Ar pastebėjote, kad ant kai kurių maisto produktų etikečių yra specialus žymėjimas „produktas pagamintas iš genetiškai modifikuotų organizmų“ arba „produktų sudėtyje yra komponentų su GMO“. Ar žinote, ką tai reiškia? Kas yra genetiškai modifikuoti produktai? Ir ar iš tiesų jų vartojimas gali būti ža...
Genų inžinerija
11 straipsnių
Puikus planas ar receptas katastrofai: planuoja į aplinką paleisti milijonus genetiškai modifikuotų uodų (9)
Per artimiausius dvejus metus biotechnologijų įmonė „Oxitec“ planuoja į natūralią Floridos ir Teksaso aplinką išleisti milijonus genetiškai modifikuotų moskitų. Taip siekiama sustabdyti tokių ligų, kaip Dengės ir Zikos virusų plitimą, tačiau specialistai įžvelgia ir kitą medalio pusę.
Ekspertai teigia, kad etiniai klausimai, susiję su naująja genų inžinerijos technologija, turi būti įvertinti dabar, nors šios technologijos pritaikymas visu mastu galimas tik ateityje.
Vilniaus universiteto (VU) rektorius Artūras Žukauskas mato realias galimybes Biotechnologijos instituto mokslininkui Virginijui Šikšniui trečiadienį laimėti Nobelio premiją chemijos srityje.
Priešingai nei dabar galvojama, dirbtinio intelekto sistemos pirmiausia pakeis ne gatvių šlavėjus, o tuos, kurie turi bakalauro diplomą. Taip LRT.lt teigia mokslo populiarintojas dr. Sergejus Orlovas.
2014 m. pabaigoje JAV mokslininkai sugebėjo keliems kūdikiams, dėl genų defekto neturintiems imuninės sistemos, ją atkurti, pakeitę brokuotus genus veikiančiais. Šis naujas, bet sudėtingas gydymo metodas – genų terapija, kartais jau duoda tiesiog stebuklingų rezultatų.
Paveldimų, taip pat ir vėžinių ligų gydymui vis dažniau naudojama genų terapija.Praėjusių metų pabaigoje JAV mokslininkai sugebėjo keliems kūdikiams, dėl genų defekto neturintiems imuninės sistemos, ją atkurti, pakeitę brokuotus genus veikiančiais. Apie bakterijose atrastus savisaugos nuo virusų mec...
Pabandykime persikelti laiku į šią minutę 2034-aisiais. Įsivaizduokime, kad mūsų vaikai neserga jokiomis ligomis, JAV turi super galingų karių armiją, o mokslininkai kuria naują, aukšto intelekto žmonių kartą. Tai vienas iš galimų ateities variantų, žadinančių vaizduotę. Tačiau tai taip pat verčia s...
Niekas nežino, kokie genai suteikia žmonėms sumanumo. Tačiau manoma, kad 50 – 80 proc. atvejų tai, kas nulemia intelekto koeficientą, būna paveldima.
„Pasak Igorio Viševo, garsaus rusų mokslininko ir filosofo, visai tikėtina, kad jau šiandien gyvena žmonės, kurie niekada nemirs“, - savo tinklaraštyje „The Huffington Post“ svetainėje rašo George`as M. Youngas iš Naujosios Anglijos universiteto.