Pirmadienį neeiliniame posėdyje Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas po pertraukos svarstęs siūlymą leisti rašyti moterų pavardes su galūne -a, sprendimo vėl nepriėmė.
galūnės
10 straipsnių
Laidos „Geltonas karutis“ vedėja Lina Liubertaitė šiame epizode kartu su kraštovaizdžio dizainere Lina Puodžiūte pasakoja, kaip teisingai suformuoti gėlyną.
Mokslininkai artėja prie revoliucijos: žmonės galės atsiauginti galūnes taip pat kaip salamandros (15)
Mokslininkai jau seniai bando atskleisti galūnių regeneracijos paslaptis, kad šią galimybę galėtų padovanoti žmonėms. Tačiau tik dabar po truputį artėjama prie proveržio. To mus išmokys salamandros, kurioms evoliucija padovanojo tokią galimybę.
Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė – žvarbių šalčių dar ir nebuvo. Vis dėlto, gydytojas įspėja, kad galūnės visiškai nušalti gali esant ir teigiamai temperatūrai, o kartais pacientai dėl nušalimo kreipiasi net ir pavasarį.
Amputaciją patyrę asmenys neretai pasakoja, kad jaučia nesamas galūnes, pavyzdžiui, pirštus, plaštakas, rankas, pėdas ar kojas, rašo iflscience.com. Jie net tvirtina jaučią skausmą tose vietose, kuriose kadaise buvo jų kūno dalys. Dar visiškai neseniai jokio mokslinio šio fenomeno paaiškinimo nebuvo...
Dramblio patelė Mosha prieš dešimt metų prie Tailando ir Mianmaro sienos užlipo ant minos. Įvykus tragedijai, ji neteko kojos. Per tą laiką dramblio patelė pakeitė jau aštuonis protezus – dabar ji matuojasi devintąjį, kuris anot gamintojų, yra pats tobuliausias.
Šį bioninį pirštą sukūrė Šveicarijos mokslininkai. Jie tikina, kad šis išradimas gali suteikti daug aukštesnį lytėjimo lygmenį nei jau egzistuojantys analogai. Panašų eksperimentą mokslininkai atliko su amputuotų galūnių turinčiais žmonėmis. Rezultatai parodė, kad signalai iš tikro ir bioninio piršt...
Gegužę tyrėjai Masačusetso ligoninėje atliko pirmą žingsnį, kurdami dirbtines galūnes persodinimui – jie panaudojo gyvūnų ląsteles.
Sušildyti nuolat šąlančias kojas ir rankas gali keli paprasti metodai: mitybos pakeitimas, vaistažolių arbatos ar tiesiog kasdienis fizinis krūvis.
Robotizuotos rankos žmonėms su amputuotomis galūnėmis – nebe fantazija, o amerikiečių mokslininkų sukurta realybė. Mintimis valdomas galūnes sukūrė tyrėjų grupė iš Johnso Hopkinso fizikos laboratorijos Merilande. Pirmuoju pacientu tapo Leslie‘is Baugas, prieš 40 m. per nelaimingą atsitikimą netekęs ...