Nuo šių metų įsigaliojus leidimui nereceptiniais vaistais prekiauti degalinėse ir parduotuvėse, prekybininkai šia galimybe pasinaudoti neskuba. Vaistų kontrolės tarnyba yra paskelbusi medikamentų sąrašą ir laukia vaistais norinčių prekiauti įmonių paraiškų.
Gintautas Barcys
14 straipsnių
Pasikeitimai vaistų rinkoje: manoma, kad tai padės kovoti su falsifikuotais vaistiniais preparatais (3)
Nuo kitų metų vasario 9 d. visose ES šalyse beveik visų receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų pakuotės turės būti su specialiomis apsaugos priemonėmis, leisiančiomis nustatyti, ar konkreti pakuotė yra autentiška ir ar ji, gabenant bei laikant vaistinį preparatą, nebuvo pažeista fiziškai. Tokių...
Indijoje pagamintos veikliosios medžiagos – valsartano – turinčiuose vaistuose aptikus vėžį galinčių sukelti priemaišų, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) iš rinkos atšaukia tris vaistų serijas.
Žmonių sveikatai ir gyvybei grėsė pavojus: grėsminga informacija buvo paviešinta tik po 4 dienų (121)
Žmonių sveikatai ir gyvybei grėsė pavojus, tačiau atsakinga institucija neskubėjo visų įspėti. DELFI atsitiktinai radus institucijos svetainėje pranešimą, išplatino šią žinią, o atsakingi asmenys situaciją pakomentavo tik rytojaus dieną.
Jau nuo šio pirmadienio vaistinėse galės apsilankyti slapti pirkėjai. Šie į konkrečias vaistines skubės, jei bus gautas skundas dėl neteisėtai parduotų receptinių vaistų be recepto.
Pastaruoju metu viena aktualiausių diskusijų – kokius vaistus geriau rinktis: originalius ar generinius. Ar jie tapatūs? Ar gydo vienodai? Ši tema viešoje erdvėje yra apipinta pačiais įvairiausiais faktais.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į Seimo narės Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės pavedimą ir viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl galimai neteisėtai išduodamų receptinių vaistų vaistinėse ir galimai neefektyvios kontrolės užtikrinant, jog išduoda...
Per šešerius metus samdydama iš viso devynis savo pačios darbuotojus kaip išorės ekspertus Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba sumokėjo daugiau kaip pusę milijono eurų, skelbia Laisvės TV laida R.I.T.A.
Jau 2019 m. beveik visų receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų išorinės pakuotės privalės turėti unikalų identifikacinį kodą bei pakuotės apsauginį įtaisą, rodantį, ar pakuotė, gabenant ir laikant vaistinį preparatą, nebuvo pažeista fiziškai.
Trečiadienį Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) posėdžių salėje surengtoje apvaliojo stalo diskusijoje buvo paaiškinta, kaip nustatoma, kada vaistas yra receptinis, o kada – ne? Kokiais kriterijais remiantis tai daroma? Ir kodėl vaistinis preparatas, kurio sudėtyje yra ta pati veiklioji med...
Kodėl registruoti vaistai taip ilgai būna receptiniai, juk tai – ne šventa karvė, stebisi Seimo narė gydytoja Irena Degutienė. Jos nuomone, apskritai receptinių vaistų turėtų būti kuo mažiau. Tad kokiais kriterijais remiantis nusprendžia, kuriems vaistams reikės recepto, o kuriems – ne?
Gabrielius Landsbergis patikrino Verygos tvarką: apsilankęs keliose vaistinėse pamatė, kur tikroji problema (1229)
Vaistinių ydas, kaip pats tai įvardino, aptikęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susidūręs su dideliu visuomenės pasipriešinimu ir kilusiu chaosu nusprendė visiems duoti pusmetį apsiprasti su griežta tvarka (tiesa, jokia ne naujove).
Kasdien Lietuvoje kiaušidžių vėžiu suserga bent viena moteris. Per metus tokią diagnozę išgirsta apie 420 moterų, 300 jų miršta. Ir nors visame pasaulyje susiduriama su tomis pačiomis šios ligos gydymo problemomis, Lietuvoje išgyvenamumo rodikliai yra vieni prasčiausių.
Inovatyvūs vaistai sergantiesiems gali išgelbėti sveikatą, tačiau pasaulinių pandemijų ir ligų mutacijų akivaizdoje nauji medikamentai ligonius turi pasiekti kaip įmanoma greičiau.