Kontraceptinių priemonių ir informacijos apie jų naudojimą prieinamumas Lietuvoje yra gerokai prastesnis nei kitose Baltijos šalyse, rodo Europos kontracepcijos atlaso duomenys. Anot Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos (ŠPSSA) vadovės Esmeraldos Kuliešytės, pagrindinės kontracepcij...
Esmeralda Kuliešytė
12 straipsnių
Nuo 2023 m. sausio 1 d. moterys, nusprendusios nutraukti nėštumą, tai padaryti galės be chirurginės intervencijos, suvartodamos gydytojo paskirtų specialiai tam skirtų vaistų. Kaip rodo praktika, vaistinis nėštumo nutraukimas yra kur kas saugesnė alternatyva, padedanti išvengti su chirurginėmis oper...
Medikai gina kontraceptinės spiralės kompensavimą paaugliams: apklausa parodė, kokį aktyvų lytinį gyvenimą jie gyvena (653)
Sprendimas kompensuoti kontraceptines hormonines spirales 15-20 m. merginoms sukėlė aršias diskusijas. Kritikai teigia, kad toks apsaugos būdas gali pridaryti žalos jaunų merginų sveikatai ir esą skatins partnerių kaitą. Tuo tarpu medikai pabrėžia, kad kompensuoti pasirinkta tą priemonę, kuri tinka ...
Geriausia kontraceptinė priemonė – susilaikymas: toks požiūris Lietuvai kasmet atneša nėščias paaugles ir tūkstančius abortų (216)
44 proc. jaunuolių pirmųjų lytinių santykių metu nesisaugo, nevartoja jokios kontracepcijos, nes daugumai ji yra per brangi, kiti tam neturi žinių. Lietuvoje kasmet atliekama 4000-5000 abortų, o skubios kontraceptinės tabletės nepigios, jos kainuoja net ir lytiškai išprievartautoms moterims ar mergi...
Naujas draudimas turės neprognozuojamų padarinių: gydytojai pasakoja apie šokiruojančias patirtis (454)
Nors per pastaruosius 10 metų Lietuvoje abortų skaičius sumažėjo daugiau negu dvigubai, kasmet nėštumas vis dar nutraukiamas daugiau nei 4500 moterų. Specialistai sako, kad norint spręsti nutrauktų gyvybių problemą, reikia ne drausti abortus, o tobulinti lytinį švietimą. Stereotipiškai manoma, kad l...
Priėmus įstatymo pataisas, kurios atlikti abortus leistų tik dviem išimtiniais atvejais, moterys arba bus verčiamos gimdyti, arba nutraukti nėštumą bandys nelegaliais būdais, kas netgi gali kelti riziką gyvybei.
Seimas darbą ketvirtadienį pradėjo batalijomis, vėl susidūrus skirtingiems požiūriams, kaip turėtų būti apibrėžiama šeima.
„Atrodytų, nebe XV a. gyvenam, bet pardavėja nepardavė“, – stebėjosi skaitytoja, pamačiusi, kaip maždaug 13-os metų berniukas kioske negalėjo įsigyti prezervatyvų. Juos parduoti atsisakiusi pardavėja suerzino moterį – ją nustebino, nuo kada prezervatyvai Lietuvoje tapo preke, žymima „N-18“ ženklu.
Vilnietės Katerinos istorijoje nėra kelionės pakeleivinga mašina, pažinties socialiniame tinkle, pagrobimo, netinkamos vietos ar netinkamo laiko.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva su visuomene buvo diskutuojama apie naujas nuostatas nėštumo nutraukimo tvarkos aprašo projekte. Didžiausius nesutarimus sukėlė nuostata dėl medikamentinio aborto ir privalomas 72 valandų laukimas kreipusis dėl aborto.
Lytinis švietimas yra svarbus tuo, kad jis susijęs su sveikata, o sveikata – brangiausiais žmogaus turtas, sako ginekologė, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos vadovė Esmeralda Kuliešytė.
Abortų draudimo šalininkai, jau keletą metų siekiantys, kad Lietuvoje atsirastų įstatymas, draudžiantis nutraukti nėštumą moters pageidavimu, šiandien trina rankas.