Prisijungusi prie euro zonos, Kroatija taps 20-ąja Europos stabilumo mechanizmo nare (ESM). Tai pirmadienį pranešė ESM valdytojų taryba, pritarusi atitinkamam Kroatijos prašymui, rašo agentūra „Reuters“.
ESM
94 straipsnių
Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) praneša penktadienį gavusi informaciją, kad išduotas leidimas Astravo atominės elektrinės (AE) pirmajame bloke vykdyti fizikinius eksperimentus minimaliu kontroliuojamu lygiu.
Baltarusija turėtų sustabdyti baigiamos statyti Astravo atominės elektrinės (AE) pirmojo reaktoriaus paleidimo darbus, kol neišspręstos jo saugumo problemos, pareiškė Lietuvos Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI).
Koronaviruso (COVID-19) krizė paspartino istorijos tėkmę: euro zonoje, į kovą metus sunkiąją pinigų politikos artileriją, per trumpą laiką reikšmingai sustiprėjo centrinio banko kaip ekonomiką remiančio milžino vaidmuo. Tai palanku ir Lietuvai, kadangi šiandien, kitaip nei pasaulinės finansų krizės ...
Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) pasirašė dvišalį tarpinstitucinį susitarimą su Baltarusijos Respublikos Ekstremaliųjų situacijų ministerija (ESM) dėl ankstyvojo pranešimo apie branduolinę avariją ir keitimosi informacija apie branduolinės energetikos objektus ir branduolin...
Lietuva kol kas neplanuoja naudotis praėjusią savaitę suderinta Europos stabilumo mechanizmo (ESM) Specialiąja kredito linija kovai su COVID-19, kuri, prireikus leistų Lietuvai pasiskolinti apie 1 mlrd. eurų, teigia finansų ministras.
Euro zonos finansų ministrai penktadienį susitarė dėl finansinės „paramos priemonės“, turinčios sušvelninti COVID-19 pandemijos pasekmes Europoje, sąlygų.
Euro grupės ministrai penktadienį bandys susitarti dėl Europos stabilumo mechanizmo (ESM) Specialios kredito linijos kovai su COVID-19 finansavimo sąlygų.
Mindaugas Liutvinskas, Simonas Algirdas Spurga. Euro zona pandemijos šešėlyje: metas finansiniam solidarumui (29)
Dėl koronaviruso sukelto ekonominio šoko gali tekti nupūsti dulkes nuo dar ne taip seniai Bendrijoje svarstyto, bet į stalčių nugrūsto bendros euro zonos skolos emisijos pasiūlymo. COVID-19 grasina ne tik žmonių gyvybėmis, bet ir skaudžiais ekonominiais padariniais.
Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas penktadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų aktyvuoti savo Europos stabilumo mechanizmą (ESM), kad suteiktų finansinę pagalbą savo narėms, kurių ekonomika labiausiai nukentėjo dėl koronaviruso krizės.
Europos Sąjungos (ES) šalys dėsto įvairiausias vizijas, kaip būtų galima įveikti koronaviruso pandemijos ekonominius padarinius, blokui visomis išgalėmis stengiantis atrasti vieningą atsako poziciją.
Patrankos nešaudo, tankai neburzgia, bet stiprus parako kvapas Europoje sklinda. Yra ir virtuali apkasų linija skirianti Europos frontą į dvi nesutariančias stovyklas. Pietuose – Italija, Prancūzija, Ispanija, Graikija, Portugalija, Airija, Belgija, Liuksemburgas, Slovėnija. Šiaurėje – Vokietija, Ny...
Finansų ministras Vilius Šapoka pirmadienį Briuselyje aptars tolimesnius veiksmus dėl Ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimo, kuriems bus skiriama daugiausiai dėmesio šių metų antrąjį pusmetį.
Ar euras davė Lietuvai apčiuopiamą naudą? Į šį klausimą pamėginkime pažvelgti per argumentų (tezių) „už“ ir „prieš“ eurą prizmę.
Trečiąjį dešimtmetį pradėjęs euras sulaukė dovanų: Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovai pritarė euro zonos reformoms, kurios leis suvaldyti finansų krizes dar prieš joms įsiliepsnojant, padės sudrausminti išlaidaujančias šalis ir sumažins tikimybę, kad žlungant bankams bus panaudoti mokesčių mokė...
Esminiai euro zonos iššūkiai ateityje susiję su krizės valdymo įrankių radimu ir finansų stabilumo mechanizmo stiprinimu, sako už socialinį dialogą ir finansinį stabilumą atsakingas eurokomisaras Valdis Dombrovskis.
Visai įmanoma, kad Italijos populistinė valdžia tikėjosi, jog neigiamos įtakos rinkai baimė gali padėti laimėti biudžeto derybas su Briuseliu, tačiau kol kas tai – šuo, kuris nesulojo. „Lygos“ ir „Penkių žvaigždučių“ ekonominė programa atbaidė Italijos vyriausybės obligacijų investuotojus, tačiau ne...
Praėjus mažiau nei dešimtmečiui po to, kai finansų krizė vos neišdraskė euro zonos, ilgai lauktas energingas bandymas paremti valiutų sąjungą žengia į paskutinį savo etapą. Tačiau besiformuojantis kompromisas vargu ar nudžiugins tuos, kurie palaiko radikalią integruotos bei ryžtingos Europos viziją,...
Europos Sąjungos (ES) finansų ministrai antradienį suderino reformas, kurios padės sėkmingiau kovoti su finansų krizėmis, bet kurios nėra tokio plataus užmojo, kokio siekė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
Vokietijos planai sukurti Europos valiutos fondą, teikiantį paramą krizės ištiktoms euro zonos šalims, neapsieitų be griežtų kriterijų valstybėms, siekiant atmesti tų šalių prašymus, kurios nebando sumažinti skolos, praneša naujienų agentūra „Reuters“.