Per dešimtmetį, kuomet mūsų šalyje galioja Fizinių asmenų bankroto įstatymas, bankrutavo daugiau kaip 1000 lietuvių, dar panašiai tiek šiuo metu gyvena pagal mokumo atkūrimo planus ir laukia, kol bus pripažinti oficialiai bankrutavusiais.
Fizinių asmenų bankroto įstatymas
23 straipsnių
Lietuvoje nuo 2013 metų kovo, kai šalyje įsigaliojo Fizinių asmenų bankroto įstatymas, bankrutavo 1054 gyventojai. Daugiau nei pusė jų yra vyrai, dažniausiai – 45–55 metų amžiaus, o jų skolų skaičius bei vidutinis jų dydis per 10 metų mažėjo.
Asmens bankroto institutu yra siekiama padėti fiziniam asmeniui išlipti iš sunkios finansinės padėties bei padėti jam sugrįžti į gyvenimą, grąžinant asmens ekonominį pajėgumą. Lietuvoje fizinio asmens bankroto institutas taikomas nuo 2013 m. kovo 1 d., kuomet įsigaliojo jo veiklą reglamentuojantis L...
Lietuva gali girtis, kad pagal privačių asmenų bankrotų gausą užima paskutines vietas Europoje. Tačiau tai daugiau ne lietuvių atsargumo, o ilgų ir sudėtingų bankrutavimo procedūrų pasekmė, rašoma bendrovės „Creditreform Lietuva“ pranešime.
Praeityje garsus krepšininkas Gintaras Einikis Klaipėdos apylinkės teisme siekia, kad jam būtų iškelta fizinio asmens bankroto byla. Penktadienį teismas surengė pirmąjį posėdį.
Tvarka, kai pasibaigus žmogaus bankroto procesui, kartu nurašoma ir jo nusikalstama veika padaryta žala, prieštarauja teisingumo ir teisinės valstybės principams, nusprendė Konstitucinis teismas (KT).
Emigracija išlieka opiausia Lietuvos problema.
Daugiau nei trejus metus Lietuvoje veikiančio Fizinių asmenų bankroto įstatymo nuostatos vis dar diskutuotinos tiek tarp pačių bankrutuojančių asmenų, tiek ir tarp teisininkų.
Lietuvoje 2013 m. kovo 1 d. realiai pradėjo veikti daug diskusijų ne tik tarp teisininkų, tačiau ir tarp asmenų, norinčių nusimesti turimas skolas, sukėlęs LR fizinių asmenų bankroto įstatymas. Smulkmeniškos ir sunkiai įgyvendinamos įstatymo nuostatos per trejus veikimo metus kėlė sunkumų ne tik tei...
Nuo 2013 m. kovo, kai fiziniai asmenys Lietuvoje gali bankrutuoti, tai padarė tik 17 žmonių.
Dviejų vaikų tėvas, per ekonominę krizę bankrutavęs verslininkas, vėl gali gyventi pilnavertį gyvenimą, nors jo pečius ir slėgė milijoninės skolos. Šis verslininkas tapo pirmuoju žmogumi, kuriam Vakarų Lietuvoje baigta fizinio asmens bankroto byla.
Visi pripažįstame, kad bankrotas tiek asmeniui, tiek įmonei – nemaloni situacija, į kurią pakliuvus tenka spręsti aibę netikėtai iškilusių klausimų. Nuo 2013 m. kovo 1 d., kai Lietuvoje įsigaliojo Fizinių asmenų bankroto įstatymas, galimybe bankrutuoti pasinaudojo daugiau nei 700 asmenų.
Skaičiau DELFI straipsnį apie fizinio asmens bankroto galimybę ir tikriausiai teks tuo pasinaudoti. Turiu nemažai kreditų ir paskolų jau ilga laiką, esu išbandžiusi refinansavimą ir viskas buvo gerai, kol nesumažėjo pajamos (dirbu už minimumą). Visada mokėjau visas įmokas laiku tik šį mėnesį vėluoju...
Ekonomikos augimą prognozuojančios institucijos - komerciniai bankai, Lietuvos bankas, tarptautinės institucijos – nuosekliai mažina Lietuvos augimo prognozes 2015 metams. Ne per seniausiai tai padarė lig šiol optimizmu tryškusi Finansų ministerija. Pagal patikslintą prognozę šiemet BVP turėtų augti...
Planuojantiems bankrutuoti gyventojams ruošiami pakeitimai, kad nebepakeliamų skolų našta nukristų dar greičiau.
Šiemet fizinio asmens bankroto byla jau iškelta beveik 300 asmenų, o per visą laikotarpį nuo tada, kai 2013 m. kovo 1 d. Lietuvoje įsigaliojo tai reglamentuojantis Fizinių asmenų bankroto įstatymas, Lietuvoje bankrutavo daugiau nei 400. Nors šis skaičius gana didelis, praktikoje siekiančių fizinio a...
Prieš pusantrų metų atsiradusia galimybe bankrutuoti fiziniams asmens jau pasinaudojo 375 gyventojai, nemažai bylų nagrinėjama teismuose.
Asmeninis bankrotas – gelbėjimosi ratas nuo skolų ar nuopuolis žemiau skurdo ribos?
Prieš metus, 2013 metų balandį, Lietuvoje įsigaliojo Fizinių asmenų bankroto įstatymas. Advokatas Gediminas Žlioba, specializuojantis šioje srityje, nurodo, kad tokiais atvejais dažniausiai nukenčia kredito įstaigos. Jis taip pat pabrėžia, kad siekiančių bankroto fizinių asmenų nėra daug.
Praėjo beveik metai nuo 2013 m. kovo 1 d., kuomet Lietuvoje ėmė galioti Fizinių asmenų bankroto įstatymas. Tai pakankamas laiko tarpas, kad būtų galima įvertinti, kaip šis įstatymas atlieka savo paskirtį sudaryti sąlygas sąžiningiems, bet didelių finansinių bėdų turintiems fiziniams asmenims atkurti...