Neįteisinus originalios vardų ir pavardžių rašybos su diakritiniais ženklais, dalis Lietuvos lenkų teigia negalintys pasinaudoti originalios vardo rašybos galimybe.
Europos žmogaus teisių fondas
17 straipsnių
Lietuvos žmogaus teisių centras pradeda įgyvendinti kampaniją, skirtą stabdyti neapykantos kalbai. Tam buvo sukurtas specialus tinklapis, pradėtos rodyti socialinės reklamos internete ir socialiniuose tinkluose.
Vilniaus miesto apylinkės teismas gavo prevencinį ieškinį, kuriuo prašoma užkirsti kelią rekonstrukcijos darbams Vilniaus koncertų ir sporto rūmų teritorijoje, kurie „tokiu būdu išniekintų Senąsias Šnipiškių žydų (Piramonto) kapines ir po pamatais likusius palaikus“.
Izraelyje gyvenantis litvakas prašo teismo uždrausti Turto bankui rekonstruoti Sporto rūmus nurodydamas, kad čia buvusiose Šnipiškių žydų kapinėse palaidoti jo protėviai.
Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį įpareigojo sostinės savivaldybę su Didžiosios Britanijos piliečiu susituokusiai moteriai išduoti santuokos liudijimą su raide „w“ pavardėje.
Interneto portaluose komentarus rašantiems skaitytojams dėl išsakytų teiginių ikiteisminiai tyrimai turi būti pradedami tik išimtiniais atvejais – teismas išaiškino, kad „vien neetiškų komentatoriaus pasisakymų viešoje erdvėje neužtenka baudžiamajai atsakomybei kilti“.
Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad vertėtų galutinai išspręsti originalios asmenvardžių rašybos asmens dokumentuose reguliavimo klausimus.
Seimas pavasario sesijoje sieks galutinai išspręsti originalios asmenvardžių rašybos klausimą, sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, pasisakantis už raidžių „w“, „x“ ir „q“ rašymą Lietuvos Respublikos piliečių asmens dokumentuose.
Lietuvos vyriausias administracinis teismas antradienį priėmė galutinį ir neskundžiamą sprendimą dėl „w“ rašybos Lietuvos asmens tapatybės kortelėje ir pase Wardyn byloje, skelbiama Europos Žmogaus Teisių Fondo pranešime žiniasklaidai.
Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) įpareigojo įrašyti Lietuvos piliečio pavardę pase tiek sulietuvinta forma, tiek originalia, kurioje yra raidė „q“.
Spalio mėnesį dar du Lietuvos teismai priėmė galutinius sprendimus kovoje dėl „w“ ir „x“ raidžių Lietuvos Respublikos piliečių dokumentuose, praneša VšĮ „Europos žmogaus teisių fondas“ (EFHR).
Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį įpareigojo Lietuvos pilietės pavardę pase rašyti su „w“.
Teismas įpareigojo įrašyti pavardę su nelietuviška „w“ dar vieno Lietuvos piliečio gimimo liudijime.
Įrašyti originalias užsienietiškas pavardes asmens dokumentuose daugiausia siekia ne tautinių mažumų atstovai, o su užsieniečiais susituokusios lietuvės, sako advokato padėjėja Evelina Baliko.
Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigojo Civilinės metrikacijos skyrių už Lenkijos piliečio ištekėjusios Lietuvos pilietės Malgožatos Runevič–Vardyn vaiko gimimo liudijimą išduoti su „w“ raide pavardėje.
Už belgo ištekėjusi Lietuvos pilietė Miglė Vantens pasiekė, kad jos pavardė santuokos liudijime būtų įrašyta su raide „w“.
Lapkričio pradžioje viename interneto portale pasiskaitęs straipsnį apie tai, kaip sostinės romai reagavo į prieš narkotikų prekybą Vilniaus romų tabore nukreiptą akciją ir komentarą parašęs panevėžietis rizikuoja atsidurti teisme.