Daugiau nei 10 milijonų įmonių visame pasaulyje renkasi veiklą, orientuotą į prasmingų pokyčių kūrimą, o ne vien tik į pelno siekimą – rodo naujausi Pasaulio ekonomikos forumo duomenys. Nuo vietinių bendruomenių iniciatyvų iki globalių projektų, socialinis verslas tampa svarbiausiu šiandienos iššūki...
ekoschemos
8 straipsnių
Po pernykščių metų, kai supirkimo kainos buvo ypač aukštos, ūkininkai priversti skaičiuoti kiekvieną eurą. Be to, šie metai buvo pirmieji, kai reikėjo deklaruoti ne tik plotą, bet ir vadinamas ekologines sistemas ir ne visi žino, kiek gaus išmokų.
Pirmadienį prasidėjo žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. Dirbamus žemės ūkio plotus žemdirbiai gali deklaruoti nuo balandžio 17 d. iki birželio 20 d., pavėluotai – iki birželio 30 d.
Baltyminių augalų augintojams 2023-2027 m. numatyta skirti beveik 68 mln. eurų susietosios paramos. Taip pat šių augalų augintojai galės dalyvauti ekologinėse sistemose bei gauti paramą pagal kaimo plėtros intervencines priemones.
Viena iš Strateginio plano naujovių ta, kad norintys papildomų pajamų šalia bazinių tiesioginių išmokų gali pretenduoti į keletą ekoschemų. Dalis jų skirtos užsiimantiems aktyviu ūkininkavimu.
Nors Lietuva ir apsirūpina galvijiena, tačiau aukščiausios kokybės mėsos trūksta. Todėl ateinantį finansinį laikotarpį galvijininkystės sektoriui remti numatytas intervencinių priemonių komplektas (susietoji pajamų parama, ekoschemos, rizikos valdymo bei kaimo plėtros priemonės), orientuotas į aukšt...
Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginiame plane net ketvirtadalis visų išmokų bus skirta aplinkosaugai žemės ūkyje. Tai yra daugiau nei milijardas eurų, arba maždaug po 200 mln. eurų kasmet.
Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai 2023-2027 metais finansuoti bus skirti daugiau negu 4 milijardai eurų, o 1 iš 4 eurų, o tai yra apie milijardą, ūkininkai gaus už pastangas ūkininkauti tvariau, palankiau aplinkai – labiau nei iki šiol saugoti dirvožemį, vandenį, augalus bei gyvūnus, kurti tradi...