Trečiadienį Europos Komisija (EK) pateikė Įperkamos energijos veiksmų planą, kuriame nurodomos trumpojo laikotarpio priemonės, kuriomis siekiama sumažinti išlaidas energijai, baigti kurti energetikos sąjungą, pritraukti investicijų ir geriau pasirengti galimoms energetikos krizėms. Planuojama, kad į...
energija
451 straipsnių

Energija (gr. energeia – veiksmas) – skaliarinis fizikinis dydis, objekto ar sistemos savybė, nulemta gamtos. Kūnas turintis energijos gali atlikti darbą arba išskirti šilumą.
Rinkoje pabrangusi elektra ir milijonai eurų subsidijų atrodo kaip puiki paskata įsirengti saulės elektrinę. Bet ar realu pasiekti 300 tūkst. gaminančių vartotojų tikslą? Kiek ilgai bus dalijama parama ir ar keisis atsiskaitymo schemos? Ar pigs elektra biržoje?
Didėjus energijos kainoms ir nuo Naujųjų augus minimaliam darbo užmokesčiui bei brangus degalams, kol kas dar ne visos įmonės suspėjo pakelti savo įkainius, sako ekonomistai. Anot jų, atsiradę faktoriai toliau didins kainas, o tai atsispindės jau visai netrukus, todėl šalyje matysime augančius infl...
Jei tai pavyks, saulės energijos parkas iki 2030 m. galėtų aprūpinti energija visą sostinę.
Baltijos jūros regiono šalys šiandien susietos tūkstančiais įvairių saitų, įskaitant ir jūra bei sausuma besidriekiančias energijos jungtis. Kokią ateitį šios jungtys kuria regiono šalims? Ar pasieksime savo energetinio saugumo tikslų veikdami po vieną? Lietuvos verslo konfederacija (LVK) ir „ORLEN ...
Pateikė teoriją apie namų energiją ir kaip ji mus veikia: dėl nelaimių ar ligų kalti gali būti ir daiktai, ir kaimynai (5)
Rinkdamiesi naują būstą lietuviai įvertina ne tik interjerą ar vaizdą pro langą. Panašu, jog daliai naujakurių aktuali yra ir būsto energija. Kitaip sakant, prieš persikraustydami į naują vietą, kai kurie gyventojai nori išsiaiškinti, gera ten bus gyventi ar ne.
Dr. Jeremy Brickeris, hidrotechnikos ir pakrančių įrenginių inžinierius, turi didelių svajonių. Jis įsivaizduoja, kad kažkur Šiaurės jūros pakrantėje galėtų būti pastatyta užtvanka, kuri užtikrintų švarios energijos tiekimą į Europos „žemumas“.
Problemos – neišvengiama mūsų kasdienybės dalis. Negalime pabėgti nei nuo jų, nei nuo ištinkančių pokyčių. Problemas galime ignoruoti arba pasinerti į iliuzijas ir manyti, kad jos išsispręs savaime. Tačiau dažniausiai pasirinkę šį variantą patirsime fiasko, o prie neišspręstos problemos teks sugrįžt...
Vasaros išvykoms ir kelionėms lietuviai dažniausiai renkasi automobilį ir šia transporto priemone keliauja net 87 proc. lietuvių ir vis daugiau jų šiltojo sezono metu į kelią išrieda elektromobiliais. Remiantis Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, aplinkai dr...
Tvarumo specialistai sako, kad ateityje tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje gali padaugėti biodujų jėgainių. Europos Sąjungoje (ES) vyrauja pozicija, kad biodujų gamyba iš žemės ūkio atliekų yra geriausias sprendimas. Atliekos paverčiamos energija bei trąšomis, taip sprendžiama atliekų utilizavimo ...
Iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) generuojama elektra yra maždaug perpus pigesnė nei gaminama iš dujų ir kainuoja apie 40 proc. mažiau nei pagaminta iš anglies, teigia paramą AEI įrenginiams skiriančios Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovė Agnė Bagočiūtė.
Saulėtą dieną Danijos parduotuvėje vaikštinėja pirkėjai, galbūt nė neįtariantys, kad tenykščiai šaldytuvai, lempos, kasos aparatai priklauso ateities tinklui, galinčiam pakeisti požiūrį į energetiką.
Lietuvos gyventojų buitis pasikeitė. Elektros rinkos liberalizavimas, išmanieji skaitikliai, saulės elektrinių plėtra siūlo naujų galimybių, tačiau reikalauja daugiau vartotojo pastangų. Kaip nepasimesti ir gauti didžiausią naudą? Kokių elektros ir dujų kainų laukti? Ar dar prasminga rūpintis savo e...
Klimato kaitos realybė verčia visuomenę svarstyti alternatyvas iškastiniam kurui, todėl atsirado naujas atsinaujinančios energijos šaltinis, kuris gali būti kiek neįprastos formos – dumbliai.
Milijardierius Billas Gatesas ėmėsi naujos kartos branduolinio reaktoriaus projekto, kurį vykdo „TerraPower“ ir Jungtinių Valstijų Energetikos departamentas. Numatoma, kad iki 2030 metų Kemerete, Vajomingo valstijoje, bus pastatytas naujas bandomasis natrio reaktorius.
Lietuvos energetikos agentūrai (LEA) kovą paleidus 62,7 mln. eurų vertės finansavimą įsirengti saulės jėgainėms, iki gegužės pabaigos sulaukta 359 paraiškų gauti apie 14,1 mln. eurų lėšų paramai, teigia Lietuvos energetikos agentūros (LEA) projektų vadovė Audronė Nikšaitė.
Per metus didžiausiam Europoje saulės energetikos didmeninkui priklausančio „BayWa r.e. Solar Systems SIA“ apyvarta Baltijos šalyse išaugo dvigubai (1)
Vos prieš metus į Baltijos šalių rinką žengęs pasaulinės energetikos milžinės „BayWa r.e.“ saulės energetikos gamybai skirtos produkcijos didmeninės prekybos padalinys čia fiksavo dvigubą apyvartos augimą. Pernai Latvijoje didmeninės prekybos fotovoltiniais elementais įmonę „ProElektro“ įsigijusi „B...
Socialiniuose tinkluose nerimsta diskusijos dėl atsinaujinančių energetikos šaltinių. Šį kartą teigiama, kad vėjo jėgainių pamatas išlieka amžiams ir jis nėra pašalinamas. „Melo detektorius“ patikrina šį teiginį.
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Tai tvirtina Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) prof., geoenergetikos mokslinių tyrimų ir inovacijų laboratorijos „Geoenergy Lab“ mokslo grupės vadovas Mayur Pal.
Netoli mūsų esančioje juodojoje skylėje trykšta plazmos čiurkšlės: kas ten vyksta ir ką tai reiškia?
Dažna juodoji skylė, pradėjusi ryti aplinkines dujas, paleidžia čiurkšlę – beveik šviesos greičiu skriejantį siaurą plazmos srautą.