Dantų kariesas, arba ėduonis, yra lėtinis danties kietųjų audinių pažeidimas, kuriam vystantis kietuose danties audiniuose mažėja mineralinių medžiagų – t. y. kalcio ir fosforo. Šiam pažeidimui pažengus, prasideda danties irimo procesas ir jo vainike susiformuoja kariozinė ertmė, dar vadinama „skyle...
ėduonis
20 straipsnių
Tyrimai rodo, kad ėduonies, gingivito, periodontito išsivystymą lemia pasikeitusi burnos mikroflora – disbiozė. Tuomet bakterijų populiacijos, kurios siejamos su minėtų ligų išsivystymu, sparčiai pradeda daugintis į didesnes bendruomenes, taip sudarydamos bioplėvelę.
Iš proto varantis skausmas gali užklupti be perspėjimo: kodėl taip nutinka ir ko jokiu būdu nedaryti
Jei reikėtų rinkti labiausiai iš proto varantį jausmą, rimtesnis dantų skausmas jį bent kartą patyrusiems žmonėms tikriausiai koptų į nugalėtojų gretas. Pulsuojantis sopulys ar diegliai išgėrus šiltos arbatos gali byloti apie tyliai organizme besivysčiusį procesą, kurį išgydyti kainuos daug laiko, p...
Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose ėmė plisti melaginga informacija apie estetinį dantų plombavimą. Vienai nuomonės formuotojai pasisakius apie galimybę atlikti šią procedūrą ir be dantų tiesinimo, netruko atsirasti ir kitų, savo paskyrose komunikuojančių apie tokį variantą. Tiesa, nedau...
Dantys yra labai svarbus estetinis ir funkcinis organas, todėl nenuostabu, kad vaistininkai nuolat susiduria su daugybe gyventojų klausimų apie tai. Tarp dažniausių galvasopių: kokia turi būti burnos priežiūra, kokias priemones ar procedūras rinktis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Senėjimas – fiziologinis procesas, sukeliantis pokyčius visame kūne. Tad nuo ligų kentėti gali ne tik mūsų vidaus organai, bet ir burna.
Mokslininkai prabilo apie tikrą proveržį žadantį išradimą, dantų gedimą leisiantį įveikti be plombavimo.
Keturmečio motina norėjo pasinaudoti vaikų dantų tvarkymo programa – atsimušė į šaltą įstatymo raidę (14)
Blogas dantukas! Ui, koks blogas! Tikras akiplėša! Išdrįso išdygti, Mažajai nesulaukus net penkerių! O toks gražus, toks sveikas, taip pasiruošęs savitai draugystei su silantu. Ir ne jis vienas – štai, ten, priešingoje pusėje, ir kitas šeštukas iš po dantenų kapišono galvą kelia... Ir jam subtilūs s...
Apklausos duomenys rodo, kad daugiau nei 50 proc. tėvų Baltijos šalyse nerūpestingai žiūri į savo vaikų burnos sveikatą: ne tik nemoko tinkamai valytis dantų, bet dar ir palieka vaikus dantis valytis be priežiūros, rašoma pranešime spaudai.
Net 90 proc. pasaulio gyventojų serga burnos ligomis, o labiausiai paplitusios iš jų – dantų ėduonis ir periodontitas, sako burnos higienistė Akvilė Kaziukaitytė. Pasak jos, norint turėti sveikus dantis, svarbu ne tik periodiškai lankytis pas odontologą, bet ir individualiai dantis prižiūrėti namuos...
Kada paskutinį kartą jums buvo atlikta burnos higienos procedūra? Odontologės įspėja, kad tai neatsiejama burnos priežiūros dalis, tokia pat kaip ir kasdienis dantų valymas. Specialistės sako: laiku nepasirūpinus savo dantimis, vėliau gali tekti smarkiai gailėtis.
Vizitas pas odontologą – ne pats maloniausias, tačiau būtinas. Laikydamiesi burnos higienos ne tik išvengsite ėduonies, skylių ir prasto burnos kvapo, bet ir apsisaugosite nuo širdies ir kraujagyslių ligų, osteoporozės ir kitokių susirgimų, rašoma huffingtonpost.com.
Nors Lietuvoje dirba vieni geriausių gydytojų odontologų Europoje, specialistai vos spėja skaičiuoti problemas. Daugiausia jų yra susiję su finansavimu pacientams, dėl kurio atsitinka nelogiškos situacijos, tokios kaip – Lietuvoje dantis labiau apsimoka rauti ir protezuoti nei gydyti, o didelė Lietu...
Naujas prototipinis dantų gydymas gali nutraukti šį ciklą ir atitaisyti ėduonies padarytą žalą. Didžiosios Britanijos įmonė išrado metodą, kuris paspartina natūralų paties danties atsinaujinimo procesą.
Gera burnos higiena – sveikų ir blizgančių dantų pagrindas. Tačiau ne visi dantis prižiūrime tinkamai, tad vėliau turime kentėti pasėkmes. Ėduonis, akmenys, periodontitas, skylutės – visos šios ligos kyla dėl prastai valomų dantų. Ilgainiui gali išsivystyti ir vidaus organų ligos.
Šiandien gamintojai siūlo pačius įvairiausius gaminius burnos higienai – įmantriausius šepetėlius ar dantų pastas su stebuklingais priedais, tačiau odontologai teigia, kad visa tai – tik reklaminiai triukai, nesugebantys pakeisti paties veiksmingiausio dantų valymo būdo.
„Klausk vaistininko“ rubrika pasinaudojęs skaitytojas domisi - kokia dantų pasta geriausia ir kaip ją išsirinkti?
Tyrimų duomenimis, 80 proc. žmonių turi nesveikus dantis, taigi jie visi senatvėje rizikuoja likti bedančiai, mat su amžiumi karieso problemos tik gilėja. Pasirodė, dėl to kalti esame patys.
Daugelio žmonių dantys pradeda gesti dar vaikystėje, ir ne tik todėl, kad šie nesugeba jų gerai išsivalyti, bet ir todėl, kad dantų ėduonis yra užkrečiama liga, kuria vaikai užsikrečia nuo tėvų naudodami tuos pačius indus ir stalo įrankius.