Turintys per aukštą cholesterolio lygį žino, kaip sudėtinga jį sumažinti, net ir pradėjus sveikiau maitintis, aktyviau sportuoti ar mažinti stresą. Tačiau mokslininkai testuoja naujausią genų redagavimo „žirklių“ CRISPR gydymą, kuris viską gali pakeisti. Viena injekcija, ir tavo genai pakeisti visam...
DNR grandinė
9 straipsnių
„Facebook“ plinta informacija apie Švedijos mokslininkų tyrimą, kuris neva įrodo, kad COVID-19 vakcinos pakeičia žmogaus DNR. Tačiau tokia informacija – melaginga, o ją jau paneigė ir cituojamo tyrimo autoriai.
Sibiro amžinajame įšale ilgiau kaip milijoną metų glūdėjusiose mamutų liekanose rasta seniausių iki šiol aptiktų DNR pavyzdžių, kurių sekas mokslininkams pavyko nuskaityti, sakoma trečiadienį paskelbtoje studijoje.
Nors natris – vienas iš 5 dažniausiai dietologų ir lieknėjimo metodų autorių draudžiamų produktų, jis labai svarbus žmogaus organizmo veiklai.
Pirmą kartą tarp Europos molekulinės biologijos organizacijos (EMBO) ekspertų pripažintų jaunųjų mokslininkų projektų – lietuvio mokslininko pavardė. Tarptautinėje EMBO atrankoje itin aukštai įvertintas biochemiko Algirdo Toleikio projektas Lietuvoje, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU ...
Mano, kad dėl sudėtingiausių COVID-19 atvejų kalti prieš 60 tūkst. metų padaryti mūsų protėvių sprendimai (55)
Prieš keliasdešimt tūkstančių metų mūsų protėviai ir neandartaliečiai turėjo bent vieną susitikimą, kurio pasekoje gimė vaikai. Nors tokie santykiai tarp modernaus žmogaus protėvių ir neandartaliečių yra užfiksuoti, niekas negalėjo įtarti, kad tai žmoniją taip neigiamai paveiks po 60 tūkstančių metų...
Teksto autorius be sąžinės graužimo plagijuoja sovietinio rašytojo Vytauto Petkevičiaus romano pavadinimą ir išmaniai pritaiko plagiatą mūsų neramiems laikams.
„Revoliucija biotechnologijų srityje“ – tokiomis ir panašiomis antraštėmis buvo pasitiktas CRISPR Cas9 genų inžinerijos sistemos, paprasčiau vadinamos „genų žirklėmis“, atradimas. Pasirodo, skambūs žodžiai nėra iš piršto laužti – ši technologija turi potencialo kardinaliai pakeisti mūsų gyvenimus.
Išauš diena, kai žmonės sugebės užsiauginti prarastas galūnes, sako Harvardo universiteto mokslininkai, kurie atrado DNR „jungiklį“, kontroliuojantį organizmo regeneracinius genus.