Praėjusią savaitę Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Kremliuje susitiko du kartus. Toks pokalbių intensyvumas byloja apie tai, kad aptariama išties kai kas svarbaus. Svarbi ir kita detalė, kad derybas nuspręsta tęsti specialiai sudarytoje darbo ...
Eurazijos sąjunga
24 straipsnių
Eurazijos Sąjunga (EAS) (rus. Евразийский союз, kaz. Еуразия Одағы, brus. Eўразійскі Саюз) – ekonominė ir politinė organizacija tarp šių šalių: Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija, Rusija, Armėnija(visos šios šalys yra buvusios Sovietų Sąjungos narės).
Tai ne George Orwell, Yuval Harari pranašystės ar įvairiausio plauko futurologų ore piešiamos vizijos. Tai labai tikra ir labai uždara galingiausių pasaulio valstybių vidaus ir užsienio politikos virtuvė, kur šiandien gimsta tai, kaip gyvensime ateityje.
Moldova keičia geopolitinę orientaciją – tokią išvadą galime daryti pažvelgę į sekmadienio prezidento rinkimų rezultatus, kuriuose, surinkęs apie 52 proc. balsų, laimėjo socialistas Igoris Dodonas. Jis įveikė pro-europietiškumą gynusią buvusią švietimo ministrę Maią Sandu.
Spalio 30 d. Moldovoje atsidarė beveik 2000 rinkimų apylinkių – po 20 metų pertraukos šalies rinkėjai gali išreikšti valią tiesioginiuose prezidento rinkimuose.
Europos Sąjungos ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas sako, kad ekonominių sunkumų patirianti Rusijos valdžia paskutiniais mėnesiais siunčia signalus dėl santykių su Europa, kuri išlieka svarbiausia prekybos ir energetikos partnere.
Vladimiro Putino režimas Rusijoje Vakarų pasauliui paskelbė ilgalaikį karą, kurio tikslas yra sužlugdyti po Antrojo pasaulinio karo susiformavusią pasaulio tvarką. Jis tai daro nuosekliai, metodiškai, lėtai ir neskubėdamas: pamina tarptautines taisykles, prikuria įvairiausių tarptautinių organizacij...
Rusijai vis dar ypatingai svarbi Europos Sąjunga (ES), o sukurta Eurazijos Sąjunga (EAS) jai neprilygs. Taip mano Rusijos mokslų akademijos strateginio vertinimo departamentui vadovaujantis Sergejus Utkinas. Jis pasidalino įžvalgomis, kodėl EAS yra daugiau politinis instrumentas, o visuomenės palaik...
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį išvyksta į Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Rygoje, kur dvi dienas bus aptariami Europos Sąjungos (ES) santykiai su šešiomis posovietinėmis kaimynėmis rytuose.
Rusų istorikas Andrejus Gračiovas mano, kad nebylus susitarimas, kurį Rusijos prezidentas sudarė su šalies piliečiais, yra sulaužytas.
2014-ieji vienai Rusijos visuomenės daliai tapo „prabudusios“ ir „prieš Vakarus sukilusios“ imperijos triumfo metais.
Lietuvoje mažai domimės tarptautine politika, tačiau į vieną svarbų įvykį 2015 metais privalu atkreipti dėmesį.
Pažvelgus į tai, kas pastaruosius keletą mėnesių vyksta Ukrainoje, netrūksta argumentų manyti, jog Rusija yra didžiausia konflikto laimėtoja.
Ukrainos skaldymas primena geopolitinę tektoninių plokščių trintį, kurią skatina ne vien Putino įžūlumas. Už to įžūlumo slypi moralinė ir politinė rusiškosios Eurazijos filosofija. Prisiminkime simbolinę, tačiau geopolitiškai svarbią, Putino ir Janukovyčiaus maldą Kijeve ant Volodymyro kalvos per st...
Po to, kas įvyko Ukrainoje, Jungtinių Valstijų karo pajėgų elementai gali būti dislokuoti Lietuvoje – tai galėtų būti kad ir raketų „Patriot“ baterijos.
Vilniuje viešintis buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis įvykius Ukrainoje stebi itin akylai.
Rusija pasiūlė Europos Sąjungos (ES) vadovams sudaryti laisvos prekybos zoną su Eurazijos ekonomine sąjunga (EAS) (ją sudaro Rusijos Federacija, Baltarusija ir Kazachstanas). Tokį pasiūlymą pateikė Briuselyje viešintis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša "RIA Novosti".
Rusija Eurazijos sąjungą posovietinėje erdvėje nori sukurti siekdama atsverti ne tik Vakarų, bet ir Kinijos įtaką, sako Jungtinėje Karalystėje dirbantis politologas Bobo Lo.
Kalėdų išvakarėse Kremlius išplatino informaciją: Eurazijos sąjunga bus įkurta 2015 metais, joje tikrai bus Rusija, Baltarusija ir Kazachstanas, Ukraina irgi galinti pasirinkti narystę šioje sąjungoje.
Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančios Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus nuomone, pareiškimai apie galimybę pasirašyti ES ir Ukrainos asociacijos sutartį po Vilniaus viršūnių susitikimo gresia apskritai tokio dokumento žlugimu.
Lietuva pirmininkaus ES Tarybai tuo metu, kai ekonominiai Senojo žemyno sunkumai grasina virsti politiniais. Rytuose Eurazijos ekonominė sąjunga vis aktyviau siūlo ekonominės integracijos alternatyvą šalims, potencialioms ES kandidatėms. ES ekonomiškai ir politiškai perspektyviau yra siekti laisvos ...