Socialiniuose tinkluose „Iki“ pirkėja pasidalijo dar neregėtu įrašu – atėjusi į parduotuvę apsipirkti prie arbūzų ji aptiko besirangančią gyvatę.
geltonskruostis žaltys
17 straipsnių
Geltonskruostis žaltys – Lietuvoje paplitusi žalčių rūšis. Geltonskruosčiai žalčiai senovės Lietuvoje buvo laikomi kaip naminiai gyvūnėliai.
Geltonskruosčiai žalčiai gyvena vandens telkinių pakraščiuose, pelkėse, drėgnuose miškuose. Žalčiai miega žiemos miegu, užmiega spalį-lapkritį, pabunda kovą-balandį. Minta varliagyviais, buožgalviais, žuvimis, paukščiais bei smulkiais žinduoliais. Gyvena iki 25-30 metų.
Štai kokį neįprastą vaizdą pavyko užfiksuoti Angelei Inai. Geltonskruostis žaltys susimedžiojo pietus. Specialistas pasakė, ar tikrai varlę žalčiui įmanoma praryti.
Utenos rajone Rasa nufotografavo neįprastą vaizdelį – šalia geltonskruosčio žalčio saulėje šildėsi ir gyvavedis driežas. Tokia „draugystė“ sudomino ir roplių žinovą. Jis paaiškino, kodėl gyvūnai laiką leidžia kartu ir kaip taip nutiko, kad driežiukas netapo žalčio pietumis.
Netoli Balžio ežero gyventoja užfiksavo pribloškiantį vaizdą – žaltys buvo apžiojęs didžiulę rupūžę ir bandė ją praryti. Nors yra žinoma, kad gyvatės gali itin plačiai išsižioti, tokio dydžio rupūžė atrodo tikrai sunkiai įveikiama. Pasirodo, kad ji bandydama apsiginti panaudojo vieną gudrybę.
Utenos rajone ežere žvejojusi šeima sutiko žaltį ir nusprendė jį pavaišinti ką tik sugauta žuvimi. Tai, ką padarė roplys, abejingų nepaliko.
Molėtiškė Vanda sako, kad rajone yra vienas kaimas, kuriame galima pamatyti daugybę žalčių. Anot jos, jų prisiveisė tiek, kad pavasarį pašildžius saulei reikia žiūrėti po kojomis, kad ant gyvūno neužliptum.
Atšilę orai iš žiemos sąstingio budina gyvūnus ir kartais jie atsiduria visai netikėtose vietose. Štai Biržuose gyvenanti Virginija pasakoja, kad vieną dieną namuose ant kilimo aptiko besirangantį žaltį.
Trečiadienio popietę pasivaikščioti prie Neries atėjęs vilnietis Garry pastebėjo tai, ką išvysti miesto centre tikėtumėtės mažiausiai. Šalia upės krantinės beveik prie vyro kojų vinguriavo roplys.
Rašytojas Vytautas V. Landsbergis feisbuke pasidalino vaizdo įrašu, kuriame nufilmuotas pajūryje ant smėlio besišildantis geltonskruostis žaltys. Priėjus kiek arčiau žaltys spruko tiesiai į jūros bangas. Šis vaizdo įrašas ne vienam užminė mįslę – nejaugi žalčiai plaukioja Baltijos jūroje? O štai kit...
Mykolas Alytaus rajone, Dvarčėnų kaime, senoviniame rūsyje aptiko itin gerai išsilaikiusį neaiškaus roplio skeletą. „Va čia tai gražus ir retas radinukas“, – nuotraukas įvertino herpetologas Gerardas Paškevičius.
Tomas Lietuvos herpetologų draugijos feisbuke pasidalino vaizdo įrašu, kuriuo sunku patikėti – jame buvo matyti, kaip jo pažįstamas rankose laiko balsvą žaltį. Jis spėjo, kad žaltys yra albinosas arba leukistas. Vaizdo įrašas nustebino ir herpetologą Gerardą Paškevičių: „Nė karto nebuvau sutikęs tok...
„Jeigu girdysit žalčius pienu, tai bus taip, kaip nuotraukoj“, – pusiau juokais savo feisbuko paskyroje rašo herpetologas Gerardas Paškevičius. Vis dėlto, tema yra pakankamai rimta – daugelis žmonių iš vaikystės atsinešė mitą, kad žalčiai ir kai kurie kiti laukiniai gyvūnai, pavyzdžiui, ežiai, geria...
Viena socialinio tinklo „Facebook“ vartotoja savo profilyje paskutiniąją vasario dieną pasidalino sodyboje užfiksuoto žalčio nuotrauka. „Taip anksti bunda žalčiai, labai sušalęs“, - rašė ji. Iš tiesų žalčiams busti dar tikrai ne laikas, taigi herpetologo Gerardo Paškevičiaus paprašėme paaiškinti, ko...
Labanoro girios stovyklautojai tapo apiplėšimo liudininkais: nufilmuota, kaip žaltys pasikėsino į žvejų laimikį (50)
„Žaltys“, – šis žodis Labanoro girioje stovyklaujančiam lietuviui išsprūdo ne kaip lietuviškas keiksmažodis, bet kaip kvietimas draugui pasižiūrėti, į ką nusitaikęs šaltakraujis roplys.
Savaitgalį gamtoje laiką leidusi gamtos mokslų studentė Jolita Pretkutė pamatė keturis geltonskruosčius žalčius. Du iš jų jai pavyko nufilmuoti ir filmuota medžiaga ji dalijasi su GRYNAS.lt skaitytojais.
Žmonės, pamatę roplį, dažnai išsigąsta, nežinodami, kas tai. Dažniausiai visi jie asocijuojasi su pavojingomis gyvatėmis. Tačiau tai gali būti jokios grėsmės nekeliantys žalčiai. GRYNAS.lt domisi, kaip juos atskirti.
Žaltys, arba oficialiai – geltonskruostis žaltys (Natrix natrix) yra mūsų gamtos senbuvis. Lietuvių tautos istorijoje ši rūšis buvo svarbi, ypač gerbta, saugota, laikyta greta savęs.