Tai, kad Lietuvoje ir kitose Europos šalyse parduodamo maisto kokybė gali skirtis buvęs Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius Feliksas Petrauskas sako žinojęs 2011 metais. Tačiau tyrimų dėl to nebuvo atlikta.
Feliksas Petrauskas
29 straipsnių
Premjerui Algirdui Butkevičiui pirmadienį ketinant rengti atsakingų institucijų pasitarimą dėl maisto produktų kainų parduotuvėse, komercinio SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ragina atkreipti dėmesį ne vien į prekių, bet ir į paslaugų kainas.
Stresas, nerimas ir nepasitenkinimas. Trys komponentai, be kurių tikriausiai neapsieina statybos ar remonto darbai. Ypač, jei darbus užsako žmogus, nesusidūręs su panašiomis situacijomis.
2015 metais ketvirtadalis šalies gyventojų nurodė, kad buvo pažeistos jų kaip vartotojų teisės, rodo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos inicijuoto vartotojų ir verslininkų nuomonės tyrimo duomenys.
Priežiūros institucijos šiemet sausį atliko 2089 patikrinimus dėl kainų dviem valiutomis nurodymo bei atsiskaitymo litais ir eurais dviejų valiutų galiojimo periodu. Nustatyta 112 pažeidimų – tai sudaro 5,4 proc. nuo visų patikrinimų.
Euro įvedimo įstatyme numatyta, kad kainos dviem valiutomis Lietuvoje bus skelbiamos iki šių metų birželio 30-osios. Nors naujieji pinigai šalyje cirkuliuoja dar tik pirmą mėnesį, eurų apyvartoje jau daugiau negu litų, o ir gyventojai sako su naująja valiuta spėję apsiprasti.
Euro įvedimo įstatyme numatyta, kad kainos dviem valiutomis Lietuvoje bus skelbiamos iki šių metų birželio 30-osios. Nors naujieji pinigai šalyje cirkuliuoja dar tik pirmą mėnesį, eurų apyvartoje jau daugiau negu litų, o ir gyventojai sako su naująja valiuta spėję apsiprasti.
Euro įvedimo įstatyme numatyta, kad perėjimo prie euro laikotarpiu nuo sausio pirmos iki 15 dienos atsiskaityti už prekes ir paslaugas Lietuvoje galima ir litais ir eurais, o grąža, išskyrus numatytas išimtis, turi būti atiduodama tik eurais.
Prekybos tinklai, kurie grąžą atiduodavo ne eurais, o litais, baudžiami nebus, sako Vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VTAT). Kaip LRT Radijui teigia VTAT direktorius Feliksas Petrauskas, pažeidimai prekybos centruose buvo padaryti dėl objektyvių priežasčių.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) per pirmąsias keturias šių metų dienas jau gavo apie 160 skundų dėl pažeidimų, susijusių su atsiskaitymu eurais prekybos ir paslaugų vietose. Tarnybos vadovas Feliksas Petrauskas teigia, kad prekybininkai neįvertino galimo vartotojų antplūdžio ir ...
Vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VTAT) gavo gyventojų skundų, kad „Perlo“ terminalai pirmosiomis sausio dienomis nepriėmė grynųjų litų ir nedavė grąžos eurais. Tarnyba žada ištirti, ar bendrovė „Perlo paslaugos“ nepažeidė įstatymo. Bendrovės vadovas padėties nekomentuoja, nes esą pati bendrovė jok...
2015 m. sausio 1-15 d. atsiskaityti už prekes ir paslaugas galima litais ir eurais, tačiau grąža, išskyrus kelias išimtis, turi būti atiduodama eurais.
Valstybinė vartotojų teisių ir apsaugos tarnyba už Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo pažeidimą bendrovės „H & M Hennes & Mauritz“ reklamos skyriaus vadovui skyrė 500 litų baudą.
Nuo rugsėjo pradžios Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gavo per 150 paklausimų, susijusių su euro įvedimu. 39 proc. vartotojų kreipėsi pranešdami apie kainų padidinimą ar galimai neteisingą perskaičiavimą į eurus viešojo maitinimo įstaigose (restoranuose ir kavinėse). 16 proc. paklausimų ...
Ne tik pirkėjai, bet ir valstybinės institucijos pastebi, kad dalis verslininkų kainas eurais ir litais pateikia „kūrybiškai“ arba jos padidinamos iki tokio lygio, kad būtų patogu jas konvertuoti į eurus.
Pirmąsias dešimt oficialios kainų stebėsenos dienų valstybinės institucijos nustatė 64 atvejus, kai kainos litais ir eurais buvo skelbiamos neteisingai.
Nuo penktadienio prekių pardavėjai ir paslaugų teikėjai privalės kainas skelbti dviem valiutomis – litais ir eurais. Nors ekonomistas Žygimantas Mauricas įsitikinęs, jog dvigubos kainos vartotojų neklaidins, „Žinių radijui“ pažymėjo, jog parduotuvėse žmonės tikrai sugaiš laiko konvertuodami valiutas...
Silpniausiai euro įvedimui šiuo metu yra pasiruošusios švietimo, transporto ir elektroninės prekybos verslo sritys bei smulkios parduotuvės regionuose, teigia neformalią prekių ir paslaugų kainų priežiūros stebėseną atlikusi Vartotojų tesių apsaugos tarnyba.
Euro įvedimo laikotarpiu vartotojų teisių organizacijos ragins visuomenę būti aktyvią, stebint prekių kainas. Tokia praktika padėtų geriau kontroliuoti nesąžiningą kainų didinimą, sako Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas.
Lietuvoje įvedant eurą, už vartotojų apgaudinėjimą ar kitus nesąžiningus veiksmus verslui ir žmonėms grės sankcijos. Už tai jie gali sulaukti įspėjimo, piniginės baudos, įmonės gali netekti leidimo veiklai.