Daugelis norėtų sveiko ir dailaus kūno, deja, užsisukus kasdienėje rutinoje sportas neretai išstumiamas iš prioritetų sąrašo. Kalbant apie fizinį aktyvumą, moterys vis dar nepasiveja vyrų, kad ir kokių didelių sportinių laimėjimų pelnė pastaraisiais metais. Bloga žinia ta, kad moterys juda mažiau ne...
fizinis aktyvumas
273 straipsnių
Panevėžio miesto savivaldybė drauge su partneriais – Latvijos Žiemgalos regioninės plėtros departamentu, Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centru, Bauskės ir Jelgavos savivaldybėmis – įgyvendina tarptautinį projektą „Sveikas senėjimas“. Jo tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmonių ir žmonių su ...
Turbūt visi nori gyventi ilgai ir kokybiškai – gera žinia ta, kad pasaulyje yra kelios vietos, kuriose gyvena daugiausiai ilgaamžių. Apie tai bus kalbama ir šių metų LOGIN konferencijoje.
Kol kasdienybėje skubame, koncentruojamės į įvairiausius išorinius reikalus, kartais netgi primirštame, kad esame gyvi organizmai, o ne robotai. Tada tam tikri kūno signalai ima ir apie tai primena, sukeldami skausmą ar ligą. Tad kaip gyventi, kad sveikata neliktų paskutinėje vietoje, kaip stiprinti...
Vaikščiojimas yra pati paprasčiausia fizinio aktyvumo forma. Nors yra ir kitų fizinio aktyvumo formų, kurios kūnui suteikia dar daugiau naudos, vaikščiojimas vertinamas dėl to, jog gali juo užsiimti kone bet kur, be to, rasti jam laiko galima labai lengvai.
Mokslininkų dėmesio centre – populiarėjanti priklausomybė: specialistai paaiškino, kaip ir kodėl ji gali išsivystyti (3)
Fizinis aktyvumas yra naudingas sveikatai – su tuo sutinka visi. Tačiau esant tam tikroms aplinkybėms daliai žmonių sportas gali tapti prioritetu ir imti trukdyti gyventi – mokslininkai prabyla apie priklausomybės nuo sporto fenomeną.
Manoma, kad moterys yra jautresnės grelinui – alkio hormonui, daugiausia išsiskiriančiam iš skrandžio (nedideliais kiekiais – plonojoje žarnoje, kasoje ir plaučiuose). Tačiau tai nėra absoliuti tiesa – riebalinio audinio kiekis, hormoniniai pokyčiai ir genetiniai skirtumai gali turėti didelės įtakos...
Kai vieni sportuodami gali džiaugtis vos paraudusiais skruostukais, kitų oda po fizinio aktyvumo būna raudona it burokėlis. Ir šiai antrajai žmonių grupei verta pagalvoti, ar veido raudonis nekankina ir dažniau, mat tai gali būti vienas iš rožinės simptomų.
Profesorius patarė, kaip paskatinti gamintis hormonus, kurie stimuliuoja smegenis, degina riebalus, stiprina širdį (1)
Kaip kovoti prieš daugiau nei 40 lėtinių ligų ir per pusę sumažinti jų atsiradimo tikimybę? Atsakymas vienas ir labai aiškus – judėti. Nors ši tiesa nenuginčijama jau nesuskaičiuojamą daugybę metų, dažnai sunku suprasti, kiek reikia judėti, o kartais mintyse pritrūksta argumentų, kodėl išvis geriau ...
Tai, kad ilgas sėdėjimas tikrai nėra sveikatos draugas, yra patvirtinęs ne vienas tyrimas. Tačiau šį kartą mokslininkai nustatė, kokią tiksliai sėdėjimo trukmę viršijus, pasekmės bus rimtos. Deja, tokiu atveju net ir pakankamas fizinis aktyvumas nepanaikins ilgo sėdėjimo pasekmių.
Jau trečią kartą įvykusi ilgaamžiškumo konferencija, kur šių metų dėmesys krypo į šeimos sveikatos ir ilgaamžiškumo temas.
Norint gyventi ilgai, judėti būtina. Tačiau motyvuoti save būti fiziškai aktyvesniems gali būti sudėtinga, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kurie paprastai jau turi keletą lėtinių ligų. Lietuvos sporto universiteto Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programos direktorė dr. Kristina Visag...
Lėtinės degeneracinės sąnarių ligos paveikia milijonus gyventojų visame pasaulyje. Jos dažniau užklumpa vyresniame amžiuje, tačiau mokslininkai pastebi, kad su problema susiduria vis jaunesni žmonės, ir pateikia niūrias prognozes artimiausiems porai dešimtmečių.
Fizinis aktyvumas yra neginčijamai naudingas visų amžiaus grupių žmonėms. Tačiau kalbant apie senjorus, fizinis aktyvumas gali pagelbėti ne tik fizinei, bet ir psichologinei, socialinei sveikatai. Negana to, reguliarus judėjimas gali pagerinti gyvenimo kokybę ir padėti išvengti lėtinių ligų. Ekspert...
Lietuviai įsitikinę, kad kasdien kiekvienam žmogui reikia nueiti 10 tūkst. žingsnių. Tam yra sukurta ne viena žingsnių rinkimo programėlė, kai kurios jų už žingsnius net siūlo įvairių prizų. Tačiau kodėl būtent 10 tūkstančių? Kokia tokio kasdienio žingsniavimo organizmui nauda? Ir kam nueiti tiek ži...
Pasibaigus Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, atslūgus jauduliui ir euforijai, dar kartą sveikinu Lietuvos sportininkus, mūsų olimpinę rinktinę, gynusią bei garsinusią Lietuvos vardą.
Kineziterapeutas papasakojo, kaip atlikti 1 minutės mankštą: efektyviai didina ištvermę, jėgą ir gerina širdies sveikatą (1)
Judėjimas yra vienas svarbiausių ilgaamžiškumą skatinančių veiksnių, sako kineziterapeutas Tomas Linksmuolis. Ir ne tik dėl paties judėjimo – neretai fiziškai aktyvus žmogus stengiasi geriau maitintis ir vartoti mažiau alkoholio. Konferencijoje „Login“ T. Linksmuolis pateikė 5 patarimus, kaip išlaik...
Norintiems ilgai gyventi ir pagerinti sveikatą: kiek dienų per savaitę ir kokiu intensyvumu judėti (4)
Mankštinamės, sportuojame, nes tikime, kad tai naudinga mūsų kūnui ir psichikai. Ar fizinis aktyvumas iš tiesų sveika ir gali prisidėti prie ilgaamžiškumo, ar vis dėlto gali būti kuo nors pavojingas širdžiai? Kokiu intensyvumu judėti ar yra apskritai esama tokio dalyko kaip per daug sporto?
Remiantis naujo tyrimo rezultatais, yra stiprus ryšys tarp kontaktinio sporto ir judėjimo sutrikimo, vadinamo parkinsonizmu, atsiradimo.
Mokslininkė Urtė Neniškytė – apie tai, koks dažnas įprotis mažina smegenų efektyvumą ir neleidžia išnaudoti jų galios (3)
Smegenų ilgaamžiškumo tema pastaruoju metu kalbama labai daug, tačiau retai pagalvojama, kaip padidinti jų efektyvumą. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Urtė Neniškytė papasakojo, kas ypač sumažina smegenų efektyvumą.