Man 2017 m. mama padovanojo kaime sodybą su žemės sklypu. Dovanojimo sutartyje nurodyta, kad dovanoja turtą tik man. Kadangi santuokoje gavau turtą, ar galiu be vyro sutikimo jį parduoti? Kada vyro sutikimo reikėtų, norint parduoti man padovanotą turtą?
Ernesta Strankauskė
20 straipsnių
Mano dukrai 7 metai, ji turi mano pavardę, jos tėvo duomenys gimimo liudijime yra, bet mes kartu negyvenome ir vaiku jis nesirūpino. Dabar sužinojau, kad jis mirė. Esu ištekėjusi ir noriu suteikti dukrai dabartinio vyro pavardę. Ar tai įmanoma? Kokie būtų žingsniai norint pakeisti vaiko pavardę?
Klausk teisininko: ar darbdavys gali atleisti pagal terminuotą sutartį dirbančią nėščią darbuotoją? (12)
Su darbdaviu pasirašiau darbo sutartį 2 metams, praėjus metams pastojau ir laukiuosi vaikelio. Ar darbdavys gali mane bet kuriuo metu atleisti iš darbo, kai būsiu vaiko priežiūros atostogose? Ar turėsiu teisę į vaiko priežiūros išmoką, jeigu darbiniai santykiai bus nutrūkę?
Su tėvu gyvenau bute, kol 2015 m. nusipirkau sau butą ir ten deklaravau savo gyvenamąją vietą. 2016 m. netikėtai mirus tėvui, paveldėjau jo butą ir dabar noriu jį parduoti. Kartu su butu paveldėjau ir sodo sklypą Vilniaus mieste. Ar pardavus paveldėtą turtą man reikės mokėti mokesčius valstybei? Jei...
Balandžio mėnesį teismas nutraukė mano ir vyro santuoką, taip pat vaikui priteisė išlaikymą. Kaip teismas priima nutarimą, kuris įsigalioja po mėnesio? Nuo kokios datos turi būti pradėtas mokėti išlaikymas?
Mano santuoka su Pietų Afrikos Respublikos (PAR) piliečiu 2012 m. įregistruota Lietuvoje. Turto neįgijome ir vaikų nesusilaukėme. Vyras 2016 m. paliko ir išvyko į PAR (nežinia kur), nes Lietuvoje negavo darbo. Nebematau prasmės tęsti tokius santykius. Kaip anuliuoti Lietuvoje įteisintą santuoką?
Jau kurį laiką mano įsiskolinimus išieško antstolis – jo nurodymu pinigus į sąskaitą pervesdavo darbdavys. Tačiau dabar jis nutarė skolą išieškoti ir iš mano žmonos darbo užmokesčio. Ar jis elgiasi teisėtai, nes su žmona nesame sudarę vedybų sutarties?
Su draugu gyvenau Norvegijoje, nuo jo susilaukiau vaiko, kurį kartu auginome. Vėliau, kai vaikui sukako metukai, grįžau į Lietuvą, išsiskyrėme, vaiko tėvas liko Norvegijoje. Esame sutarę, kad jis skirs paramą vaiko išlaikymui – anksčiau mokėjo po 400 eurų per mėnesį, tačiau dabar grasina, kad visai ...
Po motinos mirties sūnus pagal įstatymą paveldėjo visą turtą, bet praėjus dvejiems metams po paveldėjimo įsigaliojimo motinos broliai ėmė grasinti, kad kreipsis į teismą dėl paveldėjimo užginčijimo.
Prieš 15 metų paveldėjau gyvenamojo namo dalį su žeme. 2015 m. visą šį turtą padovanojau dukrai, dovanojimo sutartį patvirtinome notariškai. 2016 m. dukra minėtą turtą man padovanojo atgal. Taip pat pasirašėme naują dovanojimo sutartį, kurią patvirtinome notariškai.
Nusipirkau naudotą automobilį ir kreipiausi į servisą, kur buvo atlikti remonto darbai. Serviso darbuotojai nustatė įvairių defektų. Kaip turėčiau elgtis tokioje situacijoje, nes pirkdama automobilį maniau, kad viskas yra tvarkoje, nes pardavėjas buvo atlikęs technine apžiūrą?
Po savo tėvo mirties sužinojau, kad visą savo turtą jis padovanojo savo sutuoktinei, esu tuo nepatenkintas. Kada tokį dovanojimą galima nuginčyti?
Jei 2,5 metų vaiko globa priklauso motinai, ar bus reikalingas tėvo leidimas išvykti kartu su vaiku į užsienį atostogauti? Ar tėvas, pasiėmęs vaiką atostogauti kartu, galės be mano sutikimo vežtis vaiką į užsienį?
Kai man buvo 3 metai, iš tėvo buvo priteisti alimentai, tačiau jų jis niekada nemokėjo. Man dabar – 26 metai. Ar dabar turiu galimybę atgauti teismo priteistus, bet taip ir nesumokėtus alimentus?
Planuoju įsigyti nekilnojamąjį turtą ir dalį sumos pasiskolinti iš artimųjų. Ar tokia paskola traktuojama kaip dovana, ar kaip paskola? Ar ji turi būti kažkaip įforminama, kada tokia paskola turėtų būti deklaruojama VMI? Ar skolinamus pinigus turėčiau deklaruoti tik aš, ar ir artimieji?
Kokią sumą turėčiau mokėti alimentų savo jau pilnamečiui sūnui, besimokančiam 12 klasėje? Mano pajamos yra minimalios, nuosavo turto neturiu, sūnus gyvena su motina, ji turi savo namus.
Uošvis savo žentui dovanoja dirbamos žemės sklypą. Ar reikės mokėti mokesčius valstybei? Jeigu taip, kiek? Žemės vidutinė vertė, 2015 m. duomenimis, yra 2 tūkst. eurų.
Su drauge planuojame vestuves, bet mane neramina vienas klausimas. Jaunystė – kvailystė, kaip sakoma, turiu šiek tiek skolų, jos nėra didelės, kai kurias jų išieško antstoliai ir skolų išieškojimo bendrovės. Mano būsima žmona su seserimi turi butą, o aš – skolas. Ar po vestuvių antstolis negalės are...
Jeigu antstolis neparduoda turto per antrąsias varžytines, ar jam reikia mokėti už darbą?
Nusipirkau automobilį, kuris jau kitą dieną pradėjo gesti – kompiuteris skydelyje rodo klaidas. Automobilis dar nėra perrašytas mano vardu, o sutartyje pardavėjas nenurodė jokių gedimų. Ar galiu atgauti pinigus? O gal reikalauti, kad pardavėjas suremontuotų automobilį?