Vaistus nuo pačių įvairiausių ligų galima rasti ne tik vaistinėse, bet ir gamtoje. Jau nuo seniausių laikų vartojamos vaistažolės padeda kone nuo kiekvienos sveikatos problemos. Tačiau reikia gerai žinoti, kaip jas rinkti bei ką daryti parsinešus namo.
ežiuolė
17 straipsnių
Vaistininkai pastebi, kad pastaruoju metu į vaistines pasikonsultuoti ir įsigyti vaistų ateina pacientai, jaučiantys įvairius peršalimo simptomus. Dauguma jų – gerklės skausmas ir sloga. Kaip šiuo metu nesusirgti, o jei nepavyko to padaryti, kaip greičiau pasveikti, pataria vaistininkai.
Lietuvoje skaičiuojama beveik 900 tūkst. pirminių, 40 tūkst. antrinių ir keli šimtai tretinių užsikrėtimų COVID-19. Tai reiškia, kad didėja gyventojų atsparumas įvairioms viruso atmainoms, bet kartu su juo išauga ir galinčių pasireikšti liekamųjų reiškinių įvairovė. „Camelia“ vaistininkė Virgilija B...
Pastebėta ir moksliniais tyrimais pagrįsta, kad visų užkrečiamųjų ligų, epidemijų ar pandemijų atvejais nesuserga arba lengvai serga asmenys su stipria imunine sistema.
Patarė, ką daryti pajutus pirmuosius peršalimo simptomus: tai padės, net jei liga jau prasidėjusi (34)
Ruduo yra palankiausias metas plisti virusams ir bakterijoms, kurie sukelia įvairias peršalimo ligas. Todėl vos tik pradeda vėsti orai, žmonės ima dažniau sirgti. Kaip galima apsisaugoti nuo šių ligų stiprinant imunitetą? Naudingais patarimais ruošiantis šaltajam sezonui „Žinių radijo“ laidoje „Eksp...
Karštis – stresas mūsų organizmui. Įjungiame kondicionierius, ventiliatorius, mažindami temperatūra patalpose ir automobiliuose. Tiesa, visiškai išvengti temperatūrų svyravimo nepavyks – juk tenka eiti lauke, o tada karščio neišvengsime.
Prastėjant orams ir siaučiant įvairioms ligoms, vis daugiau žmonių imasi stiprinti imuninę sistemą. Be sveiko gyvenimo būdo bei vitaminų, šiam tikslui galima pasitelkti ir vaistažoles bei augalus.
Pastebėta ir moksliniais tyrimais pagrįsta, kad visų užkrečiamųjų ligų, epidemijų/pandemijų atvejais nesuserga arba lengvai serga asmenys su stipria imunine sistema. Sustiprinti imunitetą gali kai kurie augalai, pavyzdžiui – rausvažiedė ežiuolė.
Tam tikros natūralios medžiagos turi antibakterinių savybių, tačiau kurios iš jų yra saugios vartoti, ir kada žmogus galėtų jomis kliautis?
Pasaulyje ir Lietuvoje dabartinėje koronaviruso COVID-19 pandemijos situacijoje nėra galimybių greitai sukurti vakcinos, sintetinių, augalinių arba gyvūninės kilmės vaistinių preparatų. Pastebėta ir moksliniais tyrimais pagrįsta, kad visų užkrečiamųjų ligų, epidemijų/pandemijų atvejais nesuserga arb...
Fitoterapeutas Ruolia – kaip maitinti imunitetą: aptarė 4 pasaulyje patvirtintas stiprinimosi priemones (52)
„Jei jums teko susidurti su radikalia terapija, cheminiu ar spinduliniu gydymu, imuniteto stiprinimu turėsite rūpintis penkerius metus, – knygoje „Septynios galimybės kaip saugotis vėžio pasikartojimo“ rašo Nacionalinio vėžio instituto kabineto fitoterapeutas Juozas Ruolia. – Pas mane atėjusiam paci...
Sloga – turbūt šią įkyrią ligą, kuri geba užklupti mus bet kuriuo metų laiku žino tiek suaugę, tiek vaikai. Ne kartą esame girdėję ir tautosakos posakį, jog gydoma sloga praeina per septynias dienas, o negydoma – per savaitę. Nepaisant to, slogą, kaip ir kitas ligas, būtina gydyti. Visų pirmiausia r...
Italijoje gaminamą dantų pastos liniją pamėgę tautiečiai nė neįtaria, kad prie jos kūrimo yra prisidėjęs kaunietis Adomas Bukšnaitis, pats pasiūlęs vienos pastos sudėtį.
„Šiandien gyvename gerai šildomuose būstuose, keliaujame ne rogėmis ar vežimu, o klimato kontrolės sistemas turinčiomis mašinomis ar kitomis transporto priemonėmis. Turime galimybę įprastai maitintis visus metus, nesame priklausomi nuo natūrinio ūkio sezoniškumo, todėl atėjus rudeniui galioja tos pa...
Didina darbingumą, išsklaido nuovargį, stiprina imunitetą ir organizmo pasipriešinimą įvairioms peršalimo ligoms, malšina stiprius galvos skausmus, mažina dirglumą, chronišką nuovargį, gydo avitaminozę, mažina kraujospūdį, gerina miegą, regėjimą ir atmintį, ramina nervų sistemą.
Jau seniai netyla diskusijos dėl ežiuolės veiksmingumo. Vieni mano, kad šis augalas užkerta kelią kvėpavimo takų ligoms. Kiti įsitikinę, kad jis bevertis. Kardifo universiteto specialistai nusprendė atlikti didelį tyrimą ir padėjo šioje diskusijoje tašką, praneša „The Daily Mail“.