Šią vasarą Dzūkijos nacionalinio parko lankytojai ir baidarininkai galės išvysti neįprastą vaizdą – Grūdos paupyje besiganančias karves. Tai gamtosauginė iniciatyva, kurios tikslas – natūraliausiu būdu atgaivinti pievų biologinę įvairovę.
Eimutis Gudelevičius
11 straipsnių
Vyriausybė praėjusią savaitę patvirtino ekonomikos skatinimo planą dėl koronaviruso infekcijos, plane numatyta skirti 198 tūkst. eurų Dzūkijos bei Žemaitijos nacionaliniuose parkuose esančių pastatų remontui.
Naujausia informacija planuojantiems atostogas Lietuvoje: prieš važiuodami į gamtą turite žinoti keletą dalykų (26)
Lietuvai po truputį grįžtant į normalų gyvenimą, prie įprastinių darbų grįžta ir šalies nacionaliniai parkai, kurių miškai ir pažintiniai takai nebuvo užmiršti ir visą karantino laikotarpį. Nacionalinių parkų vadovai pasakoja pastebėję, kad pabėgimo iš namų ir saugios aplinkos miškuose gyventojai ie...
Situacija Lietuvos miškuose ir paežerėse per keletą metų pastebimai pagerėjo. Besimėtančių butelių gamtininkams tenka surinkti kur kas mažiau. Ir jie jau žino, kodėl ilgus metus nesikeitusi situacija ėmė gerėti.
Aukso amžių išgyvenantiems apžvalgoms bokštams išlaikyti lėšų nėra: jau kalbama apie jų pridavimą į laužyną (143)
Nuo 2010 iki 2019 metų Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pastangomis, panaudojant ES struktūrinių fondų lėšas, gražiausiuose Lietuvos kampeliuose pastatyta 13 kraštovaizdžio apžvalgos bokštų ir įrengti 8 pažintiniai takai bei medžių lajų takas.
Daugelis pažįsta Dzūkiją kaip miškų kraštą. Čia augantys pušynai kviečia turistus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Tačiau Dzūkijos nacionalinio parko gamtininkai primena, kad šią vietovę dar galima apibūdinti ir kaip upių kraštą. Kokių dar neatrastų lobių slepia Pietų Lietuva?
Trečiadienį merkiniškis ūkininkas Algimantas Dzimanavičius drauge su Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojais nuplukdė į Nemuno salą galvijų bandą.
GRYNAS.lt užsakymu „Spinter tyrimai“ atliko Lietuvos gyventojų apklausą apie saugomas teritorijas ir stovyklavimą jose. Tyrimas parodė, kad dar ne visi žmonės linkę mokėti už poilsį saugomose teritorijose, o kiti prisipažino nesilaikantys aplinkosauginių reikalavimų.
Savaitgalį su šeima ir draugų kompanija iš užsienio lankėmės Dzūkijoje. Tai išties unikalus kraštas, žavintis turistus išskirtine gamta bei kultūriniu palikimu. Aplankėme Merkinės piliakalnį, naują bokštą, Kraštotyros muziejų, Ūlos akį ir Čepkelių rezervato mokomąjį taką. Grįžome kupini „įvairių įsp...
Jau visai netrukus miškuose pasirodys pirmosios uogos. Tačiau prieš strimgalviais lėkdami į mišką jų rinkti pirmiausia pasidomėkime, kokių taisyklių reikia laikytis, kad nebūtų pakenkta uogienojams. Priešingu atveju aplinkosaugininkai grasina baudomis.
Jei ne ekonominis sunkmetis, galbūt Dzūkijos miškuose jau riaumotų meškos. Aplinkosaugininkams darosi vis sunkiau suvaldyti įžūlėjančius uogautojus ir grybautojus, todėl jie juokaudami ėmė svarstyti, kad galbūt meškos būtų efektyvesnė miškų apsaugos priemonė. Kai ekonominiai sunkumai pamažu traukias...