Socialiniuose tinkluose skaitytojai teigia pastebėję ypač reklamuojamą vieną internetinės prekybos platformos produkciją. Kilus įtarimams, kad tai – ne atsitiktiniai gyventojų pasidalijimai, ekspertai tvirtina, kad tokios reklamos yra paprasčiausias marketingas. Anot jų, visą gaunamą informaciją rei...
Europos vartotojų centras
21 straipsnių
Sukčiai, prisidengdami žinomu latvių prekės ženklu, apgaudinėja žmones ir pardavinėja neegzistuojančius batus. Į jų pinkles papuolusi moteris per savo banką bandė atgauti pinigus, tačiau liko nemaloniai nustebinta. Bankui nepavyko grąžinti prarastos sumos, tačiau už šį bandymą papildomai susimokėti....
Prabangių rankų darbo batų žmonės laukia kelis mėnesius, pusmetį ar net metus, tačiau nei pinigų, nei pačios prekės negauna. Žinomą prekės ženklą valdanti latvių įmonė bankrutavusi jau kurį laiką, sulaukta šimtų vartotojų skundų ar net didelių baudų, tačiau tai nesustabdo nuo neegzistuojančių batų p...
Atėjus atostogų sezonui ne tik padaugėjo skraidančiųjų, bet ir nusivylusių nepavykusiais atostogų planais. Nors tokia situacija įprasta ir pasikartoja jau ne vienerius metus, ne visi žmonės žino, ką daryti, tvirtina Europos vartotojų centro teisininkė Miglė Akulevičienė.
Įsibėgėjus atostogų metui, Europos vartotojų centras (EVC) Lietuvoje pasidalino patarimais, kurie pravers ketinantiems išsinuomoti automobilį užsienyje.
Koronaviruso pandemijos sukrėstas turizmo sektorius išgyvena sudėtingą laikotarpį. Masiškai atšaukdamos suplanuotus skrydžius, oro transporto bendrovės savo klientams neskuba grąžinti pinigų už bilietus ir vietoje to primygtinai siūlo juos iškeisti į kuponus būsimiems skrydžiams.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba reaguoja į artėjančią išpardavimų karštinę ir primena pagrindines vartotojų teises bei pateikia patarimus, ką daryti, kad „Juodasis penktadienis“ (angl. Black Friday) nesibaigtų tokiais pat juodais prisiminimais.
Lietuvių pora, praleidusi naktį gatvėje Kaliningrade: išankstinė rezervacija dar nieko nereiškia (505)
Jei keliaudami ar atostogoms naudojate interneto viešbučių rezervavimo sistemas, nebūkite tikri, kad tikrai turėsite, kur praleisti naktį nepažįstamame mieste. Būtent taip nutiko lietuviui ir jo draugei, kurie po košmariškos patirties nusivylė Olandijoje registruotos rezervavimo sistemos milžinės pa...
Viena didžiausių pasaulyje pardavimų internetu platforma, registruota Liuksemburge, buvo priversta grąžinti Lietuvos piliečiui 10 000 eurų. Apginti savo teises vartotojui pavyko tik sulaukus nemokamos pagalbos iš Europos vartotojų centrų tinklo (ECC-Net).
Pora bilietų už 140 eurų guli kišenėje, o renginys atšauktas. Vyriškis kreipiasi į organizatorių, šis nukreipia į bilietų platintoją, o jis atgal į organizatorių. Atgauti sumokėtus pinigus tampa sunkiu darbu.
Nuo šių metų gruodžio 3 d. įsigaliojo ir buvo pradėtos taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento nuostatos dėl nepagrįsto geografinio blokavimo ir kitų diskriminavimo dėl klientų pilietybės, gyvenamosios vietos arba įsisteigimo vietos vidaus rinkoje problemos sprendimo.
Įkvėpti Kalėdų nuotaikos ir siekdami išvengti pernelyg didelio šventinio šurmulio, daugelis dovanų metui ruošiasi iš anksto, todėl Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) pataria, ką svarbu žinoti, jei dovanas pirksite užsienyje.
Europos vartotojų centras (EVC) pirmadienį Kauno oro uoste surengs nemokamas konsultacijas keleiviams.
Tarakonai viešbučio kambaryje? Statybų aikštelė vietoj puikaus baseino? Įsigijote kompleksines kelionės paslaugas, tačiau dėl vėluojančio traukinio nespėjote į skrydį?
Sekmadienio rytą, birželio 24 d. į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas, kuris 8.20 Lietuvos laiku su visa šeima turėjo iš Vilniaus oro uosto išskristi atostogauti į Varną, Bulgarijoje. Su dviem mažamečiais praėję registraciją, likus mažiau nei valandai iki skrydžio (7.30) keleiviai sužinojo, kad...
Antradienį vengrų pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ pasiūlė naują maršrutą į Atėnus. Tačiau pirmadienį lietuvius, norėjusius namo grįžti iš Olandijos, paliko it musę kandusius.
Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT): jai perduodamos Europos vartotojų centro funkcijos, svarstoma mažinti regioninių padalinių skaičių, vadovaujančių darbuotojų.
Jei kelionėje patiriate nesklandumų, svarbu nepamiršti rašyti pretenzijų organizatoriui ir susirinkti įrodymų, o jei keliaujate savarankiškai – pirmiausia kreiptis į paslaugos teikėją.
Vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, pernai mažiau kaip penktadalis susidūrė su vartotojų teisių pažeidimais.
Specialistai sako, kad lėktuvais keliaujantys žmonės dažnai nežino, kaip elgtis, patekus į nenumatytas situacijas bei kokios kompensacijos jiems tada priklauso.