Socialinių tinklų naudotojai sunerimo dėl paskleistos informacijos. Teigiama, kad Danijoje iš apyvartos išimtas euras ir nebegalima išsikeisti kronų į eurus.
Eurozona
20 straipsnių
Euro zonoje nekilnojamojo turto kainos tebėra išaugusios apie 16 procentų, tačiau Lietuvoje būstų vertė yra pakilusi dar labiau – tie, kurie pirko nekilnojamąjį turtą 2020 m., gali pastebėti, kad jo kaina išaugo beveik 50 proc., teigia „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.
Remiantis išankstiniu Eurostato įvertinimu, 2023 m. rugsėjį euro zonos metinė infliacija turėtų būti 4,3 proc., mažesnė, palyginti su 5,2 proc. rugpjūtį.
Atslūgus įtampai energetikos rinkoje euro zonos ekonomika praėjusių metų pabaigoje tik per plauką išvengė ekonomikos susitraukimo. Infliacijai atsitraukiant, tarptautinės institucijos gerina prognozes Europos ekonomikai. Kita vertus, itin staigus palūkanų padidėjimas pradeda kandžiotis, be to, lėtėj...
Beprasidedant paskutiniajam šių metų ketvirčiui ir prognozuojant ar netgi kartais – spėliojant ekonominius/finansinius verslo rezultatus 2020 m., kurie bus vienaip ar kitaip įvardinami kaip „pandeminiai“, jau galima į kai kurią statistiką pažvelgti atidžiau. Šie rezultatai iš dalies atskleidžia – ka...
Koronaviruso krizės akivaizdoje – įvairūs scenarijai dėl Lietuvos: kas bus su kainomis, kaip keisis žmonių atlyginimai (53)
Ar Lietuvos laukia krizė? Tai klausimas, į kurį norėtų atsakyti ne tik ekonomistai, bet ir visi, kurie viliasi, jog pavyks kaip nors išsigelbėti, ir krizės arba nepajusime, arba ji bus labai švelni. Apie tai, koks ekonomikos paveikslas dėliosis ateityje, kas bus su kainomis bei atlyginimais, laidoje...
Krizės ženklai yra matomi ir jei sunkmetis ateis – neišvengiamai palies Lietuvą, tačiau kiti metai mums dar bus pakankamai geri.
Praėjus mažiau nei dešimtmečiui po to, kai finansų krizė vos neišdraskė euro zonos, ilgai lauktas energingas bandymas paremti valiutų sąjungą žengia į paskutinį savo etapą. Tačiau besiformuojantis kompromisas vargu ar nudžiugins tuos, kurie palaiko radikalią integruotos bei ryžtingos Europos viziją,...
Europos Sąjungos (ES) finansų ministrai antradienį suderino reformas, kurios padės sėkmingiau kovoti su finansų krizėmis, bet kurios nėra tokio plataus užmojo, kokio siekė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
Graikija šią savaitę oficialiai užvers paskutinį savo ilgos skolų krizės istorijos puslapį, tačiau euro zona tebėra pažeidžiama nuo būsimų krizių, o ypatingą nerimą ekonomistams kelia padėtis Italijoje.
Graikija pirmadienį sutiko su kompromisu dėl naujų reformų, kurios turėtų išvesti iš aklavietės su ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kreditoriais, bei suteikti šaliai daugiau finansinės pagalbos, pranešė pareigūnai.
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį prieš Europos Sąjungos viršūnių susitikimą išreiškė nepritarimą „nepriimtiniems“ britų premjero Davido Camerono reikalavimams dėl reformų Bendrijoje.
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Graikijai likę pasirinkimai – „blogas ir blogesnis“, išskleidus rekordinę trispalvę, Palangoje skambėjo „Tautiška giesmė”, NATO vadovas išvardino į Donbasą tiekiamus rusiškus ginklus, orų prognozė ir dienos kadras.
Suomiai sekmadienį balsuoja rinkimuose, kuriuose premjero Alexander'o Stubbo kairiųjų ir dešiniųjų koalicijai prognozuojama nesėkmė ir kurie vyksta visuomenei viliantis, kad nauja vyriausybė išves šalį iš trejus metus trunkančios ekonominės krizės.
Briuselyje praėjusią savaitę prasidėjo atidėliotos derybos su Graikija dėl finansinės paramos ir priemonių paketo šios šalies ekonomikai gelbėti peržiūrėjimo. Priemonių paketas buvo patvirtintas vasario 20 dieną, bet graikų netenkino. “Laisvajai bangai” Kęstutis Girnius sakė, kad svaresnių nuolaidų ...
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: įspėjimas Rusijai: padėtis pasikeis drastiškai, socialdemokratų partijos bėdos dėl keiksmų nesiliauja, Lietuvoje ginklais pakvips vyrams iki 38 metų, Vokietijos perspėjimas Graikijai, orų prognozė ir dienos kadras.
Lietuva įsivedė eurą kaip tik tuo metu kai eurozonai tenka atlaikyti rimtus solidarumo išbandymus. Politinį vadovavimą Graikijoje permėmė radikalūs kairieji. Bandoma peržiūrėti tarptautinius susitarimus, pagal kuriuos šiai šaliai buvo suteikta finansinė pagalba.
Penktadienį eurogrupės ministrai Briuselyje susirinko spręsti Atėnų prašymo pusmečiui pratęsti ES paskolos programą.
Graikija trečiadienį ketina prašyti, kad jos susitarimas dėl paskolos būtų pratęstas šešiems mėnesiams, praneša žiniasklaida.
Specialistai konstatavo, kad Lietuvos perėjimas prie euro pavyko sėkmingai. Tačiau institucijų, kurios buvo atsakingos už supažindinimą su naująja valiuta, atstovai atvirauja, kad būta ir kuriozinių situacijų, o klausimai, kurių jie sulaukdavę, ne tik suglumindavo, tačiau ir prajuokindavo.