Baisu, kokia dabartinė moterų dauguma. Aš skaitau jų pasisakymus feisbuke ir vis labiau nusiviliu. Pačią, esant moterimi, apima net svetima gėda.
gėda
40 straipsnių
Gėda – moralinis jausmas, kuris atsiranda dėl paties žmogaus ar jam artimų žmonių netinkamo moralinio elgesio. Poelgių, sukeliančių gėdą, turinys kinta priklausomai nuo visuomenės aprobuotų dorovės normų. Gėda išgyvenama kaip kankinantis neramumas, nepasitenkinimas savimi, apgailestavimas dėl netinkamo elgesio ar jo smerkimas. Išgyvenimai paprastai atsispindi žmogaus išorėje – nukreipiamos akys, parausta veidas, pakinta odos spalva.
Kalbant apie neįveikiamą vartojimo potraukį, gėda yra natūraliai kebli sąvoka. Nes gėda gali tiek paskatinti tokį elgesį, tiek motyvuoti jo atsisakyti. Kaip galimas toks paradoksas? Pirmiausia pakalbėkime, kas yra gėda.
Visiems gyvenime yra buvę situacijų, kai pasielgėme neapgalvotai, pasakėme ką nors nereikalingo arba, priešingai, nepadarėme to, kas buvo labai svarbu. Kai kurie iš mūsų, kai padaro kažką, kas, jų manymu, yra „blogai“, pyksta ant savęs ir save kaltina, o kiti yra linkę neigti ir atsakomybę už situac...
Ar teko atsidurti situacijoje, kai pagadinti orą būtų didžiulė gėda, todėl turėjote tiesiog sulaikyti susikaupusias dujas? Ko gero, teko visiems.
Žydi narcizai. Šiemet – pavėluotai, bet kaip visuomet – svaigiai ir ryškiai. Visai kaip ir narcizai žmonės, kurie aplinkai rėkia: man reikia, kad patvirtintumėte, koks aš žavus, nes be šio patvirtinimo mano gyvenimas beprasmis. Laukiniai narcizai, augantys kalnuotose pievose, kaip nesėkmingi, netale...
Gėda yra labai bendražmogiškas jausmas – ko gero, nerastume nei vieno žmogaus, kuris nebūtų jos patyręs. Šis jausmas gali būti labai įvairus: nuo lengvo susinepatoginimo dėl pernelyg atviro savo nuoširdumo iki noro prasmegti skradžiai žemėn ar amžiams išsižadėti savo pavardės ir veido, kad daugiau n...
Neseniai buvo savaitė, kai Lietuvos dainininkai ir šou veikėjai ėmė masiškai priminti žmonėms apie save prie kalėdinių eglučių, naujų pirkinių ir užsiimdami kitokia tuštybe. Matyt, labai bijo, kad per karantiną, kai nėra koncertų, juos žmonės užmirš.
Noriu pasidalinti savo istorija, kuri vyko Lietuvoje. Ji pamokė mane labai gerai klausyti savo nuojautos.
Gėda yra normali, nors ir skausminga, emocija, kurią anksčiau ar vėliau išgyvena kiekvienas. Tačiau nuolatinis savęs gėdinimas gali turėti destruktyvių padarinių.
Šiandien Didysis Penktadienis. Tęsdami jautrų ir verčiantį viską apmąstyti pokalbį su kunigu Ričardu DOVEIKA, artėjame Kristaus prisikėlimo link. Sunku kunigo žodžių ir minčių klausytis abejingai, giliai paslėpus jausmus, vaidinti, kad aplinkui viskas gera ir gražu, tiesiog džiaugtis už save ir arti...
Gal kartais teko staiga nubusti vidury nakties išpiltiems šalto prakaito ir jaučiant, kaip krūtinėje trankosi širdis, o po akimirkos su palengvėjimu suvokti, kad ne, jūs nenuėjote į pokalbį dėl darbo nuogumą prisidengę vien tik rankšluosčiu – kad šitai, ačiū Dievui, buvo sapnas?
Gėdos jausmas būna įvairus. Tvirtai tikiu, kad kiekvienas yra jį patyręs. O tą dieną, kaip tyčia, man buvo ir gėda, ir nesėkmės užklupo.
Ištikima žmona, atsidavusi mama... ir pateisinama priežastis romanui. Taip... pateisinama! Kad vyras neištikimas, tik kvailė nemato. Aš mačiau, tačiau nepagautas – ne vagis!
Kažkada garsus menininkas Andy Warholas pasakė, kad kiekvienas gali sulaukti savo penkiolikos minučių šlovės.
Visą Lietuvą itin sukrėtęs nusikaltimas, kai dėl prabangaus automobilio buvo nužudyta 26 metų Ieva Strazdauskaitė, Kėdainiuose sulaukė išskirtinio atgarsio. Paaiškėjus, jog sulaikyti įtariamieji – keturi romų tautybės kėdainiečiai, vietos romų bendruomenė gyvena apimta nerimo.
Ar kada nors buvote labai susigėdę? Susigėdę taip, kad apie tai išduotų ne tik blausus raudonis, bet ir visa veido išraiška?
„Jei švęsti, tai švęsti“, - sako norintys linksmai praleisti laiką vakarėlyje.
Italų ir amerikiečių filmų festivalyje „Los Angeles Italia“ žvaigždūnus ant raudonojo kilimo ištiko nesėkmė.
„Atleiskite, man labai gėda“, – tik po pusantrų metų ir tik atsidūręs teisme atsiprašymo žodžius sūnaus netekusiai motinai ir brolį palaidojusiai seseriai išdrįso ištarti 28 metų vilnietis Vitalijus Andrejevas. Bet tokia atgaila sukėlė abejonių: ar tik vyras nebando švelninti savo padėties.
Šventės, o ypač šv. Kūčios ir Kalėdos, skatina būti atlaidžiais ir draugiškais, daryti gerus darbus. Labai gaila, bet pasidavusi šventinei nuotaikai įsileidau kiaulę į bažnyčią ir ji užlipo ant altoriaus. Ją nukelti buvo ohoho kaip sunku...