Emigrantai patirties įgiję užsienyje Lietuvoje yra vertinami ir gali uždirbti gana nemažus atlyginimus. Deja, tokios perspektyvos dažniausiai šviečiasi tik kvalifikuotiems specialistams.
Dovilė Žvalionytė
5 straipsnių
Jungtinei Karalyste referendumu apsisprendus ateityje palikti Europos Sąjungą, kyla klausimas: kas laukia darbo imigrantų Didžiojoje Britanijoje, kaip keisis lietuvių padėtis šioje šalyje, ar tai gali paskatinti grįžtamąją migraciją atgal į Lietuvą? Jei taip, kas jų laukia Lietuvoje?
Daugiau nei pusė darbdavių sutinka su teiginiu, kad į Lietuvą grįžta emigrantai, kuriems nepasisekė, tačiau viena dalis migruojančių lietuvių šią patirtį vis dėlto paverčia privalumu.
Statistikai dar preliminariais duomenimis skelbia, kad emigracijos tempai pernai pirmąkart stabilizavosi: 2013 ir 2014 metais iš Lietuvos išvyko apie 38 tūkst. Lietuvos piliečių.
Emigranto duonos paragavę lietuviai ne visuomet renkasi gyvenimą užsienyje. Prispausti šeimos ir draugų ilgesio, panorę gyventi įprastoje kultūrinėje aplinkoje arba tiesiog siekdami savo žinias panaudoti Lietuvos labui kai kurie jų ryžtasi sugrįžti į savo gimtąją šalį, tačiau sugrįžimas ne visuomet ...