Seimui apribojus atsiskaitymus grynaisiais, ekspertai ir verslo atstovai sako, kad tai palies tik tam tikrus sektorius. Kol kas didžiausią susirūpinimą demonstruoja prekiautojai naudotais automobiliais, nežinantys, kaip reikės priimti mokėjimus iš užsieniečių, iki šiol į mašinų turgus atvykdavusius ...
Eimutis Radžvila
11 straipsnių
Norint paskatinti žmones daugiau keliauti traukiniais, „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės bendrovės „LTG Link“ vadovas žada, kad nuo 2023 metų vidurio jų bilietų bus galima įsigyti prekybos tinkluose, kaimo parduotuvėse, pašte. Tačiau prekybininkai sako apie tokius planus dar nesantys informuoti.
Mažosioms kaimų, gyvenviečių, miestelių parduotuvėms – sunkus laikotarpis, priverstos visu pajėgumu įjungti taupymo režimą. Padidėjus sąskaitoms už elektrą du ar tris kartus, tenka pergalvoti apšvietimo sistemas, keisti vėdinimo temperatūras, o naktį net išjungti išorines šviečiančias reklamas.
Kaimo parduotuvių savininkai: pelną iš pardavimų bumo susišlavė tinklai, tiekėjai jau kelia kainas (127)
Kaimo parduotuvių savininkai mėgina išgyventi ir imasi visokių būdų, kaip bent išlaikyti darbuotojus ir pajamas. Juos aplenkė pirmoji parduotuvių šlavimo banga – tautiečiai pinigus atidavė didiesiems tinklams – apyvartos regionuose kyla tik dabar.
Praėjusių metų pradžioje Lietuvoje įsigalioję draudimai dėl laiko, kada galima prekiauti alkoholiu, vis dar kelia aistras. Šventojoje esančioje maisto parduotuvėje ne laiku sumaniusius įsigyti alkoholio atbaidyti bandoma ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atvaizdu.
Jeigu anksčiau Lietuvos-Lenkijos pasienio gyventojai apsipirkti į kaimyninę šalį vykdavo 10–20 km, tai dabar žmonės nesibodi 40 km atstumo ir didesnės kelionės. Pasak Nepriklausomų prekybos įmonių asociacijos (NPĮA) vadovo Eimučio Radžvilos, per dvejus metus pasienio rajonuose mažmeninės prekybos ap...
Valdžiai sugriežtinus alkoholio prekybą, prekybos tinklai „Norfa“ bei „Rimi“ trumpina darbo laiką sekmadieniais. „Norfa“ dar trumpiau dirbs nuo lapkričio, o „Rimi“ taip dirba nuo vasaros pradžios. Kiti didieji prekybos tinklai – „Maxima“, „Lidl“ ir „Iki“ – šiuo pavyzdžiu sekti neplanuoja.
Nuo šių metų pradžios sutrumpinus alkoholio prekybos laiką, mažmeninės prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvės sekmadieniais dirbs trumpiau. Kiti prekybos tinklai tokios galimybės taip pat neatmeta.
Nuo sausio valdžiai apsunkinus alkoholio prekybą – sutrumpinus stipriųjų gėrimų įsigijimo laiką ir uždraudus juos parduoti jaunesniems kaip 20 metų gyventojams – daugumos prekybininkų, prekiavusių ne vien alkoholiu, bet ir maisto prekėmis, reakcija kol kas yra minimali.
Konsultacinės bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ atliktas tyrimas rodo, kad Lietuvoje veikiančių prekybos alkoholiniais gėrimais vietų skaičius galėtų svyruoti tarp 7000–9000, rašoma pranešime spaudai.
Kužių kaimo parduotuvė. Lentynose – maistas, gėrimai, tarp jų – ir alkoholiniai. Anot vietinių, yra visko, kas būtiniausia. Kasdien čia – per tūkstantį pirkėjų. Žinia, kad prekiauti svaigalais kitąmet tokiose parduotuvėse tikriausiai nebus galima, sujaudino ne tik jos savininką, bet ir klientus, mat...