Du orlaiviai, lapkričio 22 dieną skridę Lietuvos – Lenkijos sienos rajone, maždaug 10 kilometrų aukštyje, liko be stabilios palydovinės navigacijos, patvirtino „Oro navigacija“. Įtariama, kad trikdžius kelia Rusija, galimai tai susiję ankstesnėmis su Ukrainos ilgojo nuotolio dronų atakomis, rašo „Wi...
Galileo
29 straipsnių
Galileo arba Galileo globali navigacinė sistema – palydovinė navigacinė sistema, kuriama Europos palydovinės navigacijos industrijos, konsorciumo, kurį sudaro kompanijos Alcatel, Thales, Finmeccanica, EADS Astrium ir Galileo Sistemas y Servicios. Sistema kuriama Europos sąjungos ir Europos kosminės agentūros užsakymu kaip alternatyvi sistema JAV GPS ir Rusijos GLONASS sistemoms.
Mičigano universitetas paskelbė, kad dokumentas, kurį, kaip iki šiol manyta, ranka parašė pats Galilėjas Galilėjus (Galileo di Vincenzo Bonaiuti de' Galilei), iš tikrųjų yra suklastotas. Šis popieriaus lapas laikytas tikra Mičigano universiteto bibliotekos kolekcijos brangenybe.
Vargu ar rasite žmogų, kuris nebūtų girdėjęs garsiojo fiziko, kosmologo Stepheno Hawkingo pavardės. Tačiau sunku patikėti, kad mokykloje S. Hawkingui prastai sekėsi, o mokytojai buvo įsitikinę – berniukas nieko gyvenime nepasieks.
Jupiterio palydovą Europą, kaip ir daugelį kitų didžiųjų planetų palydovų, dengia storas ledo sluoksnis. Ledas yra minkštesnis už uolienas, todėl įvairūs kosminiai smūgiai ir tektoniniai procesai jame palieka ryškesnius pėdsakus.
NASA mokslininkai rado nenuginčijamų įrodymų, kad Jupiterio palydove Europoje yra skystas vandenynas, kuriame gali būti gyvybės.
Ši mintis iš pirmo žvilgsnio jums gali pasirodyti kaip nesusipratimas, tačiau verta susimąstyti. Kuo gi grįstas kelias į pragarą? Liaudies išmintis byloja – gerais ketinimais, gerais norais. Gal vertėtų dar kartą įsiklausyti į šių žodžių prasmę?
Netrukus galime sulaukti atsakymų.
Kiek vandens yra didžiausioje Saulės sistemos planetoje? 1995 metais NASA zondas Galileo pabandė rasti atsakymą – krisdamas į Jupiterio gelmes, jis siuntė informaciją apie deguonies kiekį planetoje, o žinant, kiek yra deguonies, galima apskaičiuoti ir vandens garų kiekį.
Nežemiškos gyvybės paieškose žengtas didelis žingsnis į priekį: NASA nusitaikė į vieną dangaus kūną (27)
NASA tiria apledėjusį Jupiterio palydovą, ieškodama gyvybės ženklų. NASA Goddard kosminių skrydžių centro Greenbelte, Marylande, vadovaujama tyrėjų komanda patvirtino vandens garų pėdsakus virš Jupiterio palydovo Europos apledėjusio paviršiaus.
Neįprasta specialybė, gimusi per JAV ir SSRS kosmoso lenktynes: ką iš tiesų veikia kosmoso teisininkai (19)
Pasaulyje vis labiau plečiantis kosmoso industrijai, kosmoso teisininkai nebebus toks retas reiškinys. DELFI teigia vienas iš šios teisės pionierių prof. Frans von der Dunk. „Esu tikras, kad kursis vis daugiau kontorų, kurios siūlo būtent kosmoso teisės paslaugas. Pakalbėsime po 10 metų – pamatysite...
Pirmasis kosminių pavojų įrodymas kaip reikiant išgąsdino: jei būtų pataikę į Žemę, vargu ar šiandien būtume gyvi (27)
Šiemet minimas astronautų išsilaipinimo Mėnulyje jubiliejus gerokai užgožė kitą svarbią sukaktį. Prieš 25-erius metus, 1994-ųjų liepos 16-22 dienomis, į Jupiterį nukrito kometos Shoemaker-Levy 9 fragmentai. Tai buvo pirmasis tiesiogiai žmonių stebėtas dviejų kosminių kūnų susidūrimas. Šis įvykis ne ...
Europos vietos nustatymo sistema „Galileo“, amerikiečių Pasaulinės vietos nustatymo sistemos (GPS) konkurentė, po šešias dienas trukusių sutrikimų vėl veikia, ketvirtadienį pranešė sistemą prižiūrinti agentūra.
Sutrikusi Europos vietos nustatymo sistema „Galileo“ pirmadienį iš esmės toliau neveikia, tačiau sutrikimas nepaveikė paieškų ir gelbėjimo tarnybos, remdamasi Europos pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos agentūra (GSA) pranešė belgų televizija RTBF.
Глобальная европейская навигационная спутниковая система GNSS Galileo не функционирует уже более 60 часов . На сайте оператора системы все спутники системы маркированы как не работающие, передает ТАСС.
Padėties nustatymo sistemomis paremtos paslaugos yra universalios, vertingos ir siaubingai pažeidžiamos, foreignpolicy.com rašo apžvalgininkė Elisabeth Braw.
Didžiosios Britanijos universitetų ir mokslo ministras Samas Gyimah penktadienį vakare paskelbė atsistatydinantis dėl premjerės Theresos May (Terezos Mei) „naivaus“ išstojimo iš Europos Sąjungos plano, tokiu būdu suduodamas dar vieną smūgį vyriausybės vadovės pastangoms prastumti „Brexit“ susitarimą...
Kas pavogė Johno F. Kennedy smegenis? Ši paslaptis neįminta nuo pat 1966 metų, kai, praėjus trejiems metams po Jungtinių Valstijų prezidento nužudymo, paaiškėjo, kad jo smegenys, kurios buvo išimtos skrodimo metu ir paliktos saugoti Valstybiniame archyve, ėmė ir paslaptingai dingo, rašo history.com.
Raketa „Ariane 5“ antradienį sėkmingai iškėlė keturis Europos kuriamos navigacijos sistemos „Galileo“ palydovus, pranešė bendrovė „Arianespace“.
Profesionalumas – išmanyti savo sritį iki smulkiausių detalių.
Iki 1875 m. niekas visame pasaulyje nežinojo, kaip atsiranda vaikai. Nežinojo nei eiliniai žmonės, nei mokslininkai, kurie padėjo formuoti šiuolaikinį pasaulį. Nežinojo nei Leonardo da Vincis, nei Galileo, nei pats Isaacas Newtonas.