Maždaug ties ketvirtais–šeštais gyvenimo metais vaikai tampa itin drovūs, pradeda išgyventi ne tik drovumo, tačiau ir gėdos jausmus. Tai visiškai natūralu, tiesiog toks šio amžiaus tarpsnio bruožas. Visgi vaikui reikėtų šiek tiek padėti.
drovumas
6 straipsnių
Drovumas – pasitikėjimo savimi trūkumo jausmas bendraujant su kitais žmonėmis, būdingas daugiausia intravertams. Dažniausiai drovumas pasireiškia bendraujant su nepažįstamais ar mažai pažįstamais žmonėmis, nors kartais drovumas pasireiškia ir gerai žinomose situacijose.
Kada vaiko nedrąsumas, nekalbumas – ne tik socialinių įgūdžių stokos, bet net psichologinio sutrikimo ženklas? Apie tai kalbamės su Psichologinės sveikatos centro vaikų ir paauglių psichologe Neringa Bernatoniene.
Ar nesate patekusios į tokią nemalonią situaciją, kai stipriai sudvejojate: vyras su jumis flirtuoja ar tiesiog mandagiai elgiasi?
„Man 26-eri. O aš vis dar skaistus. Taip yra dėl to, kad esu labai drovus ir nemoku gėdijuosi bendrauti su moterimis. Aš ne tik bijau prakalbinti man patikusią merginą, net į jos pusę pažiūrėti nedrįstu. Gal tai ir atrodo juokingai, tačiau man jau seniai nelinksma. Mano baimės slypi giliai ir jokie ...
Psichologijos profesorius Jerome Kaganas, trisdešimt metų tyrinėjęs drovumo savybę, pristatė tyrimų rezultatus, kurie byloja, kad drovumo tendencija yra paveldėta biologinė savybė, kurią galima stebėti net tokiems mažiems kaip keturių mėnesių kūdikiams.
Psichologai pastebi, kad vaiko padidėjęs jautrumas ir drovumas formuojasi ne tik kaip įgimtas temperamentas. Priežastys gali būti ir šie veiksniai.