Ant vienos didžiausių Lietuvoje ligoninių, Santaros klinikų – tamsus debesis. Po lapkričio pabaigoje Lietuvą supurčiusios galimos gydytojo savižudybės, dabar tėkšti prašymai išeiti iš darbo. Po kelių dienų Santaros klinikos informaciją atnaujino ir sako, kad susitarimas buvo rastas.
Gabija Tomkutė
8 straipsnių
Suplyšę chalatai ir už savo pinigus perkamos priemonės – vienos didžiausių klinikų gydytojai parodė skurdžią kasdienybę (20)
Nuo chalatų operacijoms iki medicininių priemonių – gydytojai vis garsiau šneka apie tai, kad net didžiausios Lietuvos ligoninės tinkamai neaprūpina medikų. Kodėl gydytojams trūksta elementarių darbo priemonių – tokia tema laidoje „Delfi tema“ buvo diskutuojama su Santaros klinikų profesinės sąjungo...
Santaros klinikų medikai parodė, ką dėvi darbe: apranga suplyšusi, chalatų skvernus suriša į mazgus (2)
Per didelės, sulopytos ar net ir nelopytos, atspurusiomis rankovėmis – tai ne vaizdai iš filmo, o VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų medikų kasdienė darbo apranga.
Daugiau nei pusė rūkančiųjų (57 proc. ) nežino, kad planinis gydymas gali būti nutrauktas, jeigu nebus vykdoma gydytojo rekomendacija mesti rūkyti. O beveik pusė (47 proc.) – nežino, kad dėl rūkymo odos ligų gydymas tampa mažiau efektyvus.
„Pastarosios savaitės išmetė mus iš komforto zonos, sukėlė daug pykčio ir beviltiškumo jausmą. Tačiau, tuo pačiu, davė stimulą veikti, imtis iniciatyvos bei palaikyti vieniems kitus“ – kalbėdama apie įvykius Ukrainoje, sako Santaros gydytojų sąjungos pirmininkė Gabija Tomkutė.
Medikai yra tie, kuriems per pandemiją teko didžiausias darbo krūvis. Sveikatos apsaugos ministerija nuolat garsiai deklaruoja meilę medikams ir žarsto pažadus, kad jų algos kils, bet, kai ateina laikas mokėti pinigus, paaiškėja, kad jų nėra.
Medikų profsąjungos pasisako už privalomą skiepijimą nuo kovidą visiems dirbantiems kontaktiniu būdu. Vyriausybėje sklandančioms idėjoms palaikymą reiškia ir pažeidžiamiausių pacientų grupių – sergančiųjų kraujo vėžiu, inkstų ligomis, žmonių po transplantacijų arba jų laukiančiųjų organizacijos.
Trumpalaikis žmogaus „išjungimas“ tam tikru metu, kai to būtinai reikia – narkozė. Jos bijome, bandome išvengti, vėliau kaltiname dėl įvairių sveikatos problemų, tačiau be jos neretai gyvenimas būtų daug trumpesnis. Ar narkozė tikrai trumpina gyvenimą ir blogina atmintį? Į visus klausimus apie ją la...