinskienės mama dilgėles visada naudodavo kaip maisto produktą: iš jų virdavo sriubas, o makaronus patiekdavo su dilgėlių pesto padažu. Tai inovatorę paskatino sugrąžinti šį augalą ant mūsų stalo nauja forma. Jos įsteigto startuolio „Romturas“ iš fermentuotų dilgėlių kuriami funkcinio maist...
Apie dilgėlių teikiamą naudą augalams žinoma seniai. Šių piktžolių antpilu galima be vargo pakeisti begalę parduotuvėse siūlomų gatavų preparatų. Pasigaminti šio stebuklingo ekstrakto pavyks neturint nei specialių žinių, nei įgūdžių, o ir pastangų prireiks minimaliai.
Žolininkė apie lietuviškus augalus: jeigu žmonės sužinotų apie dilgėlių naudą, daugiau nieko savo darželiuose ir nebeaugintų (42)
Prasidėjusi kalendorinė vasara kvieste kviečia mus į laukus, pievas ir miškus. Alfas Ivanauskas laidoje „Alfas live“ su savo pašnekove nori pakalbėti apie įvairias žoleles, randamas miškuose, laukuose ir pievose. Tad svečiuose – žoliautoja Giedrė Bružienė.
Kad užmigtų, daugybė lietuvių vartoja tabletes: žolininkė Bružienė vardija kur kas geresnes priemones (35)
Kad rudenį lydinčios peršalimo ligos negadintų savijautos ir nejauktų planų, kartais gali užtekti puodelio arbatos. Vasarą surinktos žolelės – ne tik gardus gėrimas, tačiau veiksmingas imuniteto stiprintojas.
Viena svarbi taisyklė, kurios būtina laikytis valgant pievos žalumynus ir ruošiant iš jų kokteilius (3)
Nuo pavasario iki pat rudens gamta mums dovanoja itin daug naudingų sveikatai dovanų. Nemažai jų galime rasti tiesiog pievoje. Įvairūs žalumynai labai naudingi organizmui. Jie gausūs vitaminų ir mineralų. Apžvelkime lengviausiai randamus ir atpažįstamus valgomuosius pievų žalumynus.
Jei norite būti sveiki ir energingi – skubėkite į pievas: pirmieji žalumynai – patys naudingiausi (68)
Jei norite būti sveiki bei energingi pavasarį, žolininkai ragina skubėti į pievas, kuriose jau galima rasti pirmųjų žalumynų, kurie sveikatai – naudingiausi. Žolininkai Virgilijus Skirkevičius ir Danutė Kunčienė pataria, kokie augalai šiuo metu labiausiai padės susigrąžinti jėgas ir sveikatą.
Ligos ir kenkėjai ima pulti augalus tuomet, kai šiems ilgą laiką trūksta maisto medžiagų. Tiek dekoratyviniai augalai, tiek daržovės nesuformuoja stiprių šaknų, praranda atsparumą įvairiems kenkėjams ir užkratui.