Visi esame girdėję apie alkoholio žalą kepenims. Jis sukelia kepenų suriebėjimą. Tačiau pastaruoju metu ši liga nustatoma netgi vaikams, kurie niekada alkoholio net nevartojo ir vis dažniau kalbama apie dar vieną didelį kepenų priešą. Tai – fruktozė.
fruktozė
20 straipsnių
Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra daug meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose.
Laktozės netoleravimas nėra alergija ar atmetimas. Tačiau ir šiuo atveju maistas nevisiškai suskaidomas. Laktozės yra piene, ją sudaro dvi chemiškai susijungusios cukraus molekulės – o jas perkerpantis virškinimo enzimas nepurškiamas iš spenelio. Plonojo žarnyno ląstelės pačios padengia juo mažiausi...
Cukrus nesipuikuoja pačia geriausia reputacija, nors, kaip esminis energijos šaltinis, žmogui yra tiesiog būtinas. Deja, ne visų rūšių cukrus yra vienodas. Pavyzdžiui, vaisiuose bei daržovėse esanti fruktozė ir pieno produktuose esanti laktozė yra natūralus cukrus, kuris perdėm bauginti neturėtų, ne...
Sandrija Čapkauskienė įvardijo obuolių naudą, nepageidaujamą šalutinį poveikį ir kodėl nevertėtų gerti obuolių sulčių (43)
Visi žinome įvairiomis kalbomis įsitvirtinusį posakį: „Obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“. Bet ar tiksliai žinote, kuo obuoliai naudingi jūsų sveikatai? Nuo kokių ligų jie gali apsaugoti? Biomedicinos mokslų daktarė, LSU docentė ir mitybos specialistė Sandrija Čapkauskienė papasakojo viską, ...
Kasa (lot. pancreas) – yra pagrindinė virškinimo sistemos liauka, gaminanti įvairius fermentus, skaidančius visas maisto medžiagas: baltymus, riebalus, angliavandenius. Kasos veiklą blogina piktnaudžiavimas alkoholiu, riebus maistas, persivalgymas. Kokie požymiai rodo, kad kasos veikla sutrikusi? Ar...
Sumažinti cukraus kiekį pyraguose – nemenkas galvosūkis. Juk daugelis cukraus pakaitalų brangūs, o atsisakius cukraus kepinys praranda skonį. Vis tik yra keli būdai, kaip sumažinti ar netgi pašalinti cukrų ir iškepti skanų pyragą.
Fruktozės netoleravimas – dažna problema: kur jos galima aptikti ir kokių produktų reikėtų vengti? (4)
Pavalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jums pasireiškia fruktozės netoleravimas. Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 procentų gyventojų.
Vaisius valgyti sveika: jie aprūpina mūsų organizmą būtinais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis. Be to, kaip pastebėjo Santaros klinikų gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė, vaisiai netgi padeda nepriaugti svorio.
Mitybos specialistas: yra vienintelis produktas, kuris padės kepenims po savaitgalio – visi kiti būdai tik sukels pavojų (108)
Vasaros savaitgalį neretai atleidžiame vadeles ir mėgaujamės visais gyvenimo teikiamais malonumais. Kepta, rūkyta, smarkiai sūdyta mėsa, bandelės, tortai, sultys... O kur dar alkoholis ar valgymas vėlai vakare. Atėjus pirmadieniui neretai jaučiamės apsunkę ir griebiamės įvairiausių būdų, kad tas jau...
DELFI Maistas apsilankė biomedicinos mokslų daktarė, LSU docentė bei mitybos specialistė Sandrija Čapkauskienė ir aptarė mūsų virtuvėje dažniausiai naudojamas saldinimo priemones bei papasakojo apie cukraus naudą ir žalą mūsų organizmui.
Su vidurių užkietėjimu susiduria maždaug 14 procentų žmonių. Apie šį negalavimą byloja tokie simptomai: tuštinimasis rečiau nei tris kartus per savaitę, pilvo tempimas, kietos ar į gumulėlius sušokusios išmatos, jausmas, kad iki galo neišsituštinote, išmatų užstrigimo jausmas ar negalėjimas išsitušt...
„Fruktozė sukelia nutukimą, cukrinį diabetą ir skatina daug kitų ligų. Tarp jų – aukštą kraujospūdį“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasakoja gydytojas Alvydas Unikauskas. Jis teigia, kad suvartojamas per didelis fruktozės kiekis gali sukelti ir dar vieną itin nemalonią ligą – podagrą...
Pirmas dalykas, kai pas mane ateina klientas ir mes pradedame kalbėti apie mitybą, aš paklausiu apie cukrų. Neįtikėtina kokią didžiulę įtaką mūsų gyvenimams jis turi.
Žmonija ilgai dėl savo ligų kaltino riebalus, tačiau pastaraisiais metais žmonijos priešo titulas atiteko cukrui. Jo vartojimo ribojimas jau tapo mada, o kai kuriose šalyse imtasi ir teisinio reguliavimo.
Garsiai kalbama, kad vėžys yra smaližius, tačiau cukrus – labai platus terminas. Juo apibūdinamos įvairios molekulės, tarp kurių ir paprasti cukrūs, randami augaluose – gliukozė ir fruktozė. Tad ar gali saldžių vaisių valgymas taip pat skatinti vėžinių ląstelių dalijimąsi?
Visą žiemą ryškia spalva viliojantis egzotiškasis persimonas neatsitiktinai yra pelnęs kardiologų pagarbą.
Prasidėjo trešnių sezonas. Vienas iš didžiausių šių saldžiųjų vasaros uogų privalumų – jose daug antioksidantų, vienas kurių – antocianidino glikozidas, suteikiantis trešnėms unikalią tamsiai raudoną, beveik juodą spalvą.
Iš cukraus gaunamos kalorijos yra gerokai pavojingesnės, teigia mokslininkai. Jų teigimu, cukrus yra pagrindinė antrojo tipo diabeto priežastis. Tokias išvadas paskelbė JAV veikiančios „Mayo“ klinikos specialistai, kuriais remiasi žurnalas „Time“.
Šiandien trečdalis suaugusiųjų visame pasaulyje skundžias aukštu kraujospūdžiu, kai 1900 m. šią problemą turėjo vos 5 proc. gyventojų. 1980 m. cukriniu diabetu sirgo 153 mln. žmonių, o dabar šis skaičius išaugo iki 347 mln. Vis daugiau planetos gyventojų yra nutukę. Manoma, kad vienas iš kaltininkų,...
Vaistai ne visada būna kartūs. Tai patvirtina ampeloterapija. Išvertus iš graikų kalbos, tai reiškia „gydymas vynuogėmis“. Kuo ir kam jis gali būti naudingas?