Lietuva išsikėlė tikslą iki 2030-ųjų visiškai apsirūpinti elektros energija iš atsinaujinančių išteklių, daugiausia – vėjo ir saulės. Turime Vyriausybės programas, energetikos strategiją, proveržio paketą, o saulės energetikos plėtros tempais pirmaujame pasaulyje. Atrodytų, tikslas aiškus, o priemon...
energetikos krizė
117 straipsnių
Prireikė didžiausios per kelias kartas energetikos krizės, kad Europa pagaliau pradėtų valyti popierizmo kliūčių lauką, kuris ilgą laiką stabdė sausumos vėjo jėgainių parkų plėtrą.
Lietuvos ūkininkų Vilniuje surengtą protesto akciją bus galima drąsiai įtraukti į Lietuvos istorijos metraščius. Dar nematyto mąsto ūkininkų technikos paradas ne tik suvažiavo į Vilnių, tačiau ir keletui dienų paralyžiavo eismą pagrindinėje sostinės arterijoje – Gedimino prospekte.
Šį mėnesį per kone visą Europą prasiautė šalčio frontas, o milžiniški tanklaiviai, gabenantys degalus per Raudonąją jūrą, buvo nukreipti kitais maršrutais, siekiant išvengti suaktyvėjusio smurto. Taigi dujų kainos turėjo pakilti. Tačiau jos ir toliau krito.
Net jei 2024-aisiais Vokietijos ekonomika pagaliau vėl pradės plėstis, jai bus nelengva atsigauti po vienų iš silpniausių metinių rezultatų per porą dešimtmečių.
Praėjusiais metais dujų kaina pakilo į 200 Eur/MWh lygį – daugiau kaip 10 kartų aukštesnį, nei Europoje buvo įprasta visą praėjusį dešimtmetį. Vyravo gan rimtas susirūpinimas, kad Europos pramonės laukia greitas galas ir nežinia, ar užteks kuro šildymui. Apokaliptinės prognozės buvo labai toli nuo t...
Britų namų ūkių gali laukti dar sunkesni laikai, nes artėja dar viena žiema su didelėmis sąskaitomis už energiją, kurios prisidės prie ekonominio sunkmečio, susijusio su tebesitęsiančia pragyvenimo išlaidų krize, teigia didžiausio Jungtinės Karalystės energijos tiekėjo namų ūkiams „Centrica Plc.“ va...
Europos energetikos krizė pavertė jos pagrindinę dujų rinką populiaria vieta viso pasaulio prekiautojams, linkusiems patirti ekstremalių svyravimų poveikį.
Pasak milijardieriui Haroldui Hammui priklausančios JAV skalūnų įmonės „Continental Resources“ vadovo, jei šalies vyriausybė finansiškai neskatins žvalgybos, naftos kaina už barelį gali pasiekti ir 150 JAV dolerių.
Prieš metus buvusios didžiausiu nerimo šaltiniu, šiandien energetikos kainos nebegąsdina. Po greitos ir ryžtingos laisvo pasaulio reakcijos į teroristų išpuolį, dujos ir elektra Europoje atpigo ir dabar yra arčiau ilgalaikių vidurkių. Tačiau pastaraisiais mėnesiais rinkoje stebimos tendencijos grasi...
Svilinantys karščiai nuo Teksaso iki Tokijo šią vasarą priminė, kad energetikos sistemai kyla vis daugiau problemų, nes ekstremalios temperatūros kelia grėsmę pasauliniam kuro tiekimui.
Praėjusią žiemą Europos energetikos krizė smarkiai paaštrėjo, Prancūzijai tekus išjungti daugiau nei tuziną branduolinių reaktorių, kurių dėka šalis vertinama kaip gyvybiškai svarbi elektros energijos eksportuotoja.
Prieš beveik aštuonis dešimtmečius veiklą pradėjęs audinių fabrikas „Audėjas“ šiandien sėkmingai tęsia veiklą, tik mažesnėmis apimtimis. Pasaulio ekonomikos neramumai ir kylančios palūkanos spaudžia verslą, tačiau vadovai mano, kad visa tai ilgai neužsitęs. „Krizės trunka apie dvejus metus“, – sako ...
Europos gamtinių dujų saugyklos beveik visiškai užpildytos, tačiau to gali nepakakti, kad regionas išgyventų šią žiemą.
Dujos ir vėl kelia grėsmę pasaulio ekonomikai, nes galimi streikai Australijoje, kuri yra didžiausia dujų tiekėja, gali suardyti trapią pasaulinio tiekimo pusiausvyrą – ir dar kartą padidinti vartotojų sąskaitas.
Kinija aktyviai perka gamtines dujas, o pareigūnai džiūgauja, kad importuotojai ir toliau sudarinėja sandorius net ir atslūgus pasaulinei energetikos krizei.
Nyderlandai penktadienį pranešė, kad spalio 1 dieną užsuks didžiausio Europos dujų telkinio, kuriame daugelį metų vyko žemės drebėjimai, čiaupus. Tai daroma nepaisant pasaulinių energetikos problemų, kurias sukėlė Rusijos karas Ukrainoje.
Lietuva turi milžiniškų tikslų: maitinsime Vokietiją elektra ir tapsime pavyzdžiu visai Europai (11)
Po karo Ukrainoje pradžios driokstelėjusi energetikos krizė kaip reikiant smogė ne tik verslams, bet ir visuomenei. Europa parodė, kaip gali greitai atsijunkyti nuo energetinės priklausomybės iš karą sukėlusios Rusijos gniaužtų, o kartu užsiavus šimtamylius batus pajudėti atsinaujinančios energetiko...
Europa suskubo apsirūpinti suskystintosiomis gamtinėmis dujomis (SGD), stengdamasi sušvelninti paralyžiuojančią energetikos krizę. Dabar jos planai statyti daugiau šio kuro importo terminalų gali pasirodyti pernelyg ambicingi.
Vilius Bernatonis. Investicijos į atsinaujinančią energetiką – bilietas į energetinę nepriklausomybę
Prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, dar kartą įsitikinome, kokia svarbi yra įžvalgi ir išmintinga energetikos politika. Apie ją diskutuota jau labai daug. Dabar jau bemaž visi sutaria, kad vienintelė išeitis Lietuvai užsitikrinti energetinę nepriklausomybę bei tvariai apsirūpinti energija yr...