ekonomikos-egzaminas

11 straipsnių

DELFI.lt

Ketvirtadienį, Švietimo ir mokslo ministerijoje paskelbti geriausiai Nacionalinį ekonomikos egzaminą išsprendę dalyviai. Iš beveik 7000 dalyvavusių egzamine buvo išrinkti ir apdovanoti 10 geriausių. Pirmųjų vietų nugalėtojams ir aktyviausiai mokyklai atiteko 500 eurų prizai.

Žilvinas Šilėnas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas

Vienas iš JAV „tėvų“, Benjaminas Franklinas, dar aštuonioliktame amžiuje yra pajuokavęs, kad vienintelis užtikrintas dalykas šiame pasaulyje yra mirtis ir mokesčiai. Mokesčiai su žmonėmis yra nuo pat civilizacijos atsiradimo, ginčai dėl mokesčių – taip pat. Turbūt sunkiai rastume civilizaciją, kuri ...

Jūratė Cvilikienė, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė

Atsimenate knygą apie turtingą tėtį ir vargšą tėtį? Net jei jos neskaitėte, lengvai suprasite, kuo skirsis jų užaugę sūnūs: savo įsitikinimais apie pinigus. Vieni įsitikinimai gali vesti didesnės gerovės link, o kiti – išlaikyti uždarame rate gyvenant „nuo atlyginimo iki atlyginimo“.

Apklausos rodo, kad apie ekonomiką lietuviai daugiausiai sužino universitetuose, kolegijose, jaunesni žmonės žinių įgyja mokykloje. Dėstytojai pabrėžia, kad ekonomikos išmanymo labai trūksta visai visuomenei. Jie pastebi, kad Sovietų Sąjungoje požiūris į ekonomiką buvo kitoks nei šiandien.

Prastai arba vidutiniškai – taip dauguma, net 81 proc., šalies gyventojų vertina savo ekonomikos žinias. Sritį, kuri lydi kiekviename žingsnyje, žmonės sako išmanantys panašiai kaip fiziką ar politologiją, gerokai prasčiau nei kompiuterinį raštingumą ar matematiką. Tai parodė Lietuvos laisvosios rin...

Investuoti į nekilnojamąjį turtą ar į kriptovaliutą? Imti paskolą ar taupyti? Su ekonominiais pasirinkimais susiduriame kasdien. Jau kovo 13 d. visi šalies gyventojai kviečiami dalyvauti pirmą kartą organizuojamame Nacionaliniame ekonomikos egzamine ir „pasimatuoti“ savo ekonomikos žinias.