ES vadovai Briuselyje dalyvauja dviejų dienų viršūnių susitikime, kuriame ketina aptarti Europos Sąjungos ekonomikos ateitį, karą Ukrainoje ir išaugusią įtampą tarp Izraelio ir Irano.
ES vadovai
49 straipsnių
ES vadovai ketvirtadienį vykusiame viršūnių susitikime paskelbė savo pirmąjį bendrą reikalavimą Gazoje paskelbti humanitarines paliaubas ir paleisti visus įkaitus.
2022 m. vasario 24 d. pusę keturių ryto mane pažadino telefono skambutis. Jokie plūstantys žvalgybos pranešimai, įspėjantys apie Rusijos invaziją į Ukrainą, nepadės jums pasiruošti tokiai akimirkai. Telefone išgirdęs Prezidentą V. Zelenskį niūriai tariant „ant mūsų krinta bombos – tai plataus masto ...
Europos Parlamentas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui tenka „baudžiamoji ir politinė atsakomybė“ už opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį ir jis už tai turėtų atsakyti.
Lemtingas buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimas neerzinti Rusijos bei nusisukti nuo ateities Europos Sąjungoje (ES) tapo esminiu Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai akcentu 2013 metų pabaigoje. Tada niekas negalėjo pagalvoti, kad šis prieš dešimtmetį padarytas sprendimas iš esm...
Rusijos gynybos pramonė pamažu kreipia karo eigą savo naudai: Europa turi tik vieną būdą, kaip ją prisivyti (1)
Sekinamieji karai (dideli kariniai konfliktai tarp karyboje pasikausčiusių priešininkių, tokių kaip Rusija ir Ukraina, paprastai išsivysto į sekinamąjį karą) dažniausiai baigiasi tos šalies, kuri turi geresnę karinę pramonę, pergale. Rusijos ekonomika yra beveik 14 kartų didesnė už Ukrainos, tačiau ...
Rusijai nepavyksta pasiekti savo strateginių tikslų Ukrainoje, kuriai pavyko išsaugoti nepriklausomybę, sunaikinti pusę Rusijos karinio potencialo, susigrąžinti pusę okupuotų teritorijų ir atnaujinti jūrų laivybą grūdams gabenti.
Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą procesas gali užtrukti nuo 6 iki 11 metų, interviu dienraščiui „Kleine Zeitung“ pasakė Europos Komisijos atstovybės Austrijoje vadovas Martinas Selmayras.
Europos Komisijai trečiadienį paskelbus rekomendaciją pradėti derybas dėl narystės ES su Ukraina ir Moldova, o Sakartvelui – suteikti ES kandidatės šalies statusą, netrukus pasirodė pirmosios reakcijos. Nors pripažįstama, kad tai – išskirtinis sprendimas, kartu akcentuojama, kad šalių kelias į bendr...
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pirmadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga siekia padvigubinti dujų importą iš Azerbaidžano, nes po Maskvos įsiveržimo į Ukrainą ieško tiekėjų ne iš Rusijos.
Japonijos buvusio ministro pirmininko Shinzo Abe „brutalus ir bailus nužudymas“ sukrėtė pasaulį, penktadienį pareiškė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.
Briuselyje europarlamentaras Andrius Kubilius įvardino dvi ES klaidas, kurios leido Vladimirui Putinui pradėti karą Ukrainoje ir patikino, kad rusai neprognozuojami, tačiau jei prasidėtų Klaipėdos uosto blokada, ar kiti agresyvūs veiksmai, Kremlius susidurtų su NATO ir ES atsaku.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad Europos Komisijos (EK) pasiūlytas žingsnis suteikti Ukrainai kandidatės į Europos Sąjunga (ES) statusą tikintis reformų įgyvendinimo yra daug kam priimtinas. Pasak jo, net kai kurie skeptikai išsakė pritarimą tokiam žingsniui.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį vaizdo ryšiu kalbėsis su ES vadovais, blokui mėginant susitarti dėl naftos embargo Rusijai, nors tam priešinasi Vengrija.
Ankstų penktadienio rytą Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen išvyko į Ukrainos sostinę Kyjivą, kur susitiks su prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Ją lydi ES užsienio reikalų vadovas Josepas Borrellis.
Antradienį Slovėnijos Kranio mieste į dviejų dienų aukščiausiojo lygio susitikimą susirinkę ES vadovai mėgins išmokti pamokas iš pastarojo meto savarankiškų JAV užsienio politikos veiksmų.
Prezidentas Gitanas Nausėda sulaukė daug kritikos dėl dviejų veiksmų, susietų su LGBTQI+ teisėmis. Jis atsisakė pasirašyti 17 Europos Sąjungos (ES) šalių lyderių laišką, kuriuo reiškiama parama LGBTQI+ bendruomenei bei smerkiamos „grėsmės pagrindinėms teisėms, ypač nediskriminavimo dėl seksualinės o...
Austrijos ir Lenkijos parlamentai ketvirtadienį patvirtino didžiulį atsigavimo po koronaviruso pandemijos fondą, tapdamos paskutinėmis tai padariusiomis Europos Sąjungos šalimis ir atverdamos kelią ratifikuoti šį planą.
30-ies NATO šalių užsienio reikalų ministrai antradienį pirmą kartą per daugiau kaip metus susitiks Aljanso būstinėje Briuselyje.
ES vadovai penktadienį spaudė Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą siekti „deeskalavimo“, kaimynėms mėginant sumažinti dėl nesutarimų Viduržemio jūros rytuose išaugusią įtampą.