Kalbėdami apie kosmosą, esame pratę turėti reikalų su dideliais atstumais ir objektais. Visatos mastu Žemė yra gana maža. Net ir mūsų Saulės sistemoje mus be vargo nustelbia Jupiteris, kuris, pasak NASA, prilygtų daugiau nei tūkstančiui Žemių.
Discovery News
23 straipsnių
Kitur geležies amžiui dar neprasidėjus, Senovės Egipte kosminės dovanos faraonus jau lydėjo į anapusinį gyvenimą.
Klimato kaita gali pagreitinti arba sulėtinti lėktuvų skrydžių laiką.
Lenkijos kapavietėje surasti žmonių palaikai su pjautuvais, uždėtais ant kaklų – mokslininkai mano, kad taip gyvieji norėjo apsaugoti mirusius savo artimuosius nuo demonų, rašo „Discovery News“.
2015-ieji buvo vieni geriausių metų paleontologams, tyrinėjantiems dinozaurus – šie mokslininkai surado naujas didžiųjų driežų gyvenvietes ir naujas jų rūšis, rašo „Discovery News“.
Mančesterio universiteto mokslininkai kuria komponentus iš grafeno, kurie leis kurti ant odos klijuojamus ar į drabužius įterpiamus beveik nepastebimus elektronikos įtaisus, rašo „Discovery News“.
Nauji mokslininkų surinkti duomenys rodo, kad Medūzos ūke esantis pulsaras bei pats ūkas susidarė panašiu metu – tai didžiulio supernovos sprogimo liekanos, rašo „Discovery News“.
2017 metais ruošiama ekspediciją į Meksikoje esančią požeminių olų sistemą, kuri speleologų manymu, gali tęstis net į 2,5 kilometro gylį, rašo „Discovery News“.
Šie metai buvo turtingi archeologiniais radiniais – nuo paskendusių, aukso ir brangakmenių kupinų laivų iki laiko nepaliestų kapaviečių, rašo „Discovery News“.
„Laikas yra tai, kas neleidžia įvykiams įvykti tuo pačiu metu“, - rašė Ray Cummingsas savo 1922 metų mokslinės fantastikos romane „The Girl in the Golden Atom“ („Mergaitė auskiniame atome“). Ši citata gana gražiai reziumuoja laiko funkciją. Tačiau kokiu būdu laikas neleidžia įvykiams įvykti vienu me...
Mokslininkai teigia galimai identifikavę lėktuvo fragmentą, priklausiusį orlaiviui, kuriuo skrido be žinios dingusi aviatorė Amelia Earhart, prieš 77 metus pasiryžusi apskristi Žemės rutulį.
Archeologai įžengę į du senovės majų miestus, paslėptus Meksikos džiunglių, aptiko nasrus primenančias durų arkas, piramidės formos šventyklas ir rūmų liekanas.
Kodėl Amerikos vyriausybė turėtų norėti nuodyti viso pasaulio gyventojus purkšdama jiems virš galvų chemikalus iš keleivinių lėktuvų? Motyvaciją paaiškinti sunku. Tačiau sąmokslo teorijų šalininkai (taip pat – mūsų šalies pilietė Milda Bartašiūnaitė, pagarsėjusi savo pomėgiais garinti actą) tikina, ...
Prieš devynis mėnesius amerikiečių bendrovė „World View“ paskelbė savo planus kelti keleivius balionais į keliasdešimties kilometrų aukštį. Tokiame aukštyje jau matosi mūsų planetos užlinkimas bei kosmoso juoduma. Šią savaitę kompanija atliko pirmąjį bandomąjį pakilimą, rašo „Discovery News“.
Praėjusių metų vasarį virš Čeliabinsko (Rusija) sprogusio didžiulio meteorito fragmentai atskleidė, kad šios kosminio luisto praeitis buvo audringa: šis iš kosmoso atskriejęs akmuo, pasirodo, praeityje patyręs ir šilto, ir šalto.
Ar išmatos gali būti naudingos? Daugelis mano, kad tai tėra neišvengiamas organizmo šalutinis produktas. Tačiau ūkininkai, savo ruožtu, galėtų daug papasakoti apie mėšlo naudą žemės ūkiui. Daugelis daržovių, kurias mes kasdien valgome per pietus ar vakarienę, užaugintos mėšlu patręštoje dirvoje. Ypa...
Vos praėjusią savaitę internetas ūžė dėl marsaeigio „Curiosity“ į Žemę atsiųstos fotografijos, kurioje užfiksuotas į driežą panašus pavidalas. Nespėjo praeiti nė keletas dienų, ir internete pasirodė nauja bomba – „Marso žiurkė“, rašo „Space.com“.
Mokslininkai nustatė, kad gėlės kuria elektrinį lauką, leidžiantį joms komunikuoti su jas apdulkinančiomis bitėmis, rašo Discovery News.
Mokslininkai nustatė, kad gėlės kuria elektrinį lauką, leidžiantį joms komunikuoti su jas apdulkinančiomis bitėmis, rašo Discovery News.
Ankstyvoji Sovietų Sąjungos kosminė programa buvo apgaubta paslapties. Apie misijas nebuvo skelbiama iki tol, kol jos sėkmingai pakildavo nuo žemės, tačiau net ir tada detalės buvo negausios ir dažnai klaidinančios.